Brak wyników
    • Kobieta
    • Mężczyzna

    peeling-chemiczny

    0 wyników

    peeling-chemiczny

    Brak wyników wyszukiwania. Spróbuj:
    • sprawdzić czy nie ma literówek
    • wyłączyć kilka filtrów
    • zwiększyć obszar wyszukiwania

    Peeling chemiczny jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej i kosmetyki. Polega na nakładaniu na skórę specjalnie dobranych związków chemicznych mających usunąć defekty kosmetyczne czy też chorobowe zmiany skórne poprzez złuszczenie poszczególnych warstw naskórka, a tym samym jego późniejszą, już prawidłową odnowę. Peeling chemiczny odmładza skórę nie tylko optycznie, ale też wewnętrznie, pozytywnie wpływając na odbudowę naskórka lub skóry właściwej, a tym samym likwiduje przebarwienia, zmiany skórne, a nawet zmarszczki. W peelingu chemicznym najczęściej stosowane są kwasy owocowe, a szczególnie kwas glikolowy. Wykorzystywane są też: kwas salicylowy, trójchlorooctowy, retinol czy też roztwór Jessnera. Peeling może mieć charakter powierzchowny (naskórek), średnio głęboki (naskórek i górna warstwa skóry właściwej) lub głęboki (głębsze warstwy skóry). Coraz głębszy peeling chemiczny wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych w postaci przebarwień, opryszczki, infekcji, blizn.


    Z peelingów chemicznych mogą korzystać osoby z przebarwieniami skóry, po uszkodzeniach słonecznych lub związanych z wiekiem, z rozstępami, bliznami potrądzikowymi, a także ze skórą tłustą lub suchą. Pacjenci ze skłonnością do alergii, z opryszczką, znamionami, skłonnością do powstawania blizn, kobiety karmiące lub w ciąży nie powinni być poddawani tego rodzaju zabiegom. Unika się także przeprowadzania tego rodzaju zabiegów u dzieci.

    Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

    DOŁĄCZ DO NAS

    Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej