Brak wyników
    • Kobieta
    • Mężczyzna

    rekonstrukcja-wiezadla-krzyzowego

    2 wyników
    Strona 1 z 2
    POPRZEDNIE
    NASTĘPNE

    Rekonstrukcja więzadła krzyżowego to zabieg mający na celu przywrócenie sprawności kolanom. Może być jednopęczkowy bądź dwupęczkowy. Polega on na przeszczepieniu tkanki sztucznej lub naturalnej (pochodzącej z własnego ciała, np. z rzepki bądź od zmarłego).

    Wcześniej specjalista usuwa pozostałości zerwanego więzadła. Rekonstrukcja odbywa się za pomocą artroskopii, czyli endoskopowego zabiegu z użyciem artroskopu wprowadzanego do stawu przez niewielkie nacięcia w skórze, dzięki której można przyjrzeć się więzadłom, utworzyć tunel kostny dla przeszczepu i wykonać właściwy zabieg. Następnie w miejscu przeprowadzenia zabiegu lekarz pozostawia dren, który ma odprowadzać gromadzącą się w stawie po zabiegu wydzielinę. Rekonstrukcję przeprowadza się po stwierdzeniu niewydolności więzadła (in. ACL, WKP). Decyzję o przeprowadzeniu rekonstrukcji zawsze podejmuje specjalista. Podczas zabiegu wykorzystywane jest znieczulenie miejscowe lub ogólne. Po zabiegu pacjent musi pozostać w szpitalu około 3 dni, a przez kilka pierwszych tygodni będzie musiał używać kul. Powrót do całkowitej sprawności trwa zazwyczaj kilka miesięcy.

    Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

    DOŁĄCZ DO NAS

    Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej