Redakcja abcZdrowie

Stażysta/Rezydent - Warszawa, mazowieckie

To Twój profil? Przejmij nad nim kontrolę » Jesteś lekarzem? Dołącz do nas

Ekspert odpowiedział na 15408 pytań pacjentów

Brązowa wydzielina - co jest nie tak?

Witam. Mam pewien problem. Przez 4 lata brałam pigułki antykoncepcyjne bez żadnej przerwy. Odstawiłam je po ostatnim okresie - rozpoczął się 15 lutego. Wcześniej miałam bardzo nieregularne i bolesne miesiączki. W czasie brania pigułek wszystko było regularnie i bezboleśnie. Okres skończył mi się jakieś tydzień temu. Zaczęliśmy używać z mężem prezerwatyw (wcześniej nie używaliśmy ich). Dzisiaj zauważyłam u siebie wydzielinę w postaci brązowego śluzu, jest go dużo. Co może oznaczać? Trochę się martwię, że coś jest nie tak. Proszę o poradę.

Dotyczy: Poród

Mam 196cm wzrostu - jak przestać rosnąć?

Witam, mam 17 lat i 196cm wzrostu. Chcę przestać rosnąć. Czy są jakieś ćwiczenia na siłowni, które mi w tym pomogą? Czego nie powinienem jeść?

Dotyczy: Poród

Plamienie przed miesiączką - jaka może być przyczyna?

Drugi cykl z rzędu obserwuję dziwne plamienie przed prawidłową miesiączką. Na 2 dni przed okresem pojawia się jednorazowo krew, dodam, że żadnego bólu brzucha wtedy nie mam. Tak było w ostatnim cyklu i teraz widzę, że dzieje się to samo. W ciągu dnia raz się pojawi dość sporo krwi i na tym koniec. Nie stosuję już hormonów ponad rok (wczesniej brałam około 9 lat). Zaczynam się bardzo martwić, co może być tego przyczyną? Nie mam możliwości iść na razie do lekarza. Dodam, że nie mam na myśli tych brązowych plamień przed misiączką.

Dotyczy: Poród

Co oznaczają bóle podbrzusza w 26. tygodniu ciąży?

Czy codzienne bóle podbrzusza w 26. tygodniu ciąży oznaczają, że dziecko jest już ułożone główką w dół i wskazuje to na wcześniejszy poród? Co oznaczają bóle podbrzusza w 26. tygodniu ciąży?

Dotyczy: Poród

Jak długo może trwać krwawienie poporodowe?

Jestem 7 tygodni po porodzie i nadal krwawię. Rodziłam naturalnie, bez nacięcia, choć mój syn urodził się bardzo duży. Na początku połogu było wszystko ok., w 4 tygodniu połogu miałam 1 dzień przerwy, a potem od nowa, lecz teraz moje krwawienie wygląda tak: rano trochę krwawię, później jest brązowa wydzielina, a wieczorem i w nocy nic nie leci. Czy to jest normalne i czy to oznaka zbliżającego się końca połogu, czy coś jest nie tak? Bardzo proszę o radę.

Dotyczy: Poród

Jakie moga być przyczyny spóźnionego okresu?

  Witam, 10 marca 2010 urodziłam syna siłami natury, karmiłam ok. 3,5 miesiąca piersią, 25 lipca dostałam pierwszy po porodzie okres, krwawienie trwało około 7 dni i było bardzo obfite. Od pierwszej miesiączki po porodzie moje miesiączki były regularne, ale cykl był długi, tzn 32-33 dni. Ostatnio kochaliśmy się z mężem w 27 dniu cyklu, nie było ani przed ani po żadnego śluzu, jednak do tej pory nie dostałam okresu, a jest to 36 dzień cyklu. Co to może oznaczać ??

Dotyczy: Poród

Karmię piersią - czy mogę mieć nieregularne miesiączki?

Witam, mam pytanie, niezręczne pytanie - karmię piersią córkę już rok i jak do września nie miałam problemu z miesiączką, a od tego miesiąca nie mam miesiączki i obawiam się ciąży, choć zabezpieczałam się z mężem. Jest to możliwe, żeby mi się zatrzymała miesiączka? Proszę o pomoc, dziękuję, Joanna.

Dotyczy: Poród

Krwawienie w środku cyklu - czy mam powody do obaw?

Witam ;), mam problem: okres miałam 27 września, skończył mi się 1 października i dzisiaj, 10, znowu pojawiło się skąpe krwawienie, zupełnie jak w pierwszym dniu normalnej miesiączki. Mam 21 lat i nigdy wcześniej tak nie miałam - brzuch boli mnie podobnie jak w trakcie okresu, ale mniej intensywnie. Co może być przyczyną tych krwawię? Czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże (współżyłam 5, 6 i 7 października)? Dodam jeszcze, że nie biorę żadnych leków ani tabletek antykoncepcyjnych. Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Dotyczy: Poród

Spóźniona miesiączka i negatywne testy - czy jest możliwość ciąży?

  20 sierpnia współżyłam z chłopakiem, 6 września dostałam okres - był on 3 dni opóźniony i mniej obfity niż wcześniej, do dziś zrobiłam 4 testy - wszystkie negatywne, okresu nie ma. Czy mogę być w ciąży?  

Dotyczy: Poród

Brak typowych objawów - czy to jest ciąża?

  Witam. Mam pytanie, jestem po operacji usunięcia prawego jajowodu wraz z torbielą (grudzień 2009). Miesiączki dostałam 4 dni przed czasem. Miesiączką nie jest tak obfita jak zwykle. Nie zażywam żadnych leków. Współżyję z partnerem z zabezpieczeniem. Co możne być przyczyną tego, że miesiączka była wcześniej i słabsza niż zwykle? Dodam także, że nie mam żadnych objawów ciąży. Może to być związane ze stresem związanym z wyjazdem na delegację? Proszę o szczerą odpowiedź.

Dotyczy: Poród

Niepokojące plamienia - czy mogę być w ciąży?

Moja sytuacja wygląda następująco: kochałam się z chłopakiem tydzień sprzed spodziewaną miesiączką (zabezpieczyliśmy się prezerwatywą), której jak się potem okazało nie dostałam... Po 4 dniach od daty spodziewanej miesiączki wykonałam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Kolejne testy wykonałam po 2 tygodniach i miesiącu, oba również wyszły negatywnie. Po kilku dniach dostałam plamień, które utrzymują się już ponad 2 tygodnie i bardzo mnie to martwi. Dotychczasowe miesiączki miewałam regularnie. Żadnych innych objawów, które mogły by sugerować, że jestem w ciąży nie zaobserwowałam... Ale czy jednak mogę być w ciąży?

Dotyczy: Poród

Czy preejakulat zapładnia?

Witam. Piszę, ponieważ chcę uzyskać opinię osoby kompetentnej. A wiec moja dziewczyna pieściła mnie oralnie nie doszło do wytrysku w jej ustach w sumie to w ogóle go nie było, następnie całowaliśmy się (zwykły cmok bez żadnych namiętnych i głębokich pocałunków) a potem po jakichś 10 minutach, może mniej, przez bardzo krótki czas ja pieściłem ją językiem po łechtaczce i górnej części warg sromowych. W związku z tym nurtuje mnie kilka pytań: czy z mojego przyrodzenia mógł wydobyć się preejakulat, czy mógł on przez wyżej wymieniony pocałunek przedostać się do moich ust bądź na wargi i czy pieszcząc ja w okolicach łechtaczki mógł się przedostać do pochwy i zapłodnić? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Dotyczy: Ginekologia, Prawdopodobieństwo ciąży

Beta HCG - co z moją ciążą?

21 września miałam wynik beta-HCG 1096, natomiast 29 września wynik badania wyniósł aż 20027. Czy to normalne, że tak szybko wzrósł ten beta- Hcg? Czy to oznacza prawidłową ciążę? I który tydzień?

Dotyczy: Poród

Czemu miesiączka przestała występować?

Mam 16 lat,175cm wzrostu i ważę 51 kg. Pierwsza miesiączka wystąpiła 27. 06 i nie pojawiła się do tej pory (21.09). Dlaczego? Odkąd pamiętam byłam taka chuda, jednak ostatnio szybko rosnę. Jem dużo (np. 3 kanapki do szkoły, gdy moje koleżanki jedzą 1-2) + obiad itp. Jestem aktywna fizycznie. To duży problem, czy wystarczy poczekać?

Dotyczy: Poród

Czy po długim czasie brania tabletek antykoncepcyjnych zmniejsza się krwawienie?

Witam, biorę Y*** ponad 2 lata. Przez ostatnie 3 cykle zauważyłam, że miesiączka w 7 dniowej przerwie z 4 dni zmniejszyła się do 2 dni. Czy to normalne? Czy to może być objaw ciąży? Robiłam test i wyszedł negatywny. Dziękuję za odpowiedź.

Dotyczy: Poród

Brak zabezpieczenia i nieregularny cykl - czy mogę być w ciąży?

Witam, mam wrażenie, że jestem w ciąży. Sytuacja wygląda następująco: miesiąc temu okres spóźniał mi się ok. Tygodnia, wiec zrobiłam test - wyszedł negatywnie, po czym po tygodniu dostałam okres. Współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia, ale oczywiście nie było końca we mnie. Uważam, że nie mogło dojść do zapłodnienia, ponieważ to były dni niepłodne. Kiedy wystąpiła owulacja zauważyłam, że mój śluz jest brązowy i otrzymywał się ok. 4 dni, byłam przerażona, że to możne ciąża, więc zrobiłam test, który dal wynik negatywny. Miałam mieć okres 15 września, jest już 19, nie mam żadnych objawów na okres, a zawsze mnie bolą piersi ok. tydz. przed miesiączka. Właśnie dziś zobaczyłam u siebie jakąś ciemna krew (dodam, że robiłam test dwa dni temu i tez był negatywny), ale już jej nie ma, pojawiła się raz na bieliźnie i tyle. Wiec pytanie brzmi: czy to może oznaczać ciążę? Moje cykle są zazwyczaj 35-dniowe i ostatnio coraz częściej mi się wydłużają, seks uprawiałam w dniach 16-18 sierpnia. Proszę o odpowiedź.

Dotyczy: Poród

Stosunki bez zabezpieczeń - czy jest możliwość ciąży?

Dzień dobry, jestem 25-letnia kobietą, zdrową, no i niestety od pół roku wcale z chłopakiem nie zabezpieczaliśmy się, byliśmy od 5 lat ze sobą więc nie do końca tego pilnowaliśmy. Mój chłopak po prostu zapewnił mnie, że „uważna”. W miesiącu lipcu miałam normalną miesiączkę, w miesiącu sierpniu 20 równo. Miesiączkuję regularnie od 13 lat, miesiączka nigdy, nawet podczas przeziębienia, mi się nie spóźniała lub jakiejkolwiek choroby. Może to pytanie na wyrost, ale z partnerem seksualnym rozstałam się półtora miesiąca temu - jeśli miesiączka będzie mi się spóźniać jakiś tydzień, to czy mogę iść do lekarza? Wykonałam 2 testy ciążowe, jeden w tym tygodniu, a drugi w tamtym miesiącu - obydwa są ujemne. Żadna choroba weneryczna nie wchodzi w grę. Dziękuję.

Dotyczy: Poród

Czy mogę przestać stosować globulki dopochwowe?

Z powodu zapalenia szyjki macicy zrobiłam badanie baktriologiczne wymazu z pochwy. W wyniku badań wpisano: brak wzrostu bakterii tlenowych. Proszę mi odpowiedzieć co oznacza ten wynik, ponieważ badanie kontrolne mam 27.10 a od 01.10 chcemy z mężem zacząć starać się o dziecko. Biorę od 15.09 globulki i kurację powinnam zakończyć 6.10 jenak chcę ją przerwać 01.10, żeby zacząc staranie o dziecko. Myślę, że będę już w miarę podleczona, żeby zacząć współżycie, a co Pani myśli na ten temat? Z góry dziękuję

Dotyczy: Poród

Czy poziom beta hcg córki nie jest za niski?

Martwię się o poziom beta hcg u córki. Miesiączkę miała 2 sierpnia 2010. W dniu 10 września poziom beta hcg wyniósł 298. Czy nie jest za niski? I czym to grozi? Jutro córka zamierza powtórzyć badanie. Jaki pwinien być prawidłowy wynik?

Dotyczy: Poród

Bóle brzucha i negatywny test - czy mogę być w ciąży?

Spóźnia mi się okres. Cykl mam 28-dniowy, ostatnią miesiączkę miałam 14.08.2010. Jakieś 2 tygodnie temu zaczęły boleć mnie piersi, ale ból ustąpił, miałam nudności, zawroty głowy, bóle podbrzusza, jestem bardzo nerwowa wszystko mnie denerwuje i wystąpił mi bardzo mocno brzuch. Kochałam się w dni płodne. 1 września zrobiłam test, ale wyszedł negatywny - czy pomimo tego mogę być w ciąży?

Dotyczy: Test ciążowy, Ginekologia, Prawdopodobieństwo ciąży, Cykl miesiączkowy