Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Mgr Adam Horak

Mgr Adam Horak

Psycholog
 • 1224
  punkty za aktywność
 • 99podziękowań za odpowiedzi
 • 129udzielonych odpowiedzi
 • 32
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Psycholog

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

  • O mnie
  • Odpowiedzi dla pacjentów (129)
  • Opinie (1)
   średnia:

  Jestem absolwentem prawa i psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Mieszkam w Katowicach. Zajmuję się psychologią kliniczną i psychologią społeczną. W wolnych chwilach pomocy psychologicznej udzielam online.

  Kursy i staże

  Śląski Ośrodek Terapii Psychodynamicznej w Katowicach:
  -Interpretacja - supertechnika psychoterapeutyczna czy
  nadużywana metoda? O dialogu terapeutycznym, czyli jak, kiedy i o
  czym rozmawiać z pacjentem
  -Dylematy poczatkującego terapeuty
  - Przeniesienie i przeciwprzeniesienie w terapii psychodynamicznej
  - Kontakt w ujęciu psychodynamicznym
  Sympozjum...

  Czytaj więcej

  Języki

  niemiecki

  odpowiedzi na pytania (129)

  • Uczucie zmarnowanego życia i trudności w pracy nad sobą

   Mam 22 lata ale nie mogę oprzeć się wrażeniu że zmarnowałem sobie życie. Ponad 3 lata temu wyszedłem z uzależnienia od dopalaczy ale przysporzyło mi ono problemów takich jak komornicy z którymi teraz muszę się borykać nie skończyłem żadnej szkoły poza gimnazjalną jestem bardzo przebojowy ale ostatnio jakoś to zatraciłem w domu złoszczę się na domowników wciąż coś mi nie odpowiada ni można mi dogodzić często zbiera mi się na płacz nie wiem co dalej nie wiem jak żyć pomocy co mogę zrobić?
   Mgr Adam Horak
   Mgr Adam HorakPsycholog
   Myślę, że w tak młodym wieku można zrobić naprawdę jeszcze wiele, wiele. Gratuluję wyjścia z uzależnienia od dopalaczy, choć skutki ich używania jeszcze dają się Panu we znaki. Wiem, że mężczyźni lubią konkretne odpowiedzi, dlatego odpowiem, warto powrócić do przerwanej nauki i podjąć pracę, a przynajmniej spróbować podjąć się tego. Trochę trudniej będzie poradzić sobie z problemami rodzinnymi, do których doprowadziło uzależnienie. Niestety, żaden terapeuta nie powie inaczej, że do trzeźwości czy też czystości od dopalaczy przekonać innych może tylko osoba, która podjęła się życia bez uzależnienia. I teraz na Pana kolej, bo oni już Panu zaufali. Bardzo się cieszę, że pozostał Pan przebojowy nawet bez dopalaczy - niewielu sobie tak radzi.
  • Niechęć czterolatka do przedszkola

   Witam serdecznie. Mam czteroletniego syna, który nie chce chodzić do przedszkola do tego stopnia, iż chowa się za meblami nie daje się ubrać, trzeba siłą wyciągać go z samochodu i nieść do przedszkola. Gdy wchodzi do sali przestaje płakać i zachowuje się dobrze. Po wyjściu mówi że było dobrze a wieczorem płacze że nie chce do przedszkola. W weekend budzi się z pytaniem czy idzie do przedszkola. Gdy dowiaduje się, że nie, uspakaja się i zachowuje się normalnie. Zmyślał ból brzucha że pani bije
   Mgr Adam Horak
   Mgr Adam HorakPsycholog
   Dzieci, a zresztą każde z nas przeżywa tzw. lęk separacyjny. Dorośli boją się np. zmiany pracy lub miejsca zamieszkania, a dzieci pójścia do przedszkola. W opisanej sytuacji dziecko cieszy się z samej "usługi" przedszkola, ale nie z konieczności rozstania. Może na przedszkole jest jeszcze za wcześnie? Może dziecku warto poświęcić więcej czasu w czasie wolnym? Często bywa i tak, że problemy dzieci to problemy rodziców. Może zatem warto by przyjrzeć się własnym emocjom, które towarzyszą osobie, która odprowadza dziecko do przedszkola. Jakie myśli, uczucia, rodzą się u mnie, gdy odprowadzam swoją pociechę do przedszkola? Może to ja nadmiernie boję się rozstania z dzieckiem? Może boję się o to, co spotka mnie, gdy dziecko będzie w przedszkolu? Niezależnie od tego sugerowałbym wizytę w najbliższej poradni psychologiczno-pedagogicznej.
  • Jak można pozbyć się jesiennej chandry?

   Dzień dobry, jak można pozbyć się jesiennej chandry? Czy spędzanie wieczorów z ksiażka w ręku, to dobry pomysl czy lepiej wyjść z domu, zapisać się na jakieś zajęcia, szukać pasji? Dlaczego akurat w tym okresie odczuwamy obniżony nastrój? Czy to normalne? Z góry dziękuję za odpowiedź
   Mgr Adam Horak
   Mgr Adam HorakPsycholog
   Tak dla większości ludzi to normalne. Jedynie w poważniejszych przypadkach sezonowo pojawiąjących się obniżenia nastroju można mówić o depresji sezonowej (SAD), na którą cierpi wielu ludzi żyjących w naszym klimacie. Za obniżenie nastroju odpowiedzialny jest spadek natężenia światła słonecznego, skoro dni są krótsze. Długie okresu ciemności sprzyjają natężeniu negatywnych myśl, które prowadzą do obniżenia się nastroju i obniżenia się poziomu witalności. Świetnie, że ma Pani pomysły na poprawę nastroju. Owszem lektura książek jest zupełnie na miejscu, bo w lato będą inne przyjemności i teraz można nadrobić letnie zaległości. Poprawie nastroju równie dobrze służą wyjścia do kina lub teatru albo na basen. W razie wątpliwości proszę robić to na co ma Pani ochotę. Podstawową zasadą dobrego wypoczynku jest robienie tego, co się lubi, niezależnie, od tego czy jest mniej lub bardziej wartościowe zdaniem innych.

  Potrzebujesz konsultacji?

  Zobacz polecanych lekarzy

  Umów wizytę

  Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

  ŚR.18.07
  CZW.19.07
  DZIŚ20.07
  ŚR.18.07
  CZW.19.07
  DZIŚ20.07
  • Mgr Ewa Mielniczuk-Staniaszek

   Mgr Ewa Mielniczuk-Staniaszek

   Psycholog, Psychoterapeuta
   Konsultacja psychologiczna z poradą psychologicznąod 90,00 zł
   Radziwiłłowska 5, Lublin
   Centrum Medyczne Luxmed Sp. z o.o.
   Radziwiłłowska 5, Lublin
   Centrum Medyczne Luxmed Sp. z o.o.
   loader
  • Mgr Beata Szulik-Bomba

   Mgr Beata Szulik-Bomba

   Psycholog
   Konsultacja psychologiczna130,00 zł
   Prosta 2/14, Warszawa
   Centrum Prosta Psychoterapia
   loader
  • mgr Mirosław Tracz

   mgr Mirosław Tracz

   Psycholog
   Konsultacja psychologiczna z poradą psychologiczną80,00 zł
   Lubelska 56A, Kraśnik
   Centrum Medyczne Luxmed Sp. z o.o.
   loader
  • mgr Ilona Styczyńska

   mgr Ilona Styczyńska

   Psycholog
   Konsultacja psychologiczna z poradą psychologiczną80,00 zł
   Koncertowa 4D, Lublin
   Centrum Medyczne Luxmed Sp. z o.o.
   loader
  • Dr Krzysztof Dudziński

   Dr Krzysztof Dudziński

   Psycholog, Psychoterapeuta, Lekarz medycyny naturalnej
   Konsultacja psychoedukacyjna300,00 zł
   Tytusa Chałubińskiego 8 p. 35/3562, Warszawa
   Krzysztof Dudziński Psychoterapia Hipnoterapia
   loader

  Popularne badania

  Popularne zabiegi