Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Mgr Aleksander Kędziorek

Mgr Aleksander Kędziorek

Psycholog
Poznań, wielkopolskie
 • 319
  punktów za aktywność
 • 19podziękowań za odpowiedzi
 • 21udzielonych odpowiedzi
 • 11
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Psycholog, Poznań

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Centrum Słowo Psychologia z DusząPoznańska 49, Poznań
  tel: 606 780 ...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (21)
 • Opinie

Jestem psychologiem, studia skończyłem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na III roku studiów przebywałem na Freie Universitaet w Berlinie. Dodatkowo skończyłem studium podyplomowe "Psychologiczne Wspomaganie Rozwoju Dzieci i Młodzieży z Trudnościami" na Uniwersytecie Wrocławskim. Chętnie przyjmę na wizytę dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.
Ukończyłem w Lublinie...

Czytaj więcej

Kursy i staże

Kurs Logoterapii I stopnia w Institute of Biofeedback and Noo-Psychosomatic (sp. z.o.o) - kurs akredytowany przez International Association of Logotherapy and Existential Analysis at the Viktor Frankl Institute Vienna.

Języki

Angielski
Niemiecki

odpowiedzi na pytania (21)

 • Jak pogodzić się ze zdradą partnera?

  On wybrał inną. Nie mogę się z tym pogodzić. Rozwiódł się, ale nie dla mnie tylko dla innej kobiety, którą w chwili podejmowania decyzji znał 2 miesiące. Ze mną spotykał się rok czasu. Co jest ze mną nie tak? W okresie tych 2 ostatnich miesięcy przed decyzją oszukał nas dwie. Swoją żonę i mnie. Prowadził 3 związki od marca do maja do czasu podjęcia decyzji o rozwodzie.
  Mgr Aleksander Kędziorek
  Mgr Aleksander KędziorekPsycholog
  Pyta Pani "co jest ze mną nie tak"... A może bardziej z nim jest coś nie tak? Pani Szalacha ma rację, że trudno jest poznać motywacje innych osób. Nie należy innych oceniać. Zazwyczaj to, że ludzie niezbyt fajnie postępują, wynika z ich niedojrzałości lub z tego, że sami zostali kiedyś zranieni. W każdym razie myślę, że tutaj bardziej należy położyć akcent nie na to, że z Panią "jest coś nie tak", ale że ten mężczyzna nie jest odpowiednim partnerem.
 • W jaki sposób starać się o dziewczynę?

  Jak się starac o dziewczyne? Kiedy jest odpowiedni moment na spotkanie ? Jak sie zachowywac przy niej? A tym bardziej gdy dziewczyne się zna i nie ma ona o mnie za dobrego zdania po tym jak obsesyjne i nachalnie sie o nią starałem w ostatnim czasie lecz chce sie zmienic i zaczac budowac z nią relacje od nowa. Mam obawe, że po tym jak wcześniej naciskałem i chcialem a wszelką cene przy niej byc i miec z nią kontakt nie dam rady odbudowac tego co zepsułem swoim zachowaniem
  Mgr Aleksander Kędziorek
  Mgr Aleksander KędziorekPsycholog
  Dzień dobry, Pani Magdalena Golicz ma rację. W kwestii relacji męsko-damskich bardzo pożądany jest tzw. "luz". Nie chodzi mi oczywiście o "luz" w sensie "róbta co chceta", tylko "luz" w sensie "nie stawiania sprawy na ostrzu noża". Jeśli zbytnio i nachalnie okazujemy zainteresowanie drugiej osobie, to może to spowodować poczucie osaczenia lub nawet zagrożenia. Każdy lubi mieć swobodę wyboru, jest to naturalna rzecz. Także osoba, która nam się podoba i na której nam zależy powinna czuć, że ma swobodę wyboru. Jeśli człowiek czuje, że wybiera coś w atmosferze wolności (a nie przymusu) dużo bardziej wtedy to ceni i jest bardziej otwarty. W momencie, gdy coś się komuś narzuca, następuje opór - co też jest normalne. Także kobieta nie powinna czuć się osaczona. Czasem poczucie osaczenia zmienia się w poczucie zagrożenia. Obsesja to nic dobrego. Obsesyjnie to tyle, co w chorobliwy czy przesadny sposób zajmować się jakimś tematem, rzeczą, osobą, kwestią. Gdy jesteśmy w kimś zakochani i mamy te przysłowiowe "motyle w brzuchu" to jest to też jakaś forma obsesji (w takiej sytuacji jest to dosyć normalne). Ciągle myślimy o tej drugiej osobie, śnimy, marzymy, nawet nie chce nam się czasami jeść. Ale w momencie, gdy przekraczamy granice tej drugiej osoby i ta kobieta (lub mężczyzna) czuje się niekomfortowo, to należy to z tą drugą osobą otwarcie i szczerze omówić - i - jeśli nie ma perspektyw, że ta druga strona odwzajemni zainteresowanie romantyczne - to trzeba niestety zrezygnować. Warto się może też przyjrzeć, co się dzieje, że - jak to Pan sam nazwał - obsesyjnie się Pan o nią starał. Może ta "obsesyjność" to jakiś istotny element Pana osobowości, który by wymagał konsultacji z psychologiem. Warto się spotkać z psychologiem czy psychoterapeutą, aby poprawić jakość swojego życia, interakcji z innymi ludźmi (na przykład potencjalnymi partnerami romantycznymi) i nie powtarzać błędów. Pozdrawiam serdecznie.
 • Natręctwa związane z byłym partnerem

  Witam, mam od pewnego czasu problem, jestem zaręczona, bardzo szczęśliwa. Przed moim szczęśliwym związkiem byłam w "związku" z "zajętym" mężczyzną. Było mi wtedy dobrze. Teraz kiedy zapomniałam o tym, i jestem szczęśliwą przyszłą żoną wspaniałego mężczyzny wróciły do mnie pewne natręctwa, które nie dają mi normalnie żyć . Nie wiem skąd się pojawiły ale boje się tego imienia byłego mężczyzny, każda myśl o nim , o jego dziewczynie napaja mnie strachem i uczuciem że jestem nie fair wobec obecnego.
  Mgr Aleksander Kędziorek
  Mgr Aleksander KędziorekPsycholog
  Dzień dobry, pan Rutkowski może mieć rację, natomiast mam jeszcze takie dodatkowe pytanie - czy miała Pani kiedyś już jakieś inne natręctwa? Narzucające się myśli, które wywoływały niepokój i które wymuszały w Pani pewne reakcje wobec nich? Przymus jakichś zachowań? Jeśli ma Pani "skłonność" do natręctw, może zaburzenia obsesyjno-kompulsywne w jakimś stopniu, to może być tak, że ponieważ Pani przyszły mąż jest bardzo ważnym aspektem Pani życia, to dlatego atakują Panią natręctwa. Z natręctwami jest często tak, że właśnie "atakują" jakąś ważną treść naszego życia. Z natręctwami jest związany lęk i bardzo często też poczucie winy. Wiadomo - bycie z zajętym mężczyzną nie jest godne pochwały. Ale to jest już przeszłość, teraz chce Pani budować uczciwą relację (w sensie z niezajętym mężczyzną, czyli wolnym). Może należałoby spotkać się z psychologiem czy psychoterapeutą (nawet na tylko jedno czy dwa spotkania) i "przetrawić" jeszcze temat poprzedniej (niezbyt uczciwej) relacji? Jeśli jest Pani wierząca, to może pójść do spowiedzi i wyznać, że była Pani z zajętym (czy wręcz być może żonatym) mężczyzną?

Potrzebujesz konsultacji?

Zobacz polecanych lekarzy

Umów wizytę

Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

CZW.14.06
PT.15.06
SOB.16.06
CZW.14.06
PT.15.06
SOB.16.06
 • Nicol Sobieraj

  Nicol Sobieraj

  Psycholog, Dietetyk
  Konsultacja psychologiczna100,00 zł
  Poznańska 3, Poznań
  CLINICAL RESEARCH CENTER SP Z O O MEDIC-R SPÓŁKA KOMANDYTOWA
  loader
 • mgr Tomasz Zięciak

  mgr Tomasz Zięciak

  Psycholog, Psychoterapeuta
  Konsultacja psychologiczna100,00 zł
  Poznańska 3, Poznań
  CLINICAL RESEARCH CENTER SP Z O O MEDIC-R SPÓŁKA KOMANDYTOWA
  loader
 • Mgr Ewa Helena Mojs

  Mgr Ewa Helena Mojs

  Psychoterapeuta, Psycholog
  Konsultacja psychologiczna z poradą dla rodzin150,00 zł
  Grunwaldzka 50, Poznań
  Wielkopolskie Centrum Neurologii Dzieci i Młodzieży
  loader
 • Mgr Adam Zawielak

  Mgr Adam Zawielak

  Psycholog, Psychoterapeuta
  Konsultacja psychologiczna130,00 zł
  Żabikowska 63, Luboń
  CENTRUM MEDYCZNE LUMEDICA
  loader
 • Mgr Katarzyna Ziółkowska - Szyszło

  Mgr Katarzyna Ziółkowska - Szyszło

  Psycholog
  Konsultacja psychologiczna150,00 zł
  Droga Dębińska 3A, Poznań
  Instytut Sportu i Nauki Bartosz Malak
  loader

Badania

Zabiegi

Leczone choroby