Aleksandra Katarzyńska

Aleksandra Katarzyńska

Warszawa, mazowieckie
 • 373
  punkty za aktywność
 • 53podziękowania za odpowiedzi
 • 49udzielonych odpowiedzi

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Adres kontaktowyBukowińska 8/111, Warszawa

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (49)
 • Opinie

odpowiedzi na pytania (49)

 • Nie widzę dobrze z daleka

  Mam 17 lat i wydaje mi się, że coś jest nie tak z moimi oczami. Zauważyłam, że kiedyś miałam sokoli wzrok i wszystko widziałam z oddali, teraz jest coraz gorzej. Proszę o pomoc.  
  Aleksandra Katarzyńska
  Aleksandra Katarzyńska

  Trudno mi Pani pomóc, gdyż opis dolegliwości jest mało rozbudowany. Może być wiele przyczyn pogorszenia widzenia. Od chorób ogólnoustrojowych, np. cukrzycy czy chorób tarczycy, po schorzenia samych oczu, jak np. rozwój wady wzroku, zespół suchego oka i inne. Proponowałabym wizytę u lekarza specjalisty, który po dokładnym zbadaniu Pani oczu, zaleci dalsze postępowanie.

 • Klimatyzacja a oczy

  Witam. Mam 39 lat i jestem asystentką w dużej firmie. Moja praca polega głównie na wielogodzinnym siedzeniu przed komputerem. Pomieszczenia, w których przebywam są zawsze klimatyzowane. Jest to duży komfort latem, aczkolwiek podobno zarówno komputer, jak i klimatyzacja są bardzo niezdrowe dla oczu. Zauważyłam, że pogarsza mi się ostrość wzroku. Staram się dbać o siebie, więc raz w roku odwiedzam okulistę. Zastanawiam się jednak, czy taki tryb pracy nie pogorszy mi wzroku nieodwracalnie?
  Aleksandra Katarzyńska
  Aleksandra Katarzyńska

  Niestety, tak jak Pani pisze, zarówno praca przed komputerem, jak i przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach źle wpływa na wzrok. Jest to wynikiem głównie tego, iż klimatyzacja znacznie wysusza powietrze, ekran monitora zaś zmienia jonizację powietrza w pomieszczeniu, przez co również je wysusza. Powoduje to więc suchość oka, a w konsekwencji powstanie tzw. zespołu suchego oka. Słabo nawilżone oczy, rzeczywiście widzą nieostro, a także pojawia się ból i pieczenie. Proponowałabym zadbać o oczy poprzez stosowanie dostępnych bez recepty kropel nawilżających 2 do 4 razy dziennie oraz robienie przerw w pracy przy komputerze przynajmniej co 2 godziny. Proszę wtedy najlepiej wyjść na świeże powietrze, jeżeli to możliwe oraz spróbować pogimnastykować oczy, czyli np. patrzeć naprzemiennie na blisko i daleko położony punkt.

 • Jakie są zasady higieny oczu?

  Witam. Byłam parę dni temu u okulisty, ponieważ miałam bardzo zaczerwienione oczy. Na szczęście nic mi nie jest, ale lekarz powiedział mi, że nie zachowuje zasad higieny oczu. Nie wyjaśnił mi natomiast na czym to polega. Mogłaby mi Pani udzielić stosownej informacji? Z góry dziękuję.
  Aleksandra Katarzyńska
  Aleksandra Katarzyńska

  Podstawową zasadą higieny oczu jest ich nieprzemęczanie. Wiem jednak, że w dzisiejszych czasach jest to prawie niemożliwe. Przy czytaniu książek, korzystaniu z komputera czy innych pracach, gdzie wzrok jest szczególnie wykorzystywany należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu i odległości (w przypadku komputera - ekran powinien być poniżej wzroku). Należy także robić sobie krótkie, 5-minutowe przerwy co 2 godziny. Dobrym nawykiem jest też stosowanie kropel nawilżających do oczu. Oczywiście najbardziej prozaiczną, ale skuteczna metodą jest odpowiednia ilość snu, nie należy także lekceważyć  odpowiedniej diety (witamina A, mało tłuszczów zwierzęcych).

Znaleźliśmy dla Ciebie innych lekarzy tej samej specjalizacji

Umów wizytę

CZW.15.02
PT.16.02
SOB.17.02
CZW.15.02
PT.16.02
SOB.17.02
 • Lek. Jerzy Smoszna

  Lek. Jerzy Smoszna

  Nefrolog
  Konsultacja nefrologiczna120,00 zł
  Wiatraczna 15/lok. U-1, Warszawa
  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Darmedicus Dariusz Michałkiewicz
  loader
 • Lek. Radosław Kaźmierczak

  Lek. Radosław Kaźmierczak

  Okulista
  Konsultacja okulistyczna150,00 zł
  Gimnazjalna 1/1, Warszawa
  Retina Sp.z.o.o.
  loader
 • Lek. Dorota Rzewuska

  Lek. Dorota Rzewuska

  Internista, Lekarz medycyny rodzinnej
  Konsultacja lekarza medycyny rodzinnej120,00 zł
  Ostrobramska 101/101, Warszawa
  Przychodnia Lekarska Orlik Sp. z o.o.
  loader
 • Konrad Bobolewski

  Konrad Bobolewski

  Protetyk
  Konsultacja protetyczna100,00 zł
  Andersa 16, Warszawa
  Filia Stomatologiczna Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej dla Pracowników WojskaSamodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Andersa 16
  loader
 • Mgr Monika Lach

  Mgr Monika Lach

  Pediatra, Fizjoterapeuta
  Konsultacja internistyczna90,00 zł
  Graniczna 13R/13R, Marki
  DENTIN Teresa Wiśniewska-Grzywińska
  loader