Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Dr n. med. Andrzej Olszanowski

Dr n. med. Andrzej Olszanowski

Kardiolog
Opole, opolskie
 • Zaufany specjalistaSpecjalista zdobył 160 punktów za aktywność w ostatnim miesiącu
 • 284
  punkty za aktywność
 • 89podziękowań za odpowiedzi
 • 33udzielone odpowiedzi
 • 1
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Kardiolog, Opole

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • NZOZ SpecjalistykaOzimska 20, Opole
  tel: 602 892 ...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (33)
 • Opinie

Dr n. med. Andrzej Olszanowski specjalizuje się w kardiologii dziecięcej. Posiada specjalizację medyczną w zakresie pediatrii oraz kardiologii. Obecnie prowadzi prywatny gabinet specjalistyczny mieszczący się przy ulicy Ozimskiej w Opolu.

odpowiedzi na pytania (33)

 • Nerwica a kołatanie serca

  Witam od czterech lat choruje na nerwice a od roku pojawił sie kołatania serca i to nie jest jedno dodatkowe uderzenie ale kilka dodatkowych uderzen byłam juz dwa razy u kardiologa wszystkie badania mam ok bardzo sie boje ze serca kiedys nie wroci mi do normalnego rytmu>Dodam także żę żyję w ciągłym stresie i nerwówce.Jak temu zaradzic proszę o pomoc????
  Dr n. med. Andrzej Olszanowski
  Dr n. med. Andrzej OlszanowskiKardiolog
  Kołatanie serca nie musi być objawem pojawiających się rytmów patologicznych. W nerwicy wegetatywnej są to subiektywne odczucia związane z objawowym przyspieszeniem czynności serca. Takie przyspieszenia z kardiologicznego punku widzenia nie są groźne. Jeżeli kardiolog wykluczył napady częstoskurczu to najprawdopodobniej nie wymaga Pani leczenia kardiologicznego. Proponuję skonsultować się z lekarzem poradni zdrowia psychicznego celem leczenia nerwicy.
 • Zmniejszona wydolność podczas wysiłku fizycznego

  Witam, Jestem 33 letnia kobietą, nie palę, uprawiam sport, zdrowo się odżywiam. Od jakiegoś czasu zmniejszyła mi się wydolność podczas wysiłku fizycznego, więc zaczęłam mierzyć ciśnienie krwi i mniej więcej wynosi ono 150 / 47. Ciśnienie takie nie jest bezpośrednio po wysiłku, przy braku aktywności jakikolwiek również. Przy skokach ciśnienia górne się podnosi do 170 ale dolne maksymalnie do 50. czekam na wizytę u kardiologa ale zanim do niej dojdzie chciałabym zasięgnąć porady. J
  Dr n. med. Andrzej Olszanowski
  Dr n. med. Andrzej OlszanowskiKardiolog
  Niewątpliwie wymaga Pani konsultacji kardiologicznej. Duża różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym zawsze wymaga wyjaśnienia. Może być np. spowodowana wadą zastawki aortalnej z istotną jej niedomykalnością. Może też być konsekwencją przetrwałego przewodu tętniczego. Nie są to oczywiście jedyne możliwe przyczyny opisanych przez Panią objawów. Żeby wyjaśnić ich przyczynę musi się Pani poddać specjalistycznemu badaniu kardiologicznemu. Będzie konieczne m.in. wykonanie badania echokardiograficznego.
 • Badanie metodą Holtera a problemy z sercem

  Czy holter wyłapie wszystkie nieprawidłowości serca? Holter wykrył u mnie 16 tachykardi zatokowej w ciagu jednego dnia?Czy jest to możliwe że na nastepny dzień mogą pojawić się jakieś dodatkowe skurcze np nadkomorowe komorowe czy migotanie przedsionkow?wspomne ze miałam robione echo i badanie nic nie wykazało.
  Dr n. med. Andrzej Olszanowski
  Dr n. med. Andrzej OlszanowskiKardiolog
  Zaburzenia rytmu serca mogą pojawiać się okresowo z różną częstotliwością. Całodobowy zapis ekg zwykle pozwala na ocene ew. zaburzeń rytmu jednak może nie być wystarczający. Oczywiście możliwe jest , że w następnym dniu po badaniu mogą wystąpić zaburzenia rytmu serca. Jeżeli są to pojedyncze nieprawidłowe pobudzenia zwykle nie sprawiają problemu klinicznego. Mogą się też zdarzyć napady częstoskurczu patologicznego lub inne zaburzenia rytmu serca, które mogą wymagać leczenia. Każdy przypadek wymaga indywidualnej i kompleksowej oceny.