Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Mgr Barbara Szalacha

Mgr Barbara Szalacha

Psycholog
Rzeszów, podkarpackie
 • Zaufany specjalistaSpecjalista zdobył 160 punktów za aktywność w ostatnim miesiącu
 • 8202
  punkty za aktywność
 • 912podziękowań za odpowiedzi
 • 1244udzielone odpowiedzi
 • 3
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Psycholog, Warszawa
 • 1
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Psycholog, Rzeszów

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Prywatny Gabinet Psychologiczny Rzeszów oraz WarszawaKrakowska 18 d/24, Rzeszów
  tel: 693 106 ...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • Ośrodek PsychoterapiiNowogrodzka 56/8, Warszawa
  tel: 508 771 ...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (1244)
 • Opinie

Barbara Szalacha jest psychologiem. Posiada uprawnienia psychoterapeuty i mediatora. Prowadzi prywatną praktykę dla rodzin oraz par, a także dla pacjentów indywidualnych. Pracuje w Rzeszowie oraz Warszawie w Ośrodku Hipnozy i Psychoterapii -Gutkowski.Specjalistka zapewnia wszystkim swoim pacjentom dyskrecję i anonimowość. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i...

Czytaj więcej

Kursy i staże

 • Podyplomowe 4-letnie szkolenie w psychoterapii-Kraków/pod opieką prof.dr J. Aleksandrowicza,
 • staże kliniczne w Oddziale Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Zakładzie Terapii Rodzin Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie/pod kier.Prof.dr B.De Barbaro/.
 • szkolenia z zakresu teorii i praktyk orzeczniczej, terapeutycznej w placówkach: Podyplomowe Centrum Kształcenia Kadr Medycznych, Fundacja Dzieci Niczyje, Sekcja Naukowa Psychoterapii przy Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym, Konferencje Naukowe i wiele innych.
Czytaj więcej

Publikacje

Publikacje na łamach Portalu" ABC Zdrowie",oraz w Portalu "Na temat",jakl również prasie codziennej /"Nowiny","Super Nowości" w Rzeszowie.

Języki

Sesje wyłącznie w języku polskim.

odpowiedzi na pytania (1244)

 • Jak mam pozbyć się natrętnych myśli?

  Jak mam pozbyć się natrętnych myśli? Od zawsze towarzyszą mi złe emocje i myśli samobojcze. Bywało lepiej i gorzej ale w ostatnim czasie znowu się nasiliło i ciągle mam wrażenie jakby ktoś siedział w mojej głowie i mnie obrażał i kazał mi się samookaleczac bo na to zasłużyłam.. czuje się zagubiona
  Mgr Barbara Szalacha
  Mgr Barbara SzalachaPsycholog
  Witam serdecznie, takie natręctwa są najczęściej silnie trzymajacym nas strażnikiem ego,czyli inaczej"wewnętrznym rodzicem",który choć niezwykle krytyczny i agresywny,jest przywoływany w chwilach,które określasz ,jako zagubienie. Nie ma jednak w tresci listu skutków ,jakie powoduje ta agresja w Twoich kontaktach ze sobą i z ludżmi,ale przypuszczam,że zaczynasz się bronić ,co wtórnie zniechęca otoczenie i może być powodem osamotnienia.Chciałabym zachęcić Cię do kontaktu z psychoterapeutą i porozmawiać o tym problemie,zidentyfikować sytuacje,w których jest dobrze i od czego ta zmiana najbardziej zależy.Na takiej świadomej wiedzy można budować relacje zastępujące obecną wrogość wobec siebie na te,które Ci służą.Jest to w tym okresie życia realne i oczywiście potrzebne,bo wchodzisz w niezależność od opiekunów i masz być szczęsliwa,pozytywnie nastawiona wobec przyszłości.To nie będzie zapewne krótkie leczenie,ale poszerzające pole widzenia i dające nowe wzorce osobowe,sytuacyjne,z których można czerpać siłę i zaufanie,wygaszając te złe.Nie chciałabym stawiać diagnoz,ani czegokolwiek przesądzać,Tak więc na poczatek spróbuj wizualizacji takich okresów w zyciu,które zapamiętałaś najlepiej i napełniaj się nimi maksymalnie,bo to także Twoja rzeczywistość.Co by się stało,gdyby te dobre bodżce zagościły się w głowie? Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do podjęcia terapii.
 • Dlaczego podnosi mi się ciśnienie i bardzo się pocę?

  Dzień Dobry Mam 25 lat i obecnie kończę studia. Od około 3 lat zaczęły się u mnie pojawiać dziwne problemy odnośnie kontaktów z innymi ludźmi. Często, gdy na przykład jestem wywoływany do odpowiedzi na studiach, zaraz podnosi mi się ciśnienie i czerwienie się, a teraz gdy zrobiło się cieplej także strasznie się pocę. To samo tyczy się wystąpień publicznych (np. prezentacje). Przykład z dzisiaj: Gdy tylko zacząłem swoją prezentację poczułem jak zaczynam się pocić, pot dosłownie skapywał z mojej twarzy. Pomimo, że czułem się nawet wyluzowany( borykam się z tym już prawie trzy lata, medytuję,staram się relaksować, dlatego też zauważyłem lekką poprawę), pot nie dawał mi spokoju. W efekcie totalna klapa, uśmieszki reszty studentów itd. Staram się tym bardzo nie przejmować, najadłem się już sporo wstydu w swoim życiu i pewnie jeszcze się najem, ale jednak towarzyszy mi poczucie pewnego jakby "zepsucia". Jakby coś nie działało w moim organizmie czy głowie. Deprymuje mnie to uczucie, zwłaszcza że wcześniej byłem raczej człowiekiem lubiącym wystąpienia, stres się mnie nie imał, często przemawiałem w imieniu grupy i nie miałem z tym problemu. Dlatego też mam pytanie, do jakiego specjalisty powieninem sie zgłosić ? Czy zwykły internista nie zbyje mnie tekstem jaki już raz słyszałem (To normalne w tym wieku)? Podejrzewam u siebie nerwice lękową, bądź erytrofobię. (lekarz google) Dzisiaj po prostu miarka się przebrała i chcę coś z tym zrobić, ponieważ utrudnia mi to rozwój i na pewno nie polepsza mojej samooceny. Proszę o pomoc. Henryk
  Mgr Barbara Szalacha
  Mgr Barbara SzalachaPsycholog
  Witam serdecznie i pozwól,że zacznę od przysłowia jednego z czołowych psychoterapeutów."Dostajemy od ludzi to,czego od nich oczekujemy".Tak więc inaczej nastawiamy się,gdy oczekujemy poparcia i akceptacji a inaczej,gdy ośmieszenia,natomiast "udawanie wyluzowania",gdy w gruncie rzeczy wszystko wewnątrz jest spięte,musi po pewnym czasie "spływać potem". W dodatku otoczenie zauważa dysharmonię w zachowaniu takiej osoby. Najwłaściwszą więc pomocą będzie psychoterapia ,w której można przepracować wczesne lęki związane z "wywołaniem do odpowiedzi",albo sytuacjami,gdzie jako dziecko byliśmy zawstydzeni publicznie i zbudowaliśmy "mury obronne",które nieświadomie powtarzamy w każdym podobnym momencie,zaprzeczając prawdziwym emocjom.Tak więc pot ,który spływa z czoła jest miarą wysiłku,jaki wkładasz w podtrzymanie tego "pokażę ,że się nie dam".A przecież to są już inne sytuacje i inne osoby,które wcale nie mają złych intencji.Jednak ten schemat,który powtarzasz wskazuje,że spodziewasz się od nich drwin.I właśnie to jest w stanie zmienić terapia,gdyż medytacja i relaksacja to tylko techniki.Dla wyleczenia się z zaburzeń nerwicowych/a opisane zjawisko jest właśnie tego typu zaburzeniem/potrzebny jest całościowy proces.Można jednak wnioskować u lekarza rodzinnego o skierowanie do psychoterapeuty.Często pracują w poradniach zdrowia psychicznego,albo indywidualnie,z częściową refundacją NFZ.
 • Czy borykam się z depresją?

  Witam. Jestem 20-letnią dziewczyną. Myślę, że od kilku miesięcy borykam się depresją. Mam stany "lepsze" i "gorsze". Czuję się bardzo samotna (przeprowadziłam się do dużego miasta kilka miesięcy temu). Miałam dużą grupę znajomych i "przyjaciół", ale okazali się bardzo toksyczni, przez to zostałam praktycznie sama. Przez brak motywacji przestałam chodzić na studia i prawie na 100% zawalę rok. Miewałam myśli samobójcze, często nie mogę spać i jeść. Dużo przesiaduję w samotności i płaczę, jakiś czas temu czułam uzależnienie od seksu które tylko pogłębiało uczucie beznadziejności. Kiedy nie było seksu była masturbacja która często kończyła się płaczem.Niedawno podjęłam decyzję o powrocie do rodzinnego domu (powiedziałam rodzicom o swoich problemach i oni nalegają na mój powrót) jednak od tego czasu poznałam kilka dobrych dla mnie osób w tym chłopaka przy którym czuję, że odżyłam. Przy nikim nie było mi tak dobrze, troszczy się i dba o mnie. Nie wyobrażam sobie teraz wyjechać bo na samą myśl o tęsknocie odechciewa mi się wszystkiego. Mam tydzień na podjęcie decyzji, nie powiedziałam mu o planach swojej przeprowadzki i wiem, że on chciałby stworzyć coś poważniejszego ze mną dlatego proszę o pomoc, bo nie wiem co mam zrobić.
  Mgr Barbara Szalacha
  Mgr Barbara SzalachaPsycholog
  Witam serdecznie i proponuję skorzystanie z pomocy psychoterapeuty,których w Krakowie jest b.wielu,choćby w przychodniach studenckich.Popieram wstrzymanie się z decyzją o powrocie ,bo jakkolwiek jest to zrozumiała reakcja w trudnych chwilach,to jednak przejście "życiowego muru"otworzy zupełnie nowe,nieznane dotąd horyzonty i bardzo wzmocni Panią psychicznie.Adresy przychodmi można zapewne zdobyć w każdy sposób i u lekarza 1-go kontaktu poprosić o skierowanie .

Potrzebujesz konsultacji?

Zobacz polecanych lekarzy

Umów wizytę

Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

PON.09.07
WT.10.07
ŚR.11.07
PON.09.07
WT.10.07
ŚR.11.07
 • Mgr Jolanta Chmielińska-Moszczak

  Mgr Jolanta Chmielińska-Moszczak

  Psycholog
  Konsultacja psychologiczna100,00 zł
  Wita Stwosza 39, Rzeszów
  Centrum Diagnozy i Terapii Neuropsychologicznej
  loader

Popularne badania

Popularne zabiegi

Leczone choroby

 • zaburzenia odżywiania
 • Zaburzenia nastroju
 • Depresja
 • Nerwica
 • Niepłodność
 • Porady wychowawcze
 • Problemy rodzinne
 • Problemy rozwojowe dzieci i młodzieży.
 • diagnoza psychologiczna dzieci i dorosłych dla celów wychowawczych opieki nad dzieckiem po rozwodach wypadkowych