Lek. Cezary Maciejak

Lek. Cezary Maciejak

Psychiatra
Wrocław, dolnośląskie
 • Zaufany specjalistaSpecjalista zdobył 160 punktów za aktywność w ostatnim miesiącu
 • 924
  punkty za aktywność
 • 439podziękowań za odpowiedzi
 • 46udzielonych odpowiedzi
 • 3
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Psychiatra, Wrocław

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Cezary MaciejakZielińskiego 41/41, Wrocław
  602 ...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (46)
 • Opinie (1)
  średnia:

Lek. Cezary Maciejak jest specjalistą z zakresu psychiatrii. Ukończył Krakowską Szkołę Psychiatrii Psychodynamicznej. Dodatkowo posiada doświadczenie w zakresie ambulatoryjnego leczenia zaburzeń psychicznych, a także jest lekarzem orzecznikiem i biegłym sądowym w zakresie psychiatrii.

Leczy osoby, które borykają się z zaburzeniami, do których zalicza się zaburzenia...

Czytaj więcej

Języki

 • niemiecki

odpowiedzi na pytania (46)

 • Możliwość przybrania na wadze po przyjmowaniu leku Miansec

  Dobry wieczór, cierpię na bulimię. Panicznie boję się przytyć. Psychiatra zapisał mi Miansec. Od 2 tygodni biorę 2x10mg rano i 1x10mg wieczorem. Staram się trzymać racjonalną dietę i ćwiczyć, jednak cały czas tyję. Czytałam skutki uboczne tych tabletek oraz opinie wielu osób i wszystkie są jednoznaczne. Czy jeśli będę je brała dalej, to dalej będę tyła pomimo odchudzania? Bardzo proszę o obiektywną opinię bo nie wiem, co robić. Nie mogę bardziej przytyć!
  Lek. Cezary Maciejak
  Lek. Cezary MaciejakPsychiatra
  Oczywiście tyje się od jedzenia, a nie od leków, aczkolwiek mianseryna jest lekiem, który w istotny sposób zwiększa apetyt. Jest grupa pacjentów dobrze tolerująca to lekarstwo czyli osoby te nie odczuwają wpływu leku na apetyt, niestety większość osób przyjmujących mianserynę zauważa u siebie wzrost apetytu. Możliwe jest skorygowanie posiłków, dokładniejsza kontrola kalorii itd, ale nie wszyscy spośród moich pacjentów zdecydowali się na taki reżim dietetyczny. Trudno mi określić jaki lek byłby dla Pani najlepszy i nie wiem jakie są Pani doświadczenia z innymi lekarstwami, ale może byłaby szansa na ustalenie z prowadzącym psychiatrą zmianę leku p.depresyjnego. Na koniec jeszcze raz podkreślę, że od samego leu nie przytyje Pani i przy rozsądnej diecie, ostrożnej podaży kalorii i ćwiczeniach ogólnorozwojowych jest szansa na zahamowanie przyrostu wagi obserwowanego podczas pierwszych dni zażywania leku.
 • Łączenie leków Metoprololi i Paroxetinum

  prosze o konsultacje psychiatre czy mogę łączyć Metoprololi z paroxetinum
  Lek. Cezary Maciejak
  Lek. Cezary MaciejakPsychiatra
  Dzień dobry łączenie betablokera (Metoprolol) i leków z grupy SSRI (np. paroksetyna) jest w pełni akceptowane. U części pacjentów zażywających leki z grupy SSRI obserwuje się nieznaczne przyspieszenie akcji serca i niewielki wzrost ciśnienia tętniczego zwłaszcza w początkowym okresie zażywania leku. Dobrze korygującym te objawy uboczne jest właśnie lek z grupy betablokerów. Ważnym również czynnikiem jest fakt łagodnego działania p.lękowego lekarstw z grupy betablokerów dzięki czemu można spodziewać się działania synergistycznego w wypadku połączenia wymienionych przez Panią leków. Mam nadzieję, że zmniejszyłem Pani obawy.
 • Przyjmowanie leku Apap i Asentra

  Czy szkodliwe jest jednoczesne branie Apapu, Asentry?
  Lek. Cezary Maciejak
  Lek. Cezary MaciejakPsychiatra
  Dzień dobry Zażywanie Paracetamolu i sertraliny nie stanowi dla Pana zagrożenia. Z dostępnych bez recepty leków p.bólowych i p.gorączkowych paracetamol ma stosunkowo mało interakcji. W wypadku tego leku należy być ostrożnym u pacjentów z uszkodzeniem wątroby lub zażywających leki, które w istotnym stopniu obciążają wątrobę. W przeciwieństwie do ibuprofenu łączenie paracetamolu i sartraliny jest raczej bezpieczne, zwłaszcza w wypadku zażywania paracetamolu jedynie doraźnego lub krótkotrwałego.

Znaleźliśmy dla Ciebie innych lekarzy tej samej specjalizacji

Umów wizytę

PT.23.03
DZIŚ24.03
JUTRO25.03
PT.23.03
DZIŚ24.03
JUTRO25.03
 • Lek. Marek Kubiszewski

  Lek. Marek Kubiszewski

  Psychiatra, Psychoterapeuta
  Konsultacja psychiatryczna160,00 zł
  żeromskiego 75/20, Wrocław
  WM Kubiszewska Wiesława Kubiszewski Marek s.c.
  loader

Badania

Leczone choroby