Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Eliza Gosławska

Eliza Gosławska

Dietetyk
Szczecin, zachodniopomorskie
 • 4256
  punktów za aktywność
 • 696podziękowań za odpowiedzi
 • 281udzielonych odpowiedzi
 • 3
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Dietetyk, Szczecin

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • FitMed SzczecinPotulicka 21a/3, Szczecin
  tel: 69653791...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (281)
 • Opinie (3)
  średnia:

W 2012 roku ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku dietetyka na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, uzyskując tytuł specjalisty ds. żywienia człowieka. W roku 2017 zajęłam 3. miejsce w plebiscycie Hipokrates - Najpopularniejszy dietetyk w Szczecinie. Wciąż poszerzam i uaktualniam swoją wiedzę, m.in. uczestnicząc w konferencjach naukowych, dodatkowych kursach oraz śledząc...

Czytaj więcej

Kursy i staże

Diagnostyka i prowadzenie pacjenta z celiakią - kurs w Akademii Euroimmun

Diet-coaching - kurs w Akademii Dietetycznie Poprawni

Publikacje

Czytaj więcej

Języki

j.angielski

odpowiedzi na pytania (281)

 • Problem z wagą u 19-letniej osoby

  Witam. Nazywam się Gosia i mam 18 w tym roku 19 lat. Borykam się z problemem dotyczący mojej wagi. Przy wzroście 161 cm waze 75 kg. cwicze od miesiąca i jem prawidłowo widze efekty jestem szczuplejsza ale waga nie maleje. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
  Eliza Gosławska
  Eliza GosławskaDietetyk
  Witam. Sama waga niestety często przekłamuje, ponieważ nie pokazuje takich komponentów ciała jak masa wody, masa mięśni oraz masa tłuszczu. Czasami występuje np. nadmierne gromadzenie wody lub w wyniku ćwiczeń przybyło masy mięśniowej. Dlatego proszę się nie przejmować wagą, a zamiast tego mierzyć obwody ciała (talia, biodra, uda) i zapisywać regularnie. Jeśli ma Pani taką możliwość, można też wykonać analizę składu ciała w gabinecie dietetycznym. Jeśli wciąż będzie Pani miała wątpliwości, czy proces odchudzania przebiega prawidłowo, warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Pozdrawiam serdecznie.
 • Jaką dietę stosować, żeby schudnąć 5 kg w miesiąc?

  jaką dietę stosować żeby schudnąć 5kg w miesiąc?
  Eliza Gosławska
  Eliza GosławskaDietetyk
  Witam. Przede wszystkim dieta musi być dopasowana indywidualnie. Bez wywiadu dietetycznego nie jest to możliwe. Ponadto redukcja masy ciała nie powinna się odbywać w zbyt szybkim tempie, najlepiej ok. 0,5-1 kg/tydzień. Jednak każdy organizm jest inny, zależy też jaka jest wyjściowa masa ciała. W razie chęci uzyskania indywidualnej porady lub jadłospisu, zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl. Pozdrawiam serdecznie.
 • Jelito drażliwe, zaparcia i wzdęcia oraz zaparcia

  Mam drażliwe jelito, zaparcia, wzdęcia, kilka dni bez wypróżniania.pije ok 2-2,5 litra płynów, jem lekko i nic. Nie moge laktozy i glutenu wiec i jogurty i zboża błonnik odpada. Prosze o radę.
  Eliza Gosławska
  Eliza GosławskaDietetyk
  Witam. Przede wszystkim zespół jelita nadwrażliwego u każdego przebiega nieco inaczej, a więc najlepiej byłoby udać się po indywidualną poradę do lekarza lub dietetyka. Bardzo dobrze, że pije Pani dużo płynów. Wskazane jest również większe spożycie warzyw, dzięki czemu dostarczy Pani błonnika rozpuszczalnego w wodzie. Powinny być to jednak warzywa niewzdymające (czyli kapustne i strączkowe wykluczamy). Produkty zbożowe także nie są wskazane. Radziłabym wprowadzić do diety więcej tłuszczu takiego jak: oliwa z oliwek, olej rydzowy, nierafinowany tłoczony na zimno olej rzepakowy, olej kokosowy, masło, smalec gęsi, awokado oraz kleik z siemienia lnianego. Tłuszcz ułatwia wypróżnianie. Pomocna może być także babka płesznik oraz suplementacja odpowiednich szczepów probiotycznych. Dokładniejszych zaleceń mogłabym udzielić po zebraniu wywiadu dietetycznego. Zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl. Pozdrawiam serdecznie.