Dr n. med. Halina Wykrota

Dr n. med. Halina Wykrota

Okulista
Katowice, śląskie
 • Zaufany specjalistaSpecjalista zdobył 160 punktów za aktywność w ostatnim miesiącu
 • 28
  punktów za aktywność
 • 3podziękowania za odpowiedzi
 • 5udzielonych odpowiedzi
 • 4
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Okulista, Katowice

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Centrum Mikrochirurgii Oka OptomedŻwirki i Wigury 4, Katowice
  +48 ...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (5)
 • Opinie (9)
  średnia:

Dr n. med. Halina Wykrota jest lekarzem okulistą. Pracuje w gabinecie przy ulicy Żwirki i Wigury w Katowicach. W latach 1989-2009 pracowała w Szpitalu Okulistycznym w Katowicach przy ul. Ceglanej. Od lat 90. zajmuje się problematyką zwyrodnienia plamki żółtej AMD. Jako pierwsza w Polsce w 2000 roku wprowadziła leczenie AMD za pomocą metody Terapii Fotodynamicznej, co również...

Czytaj więcej

Języki

Angielski.

odpowiedzi na pytania (5)

 • Aktywność fizyczna po opasaniu przy odwarstwieniu siatkówki

  Witam. w Październiku 2012 roku przeszłam operacje opasania siatkówki oka prawego. Praktycznie od 8 roku życia cierpię na krótkowzroczność ( mam 21) a odwarstwienie powstało wskutek dźwignięcia ciężkiej torby. Piszę z pytaniem czy mogę wykonywać jakiekolwiek ćwiczenia fizyczne ponieważ kiedyś tańczyłam w zespole disco i bardzo mi tego brakuje a po za tym od operacji przytyłam 8 kg i tego chciałabym się pozbyć. Basen niestety odpada. Błagam pomóżcie !!!
  Dr n. med. Halina Wykrota
  Dr n. med. Halina WykrotaOkulista
  Dzień dobry, ograniczenie ćwiczeń fizycznych zależy od obecność tzw. trakcji siatkówkowo-szklistkowych. W razie ich obecności wysiłek należy ograniczyć. Przed podjęciem decyzji o wzmożonym wysiłku należy przejść badanie okulistyczne a decyzję podejmie prowadzący lekarz okulista.
 • Powiększona prawa powieka po wysiłku fizycznym

  Znacznie powiększona prawa zrenica od lewej podczas mycia podłogi jak wstałam zrobiło mi się bardz dziwnie,czułam jakbym miała chwilowe niedotlenienie mózgu,kiedy spojrzałam w lustro zauważyłam że prawa powieka jest znaznie powiększona od lewej,trwało to 2-3 min.co to może oznaczać
  Dr n. med. Halina Wykrota
  Dr n. med. Halina WykrotaOkulista
  Dzień dobry, Podane przez Panią objawy mogą sugerować wiele schorzeń. W celu dokładnego rozpoznania należy przeprowadzić diagnostykę okulistyczną i neurologiczną.
 • Stosowanie maści Cortineff na powieki przez kobietę w ciąży

  Dzień dobry!Chciałam zapytać czy stosowanie maści cortineff na powieki i maści VITA POST w ciąży może szkodzić.Dostałam te leki od okulisty.Moje powieki są mocno zaczerwienione,obrzęknięte i łuszczą się.Dodam że mam jeszcze krople do oczu stosować Zabac. Czytałam,że maść sterydowa i maść z wit a może szkodzić dziecku.Proszę o odpowiedź ,czy te maści stosowane zewnętrznie i w niewielkiej ilości mogą zaszkodzić.Jestem w 7 tyg ciąży.
  Dr n. med. Halina Wykrota
  Dr n. med. Halina WykrotaOkulista
  Dzień dobry, leki sterydowe mogą się wchłaniać i działać ogólnie, jeśli stan miejscowy nie jest bardzo poważny należy ograniczyć ich stosowanie. Sugeruję odstawienie leków i konsultację z lekarzem prowadzącym.

Znaleźliśmy dla Ciebie innych lekarzy tej samej specjalizacji

Umów wizytę

CZW.15.03
PT.16.03
SOB.17.03
CZW.15.03
PT.16.03
SOB.17.03

Badania

Zabiegi

Leczone choroby