Mgr Joanna Żur-Teper

Mgr Joanna Żur-Teper

Wrocław, dolnośląskie
63
 • 3244punkty za aktywność
 • 164podziękowania za odpowiedzi
 • 169udzielonych odpowiedzi

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Poradnia Psychologiczna - Psychiatryczna - SeksuologicznaPochyła 3/7B, Wrocław
  tel.: 535 830...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (169)
 • Rekomendacje

Mgr Joanna Żur-Teper jest psychologiem, psychoterapeutą, a także seksuologiem.

odpowiedzi na pytania (169)

 • Mój chłopak staje się coraz gorszy

  Jestem z moim chłopakiem już 1,5 roku. Mam 17 lat, on 21. Do naszej rocznicy wszystko było dobrze, jak w normalnym związku. zaufanie itp. Od jakiegoś czasu zabrania mi wszystkiego. Zakładania spódnic, bluzek z dekoltem, malowania się, pisania z kolegami, spotykania, wychodzenia samej. Nawet na telefonie i gg pokasował mi wszystkie numery kolegów. Ostatnio, gdy bez jego wiedzy pojechałam do znajomych, to nawyzywał mnie, rzekomo zerwał, jednak po 2 dniach powiedział, że to był żart. Kompletnie mi nie ufa. A ja pozwalam mu na wszystko. Miałam chęć odejść, ale nie umiem. Co mam zrobić? Jak mu wytłumaczyć, że chcę mieć własne życie? Żeby przestał wybierać mi znajomych?
  Mgr Joanna Żur-Teper
  Mgr Joanna Żur-Teper

  Witam,

  przedstawiona przez Ciebie sytuacja jest rzeczywiście trudna. Proponuję Ci, żebyś porozmawiała ze swoim chłopakiem i przedstawiła mu w jaki sposób Ty widzisz tę sytuację i jakie uczucia się pojawiają, kiedy Twój chłopak Cię kontroluje i zabrania spotkań z przyjaciółmi. Zaufanie powinno być fundamentem dla każdego dojrzałego związku, a jeśli tego zaufania brakuje trudno o szczęśliwy, dający poczucie bezpieczeństwa związek.

  Warto również, abyś powiedziała swojemu partnerowi, jak Ty widzisz Wasz związek i wspólną przyszłość, jakie są Twoje oczekiwania, co do tego związku. Poproś chłopaka, żeby ustosunkował się do Twojej wizji wspólnego życia i razem podejmijcie decyzję, czy chcecie spróbować zmienić to, co do tej pory było obciążające dla związku. Ważne jest również to, żebyś pilnowała swoich granic i nie pozwalała chłopakowi na zachowania, które Ci nie odpowiadają, bądź stanowcza i konsekwentna.

  Pozdrawiam serdecznie
   

 • Samobójstwo a szczęście...

  Cztery lata temu miałam próbę samobójczą, po której miałam płukanie żołądka. Przez pół roku chodziłam do poradni psychologicznej co naprawdę mi pomagało, ale pewnego dnia powiedziałam sobie, że już tego nie potrzebuję.

  Teraz po tych czterech latach jestem szczęśliwa, mam chłopaka, który mnie kocha, prawdziwych przyjaciół... Lecz wciąż myślę o śmierci, dokładnie planuję samobójstwo doskonałe... Czuję jakby moja dusza była rozerwana na kawałki, zaś mój umysł był bardzo szczęśliwy... Gubię się już w tej sytuacji...

  Te uczucia są tak skrajnie sprzeczne, ale gdy już pojawi się ten zły stan nie jestem w stanie sobie poradzić i biorę tabletki na wyciszenie... Nikt z przyjaciół ani mój ukochany nie jest w stanie zrozumieć moich uczuć... Dlatego proszę o radę.

  Mgr Joanna Żur-Teper
  Mgr Joanna Żur-Teper

  Witam,
  opisany przez Panią problem jest bardzo poważny. Pojawiające się myśli samobójcze i dokładne planowanie samobójstwa wskazywać mogą na depresję lub inne zaburzenia psychiczne. Proponuję Pani ponownie podjąć psychoterapię – półroczna terapia jak widać nie była wystarczająca.

  Może Pani również skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Nie warto zwlekać z podjęciem leczenia, ponieważ symptomy mogą się nasilić, warto jak najszybciej zapisać się do poradni. Tym bardziej, że stosowane przez Panią sposoby radzenia sobie z trudną sytuacją nie są w stanie polepszyć Pani samopoczucia.

  Pozdrawiam serdecznie

 • Czy mojemu chłopakowi jeszcze na mnie zależy, czy lepiej zakończyć ten związek?

  Mam na imię Weronika i jestem 18-latką. Od prawie 4 miesięcy chodzę z chłopakiem, który jest ode mnie starszy o dwa lata. W tym roku zdaje maturę, więc dużo czasu poświęca nauce.

  Jestem wyrozumiała, bo wiem, że to dla niego ogromny stres. Z drugiej strony, boli mnie to, iż ostatnimi czasy nie ma dla mnie w ogóle czasu. Nie dzwoni, nie pisze... czasami wyśle jakąś ogólną wiadomość i na tym się kończy. Dziwnie się z tym czuję, bo nie wiem, czy mu jeszcze na mnie zależy... Ja natomiast nie jestem nim tylko zauroczona, bo brakuje mi jego obecności, dobrego słowa czy przytulenia...

  Dodam jeszcze, że mój chłopak znalazł czas na wyjście do znajomych czy na piwo... sam mówi, że strasznie się leni i nie ma, co robić... a jednak nie chce się ze mną spotkać. Przynajmniej ja tak to odbieram.

  Mgr Joanna Żur-Teper
  Mgr Joanna Żur-Teper

  Witam,

  proponuję Ci, żebyś szczerze porozmawiała ze swoim chłopakiem i powiedziała mu, jak się czujesz w takiej sytuacji. Brak kontaktu może wynikać z wielu powodów i najlepiej byłoby się dowiedzieć od chłopaka, dlaczego unika spotkania z Tobą.

  Jeśli znajduje czas na spotkania ze znajomymi, to masz prawo domagać się tego, żeby poświęcił trochę czasu Tobie. Sama również możesz zaproponować spotkanie czy wyjście do kina.

  Pozdrawiam serdecznie

Znaleźliśmy dla Ciebie innych lekarzy tej samej specjalizacji

Umów wizytę

PON.22.01
WT.23.01
ŚR.24.01
PON.22.01
WT.23.01
ŚR.24.01
 • Dr n. med. Adam Kowal

  Dr n. med. Adam Kowal

  Internista, Gastrolog
  USG jamy brzusznej80,00 zł
  Traugutta 57/59/57/59, Wrocław
  Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Adam Kowal
  loader
 • Mgr Piotr Konopacki

  Mgr Piotr Konopacki

  Fizjoterapeuta
  Fizjoterapia - ćwiczenia czynno-bierneod 80,00 zł
  Boguszowska 61a/61a, Wrocław
  Centrum BOGUSZOWSKA
  Energetyczna 12/12, Wrocław
  Centrum ENERGETYCZNA
  loader
 • Mgr Karolina Anioł - Kozłowska

  Mgr Karolina Anioł - Kozłowska

  Fizjoterapeuta
  Fizjoterapia - ćwiczenia czynno-bierneod 80,00 zł
  Boguszowska 61a/61a, Wrocław
  Centrum BOGUSZOWSKA
  Energetyczna 12/12, Wrocław
  Centrum ENERGETYCZNA
  loader
 • Mgr Karolina Kawalerek

  Mgr Karolina Kawalerek

  Seksuolog, Psycholog, Psychoterapeuta
  Coaching400,00 zł
  Boguszowska 61a/61a, Wrocław
  Centrum BOGUSZOWSKA
  loader
 • Mgr Karolina Polakowska

  Mgr Karolina Polakowska

  Fizjoterapeuta
  Fizjoterapia - ćwiczenia czynno-bierne20,00 zł
  Eluarda 7/7, Wrocław
  Agnieszka Kruzel Centrum Rehabilitacji Body Balance
  loader