Lek. Justyna Ligorowska-Mateńczuk

Lek. Justyna Ligorowska-Mateńczuk

Okulista
Nysa, opolskie
 • 1281
  punktów za aktywność
 • 456podziękowań za odpowiedzi
 • 135udzielonych odpowiedzi
 • 1
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Okulista, Nysa

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Optyk Centrum Mariusz JurkaCelna 1/1u, Nysa
  77 4...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (135)
 • Opinie (1)
  średnia:

Lek. Justyna Ligorowska-Mateńczuk jest okulistą.

odpowiedzi na pytania (135)

 • Jakie soczewki zamiast okularów?

  Witam! Mam następujący problem: Obecnie jestem poza granicami kraju. Zgubiłam swoje okulary i niestety nie jestem w stanie dojść do porozumienia z tutejszym optykiem. By nie kupować okularów postanowiłam kupić soczewki. Jednak nie znalazłam tu soczewek torycznych to raz, a dwa nie do końca wiem jakiej mocy kupić te soczewki. Na karcie optycznej mam napisane -0,5 na -1, oraz -0,25 na -1. Czy to oznacza, że mam wadę wzroku -1 ?

  Lek. Justyna Ligorowska-Mateńczuk
  Lek. Justyna Ligorowska-MateńczukOkulista

  Witam!

  Oznacza to -0,50 DSph (dioptrii sferycznych) i -1,00 DCyl (dioptrii cylindrycznych) oraz potrzebna jest jeszcze do tego os cylindra. Drugie oko to -0,25 DSph i -1,00 DCyl i tez brakuje osi cylindra.
  Chyba ze zapis byl odrotny ze sfera to -1,00 a cylindry odpowiednio -0,50 i -0,25.
  Proponuje dokładne przeczytanie tych informacji i skonsultowanie z okulistą lub optometrysta - najlepiej zeby sam zobaczył rowniez ta kartę.

  Pozdrawiam serdecznie

 • Łzawienie u niemowlaka

  Witam, moje 5-miesięczne niemowlę od paru dni łzawi mu oczko. Nie cały czas, tylko czasem oczko przemywam solą fizjologiczną i nie bardzo pomaga. Czy iść do okulisty, nie wiem co spowodowało łzawienie. Czy jest się czym martwić?

  Lek. Justyna Ligorowska-Mateńczuk
  Lek. Justyna Ligorowska-MateńczukOkulista

  Witam!

  Jeśli bardzo się już Pani niepokoi a to zrozumiale w przypadku tak małych dzieci, proponuje udać się do lekarza okulisty celem oceny sytuacji. Tym bardziej, ze tak małym dzieciom nie można podawać wszystkich dostępnych na rynku kropli, więc o ewentualnym doborze leczenia również powinien zadecydować okulista.

  Pozdrawiam serdecznie

 • Czy z powodu dużej wady wzroku można mieć zwolnienie z zajęć na basenie?

  Jestem krótkowidzem, co roku powiększa mi się wada wzroku (przypuszczam że jest to wada wrodzona, ponieważ mało czasu spędzam przy oglądaniu telewizji czy przy komputerze) aktualnie mam ok -6 dioptrii i wiem, że mam astygmatyzm. Na WF zawsze ćwiczyłam w okularach, jednak na basenie muszę zdjąć okulary, niestety mój wzrok nie jest dobry i wszystko jest rozmazane. Czy mogłabym dostać takie zwolnienie i ewentualnie gdzie?
  Lek. Justyna Ligorowska-Mateńczuk
  Lek. Justyna Ligorowska-MateńczukOkulista

  Witam!

  Takie zaświadczenie może jedynie wypisać Pani lekarz specjalista.
  Jeśli jednak Pani chciałaby uczestniczyć w zajęciach na basenie są dostępne okulary do pływania korekcyjne, jak również są inne możliwości. Decyzja jednak należy do Pani.

  Pozdrawiam serdecznie