Mgr Justyna Owczarek-Skoneczna

Mgr Justyna Owczarek-Skoneczna

Psycholog, Psychoterapeuta
Łódź, łódzkie
36
 • 558punktów za aktywność
 • 88podziękowań za odpowiedzi
 • 94udzielone odpowiedzi
 • Nr 15Psycholog, Łódź
 • Nr 13Psychoterapeuta, Łódź

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Centrum Medyczne RenomaSeweryna Sterlinga 16/18, Łódź
  tel.: 606 270...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (94)
 • Rekomendacje

Justyna Owczarek-Skoneczna jest psychologiem i psychoterapeutką. Ukończyła Czteroletni Podyplomowy Kurs Psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Zajmuje się psychoterapią indywidualną, oferuje też pomoc w problemach rodzinnych i małżeńskich. Prowadzi grupy terapeutyczne oraz warsztaty rozwoju osobistego. Współzałożycielka Centrum Psychoterapii Równowaga w...

Czytaj więcej

odpowiedzi na pytania (94)

 • Molestowanie dziecka

  5l. corka opowiedziala mi jak były mąż dotykał ją w miejsca intymne. Zgłosiłam sprawę-prokurator umorzył śledztwo. Apelacja kuratora też nie pomogła. Pomimo 3opinii psychologów ze dziecko było molestowane nie jestem w stanie nic udowodnić. Póki co ukrywamy się od kilku m-cy ale jakk długo będzie to możliwe?!Kiedyś będzie musiała wrocic do przedszkola. Córka b.sie zmieniła odkąd go nie widuję(na korzyść). Psychicznie nie mogę sobie z tym poradzić, jestem wrakiem mimo terapii Jak mamy żyć dalej?
  Mgr Justyna Owczarek-Skoneczna
  Mgr Justyna Owczarek-SkonecznaPsycholog, Psychoterapeuta
  Kluczową i bezwzględnie priorytetową sprawą jest zapewnienie bezpieczeństwa Pani i Córce. Niewiele napisała Pani szczegółów, ale wystarczająco, żeby stwierdzić- póki trwa realne zagrożenie, terapia nie przyniesie wymiernych efektów. Acz nie zachęcam bynajmniej do jej przerywania, pomoc psychologiczna może być Pani bardzo potrzebna, nawet jeśli początkowo będzie miała ona charakter interwencji kryzysowej, wsparcia w trudnej sytuacji, w jakiej się Pani znalazła. A do tego, żeby odbudować wewnętrzne zasoby siły, poczucia bezpieczeństwa, spokoju- potrzeba zwykle więcej czasu.
 • Lęk przed dorosłością

  Witam, mam 29 lat. Nie pracuję. Boję się powrotu do pracy z lęku przed własną niedorosłością - brakiem asertywności oraz umiejętności spokojnego znoszenia krytyki. Czy takich umiejętności można się nauczyć? Jestem teraz w mieszkaniach chronionych w Łodzi. Kiedy będzie odpowiedni moment na pracę?
  Mgr Justyna Owczarek-Skoneczna
  Mgr Justyna Owczarek-SkonecznaPsycholog, Psychoterapeuta
  Oczywiście, że można się nauczyć wspomnianych przez Panią umiejętności, rozwinąć je w sobie w takim stopniu, aby w satysfakcjonujący sposób funkcjonować w życiu zawodowym. Jednak stwierdzenie "lęk przed niedorosłością", czy może raczej "lęk przed byciem dorosłą" zawiera zapewne drugie dno- może kryje się za tym szerszy problem, może wskazówek należałoby szukać w Pani historii osobistej. Dlatego zachęcam do rozważenia kontaktu z psychologiem i decyzji o ewentualnym rozpoczęciu psychoterapii. Jeżeli obecnie Pani nie pracuje, proszę wziąć pod uwagę terapię w ramach NFZ.
 • Jakie postępowanie po zdiagnozowaniu depresji?

  Witam. Właśnie zdałem sobie sprawę dzięki temu artykułowi że jestem w depresji. Wahania nastroju, drażliwość, pesymizm, brak chęci do działania, problem z zasypianiem, ucieczka w alkohol.... Co robić? Boje się o siebie i nie wiem jakie podjąć kroki. Jestem mężczyzną.
  Mgr Justyna Owczarek-Skoneczna
  Mgr Justyna Owczarek-SkonecznaPsycholog, Psychoterapeuta
  Proszę udać się na konsultację psychiatryczną- celem postawienia diagnozy oraz wyboru sposobu leczenia. Przy tak opisanych objawach trudno jednoznacznie stwierdzić, że to depresja; prawidłową diagnozę może postawić lekarz po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu.

Znaleźliśmy dla Ciebie innych lekarzy tej samej specjalizacji

Umów wizytę

PON.22.01
WT.23.01
ŚR.24.01
PON.22.01
WT.23.01
ŚR.24.01
 • Mgr Anna Jurek

  Mgr Anna Jurek

  Seksuolog, Psycholog, Psychoterapeuta
  Konsultacja psychologiczna79,00 zł
  Jana Kilińskiego 185/185, Łódź
  Centrum Medyczne Multiclinic
  loader
 • Mgr Paulina Albińska

  Mgr Paulina Albińska

  Psycholog
  Konsultacja psychologiczna79,00 zł
  Jana Kilińskiego 185/185, Łódź
  Centrum Medyczne Multiclinic
  loader
 • Mgr Katarzyna Sikora

  Mgr Katarzyna Sikora

  Psycholog, Psychoterapeuta
  Konsultacja psychologiczna100,00 zł
  Piłsudskiego 9A/9A, Łódź
  FMC Centrum Medyczne
  loader

Badania

Leczone choroby

Podobni specjaliści