Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Lek. Karol Kaziród-Wolski

Lek. Karol Kaziród-Wolski

 • 22565
  punktów za aktywność
 • 6345podziękowań za odpowiedzi
 • 1303udzielone odpowiedzi

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (1303)
 • Opinie

Lek. Karol Kaziród-Wolski realizuje obecnie specjalizację kardiologiczną.

odpowiedzi na pytania (1303)

 • Kolejny raz tracę chwilowo wzrok - co może być przyczyną?

  Witam! Właśnie doświadczam po raz kolejny w życiu chwilową utratę wzroku. Jestem w pracy, piszę posługując się dłońmi koleżanki. Problem występuje kilka razy w roku. Okulista powiedział, że to niedotlenienie mózgu i skierował do neurologa, który powiedział, że jestem troszkę nadpobudliwa i to wszystko (na podstawie badań). Od 10 minut jest ciemno z jaskrawymi przebłyskami. Teraz widzę tylko to co jest w centrum, a reszta jest czarna bądź zamazana, mdli mnie od tego widoku i nie wiem co robić. Proszę mi powiedzieć, co robić w takich sytuacjach. Jak już wspomniałam siedzę w pracy i nie mogę ani się położyć, ani odejść od komputera.

  Lek. Karol Kaziród-Wolski
  Lek. Karol Kaziród-Wolski

  Witam! W opisanym przypadku okulista wykluczył nieprawidłowości ze strony narządu wzroku, natomiast neurolog wykluczył somatyczne przyczyny napadów zaburzeń widzenia, przy czym wskazał jako potencjalną przyczynę czynniki psychogenne. W związku z tym, podstawowym leczeniem powinno być stosowanie leków przeciwlękowych oraz uspokajających. Proponuję skonsultować problem z psychiatrą, który porozmawia z Panią na temat występujących problemów oraz dobierze odpowiednie leczenie.

  Jeśli w badaniu psychiatrycznym potwierdzi się wpływ czynników psychicznych na odczuwane dolegliwości to odpowiednio dobrane leczenie umożliwi znaczną poprawę jakości życia oraz zapobieganie podobnym napadom w przyszłości. Do czasu wizyty u wskazanego specjalisty proponuję zastosować ziołowe preparaty o łagodnym działaniu uspokajającym, jak również stosowanie preparatów z jonami potasu i magnezu. Pozdrawiam serdecznie!

 • Spożywanie posiłków przed znieczuleniem ogólnym

  Witam, będę miała zabieg wypalania nadżerki pod narkozą w prywatnym gabinecie. Ila czasu przed narkozą krótkotrwałą należy powstrzymać się od jedzenia i picia?

  Lek. Karol Kaziród-Wolski
  Lek. Karol Kaziród-Wolski

  Witam! W przypadku znieczulenia ogólnego nawet krótkotrwałego najlepiej jest pozostać na czczo w dniu zabiegu, a ostatni posiłek spożyć o regularnej porze dnia poprzedniego. Ogólnie uważa się, że odstęp czasu pomiędzy zabiegiem, a ostatnim posiłkiem tego dnia powinien wynosić co najmniej 8 godzin. Wiąże się to z profilaktyką zachłyśnięcia. Wszelkie pozostałe wątpliwości proponuję skonsultować z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam serdecznie!

 • Mrowienie w stopie i ból mięśni nóg

  Dzień dobry! Od dwóch dni odczuwam mrowienie w jednej nodze, konkretnie stopie i uczucie zimna. Od jakiegoś czasu pobolewały mnie mięśnie nóg i dwa razy pękły mi żyłki w łydce. Dodam też, że mam lekkie bóle kręgosłupa. Pracuję ciężko fizycznie od trzech lat, wcześniej nie miałam problemów ze zdrowiem. Dodam też, że jestem szczupłą, drobną kobietą.
  Lek. Karol Kaziród-Wolski
  Lek. Karol Kaziród-Wolski

  Witam! Opisane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn. Niestety nie opisała Pani czy przyjmuje Pani jakiekolwiek leki (w tym doustną antykoncepcję), co jest podstawową informacją w trakcie zbierania wywiadu chorobowego. Jeśli nie przyjmuje Pani żadnych leków i dotychczas Pani nie chorowała na choroby przewlekłe to można przypuszczać, że dolegliwości mogą wynikać z zaburzeń wodno-elektrolitowych (np. hipokaliemia, hipomagnezemia) lub też ze zmian zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa lędźwiowego. Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu uzupełnienia wywiadu chorobowego oraz zbadania Pani. Po badaniu lekarz może zlecić wykonanie ewentualnych badań dodatkowych aby ustalić rozpoznanie. W tej chwili bez badania fizykalnego nie można powiedzieć nic więcej. Pozdrawiam serdecznie!

Potrzebujesz konsultacji?

Zobacz polecanych lekarzy

Umów wizytę

Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

PT.25.05
DZIŚ26.05
JUTRO27.05
PT.25.05
DZIŚ26.05
JUTRO27.05
 • Mgr Alicja Sołtysiak

  Mgr Alicja Sołtysiak

  Pedagog
  Konsultacja pedagogiczna130,00 zł
  Żubardzka 4/45, Łódź
  Ogólnopolski Instytut Badań Psychologicznych i Wariograficznych Szkoleń Coachingu Profesjonalnej Mediacji i Psychoterapii EMPIRIA.PL Anna Miżowska
  loader
 • Lek. Kacper Nadziakiewicz

  Lek. Kacper Nadziakiewicz

  Laryngolog, Laryngolog dziecięcy
  Konsultacja laryngologiczna120,00 zł
  Lwowska 17/1, Kraków
  Larmed Sp. z o. o.
  loader
 • Mirosław Walusiak

  Mirosław Walusiak

  Fizjoterapeuta
  Konsultacja fizjoterapeutyczna150,00 zł
  Pokorna 2/U2, Warszawa
  KregoslupBezBolu.pl Mirosław Walusiak
  loader
 • Lek. Agnieszka Pietraszko

  Lek. Agnieszka Pietraszko

  Internista, Reumatolog
  Konsultacja reumatologicznaod 120,00 zł
  Lubicz 23A, Kraków
  POLMED S.A.
  Lubicz 23A, Kraków
  POLMED S.A.
  loader
 • lek. Emilia Bojanowska

  lek. Emilia Bojanowska

  Laryngolog, Laryngolog dziecięcy
  Konsultacja laryngologiczna120,00 zł
  Lwowska 17/1, Kraków
  Larmed Sp. z o. o.
  loader