Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Mgr Łukasz Majchrzak

Mgr Łukasz Majchrzak

Psycholog
Gliwice, śląskie
 • 357
  punktów za aktywność
 • 17podziękowań za odpowiedzi
 • 53udzielone odpowiedzi
 • 7
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Psycholog, Gliwice

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Gabinet Psychoterapiial. Przyjaźni 7A, Gliwice
  tel: +48 606 ...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (53)
 • Opinie

Psycholog, psychoterapeuta. Obecnie również w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej. Posiada Certyfikat Asystenta Psychodramy PIfE. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego.

Doświadczenie kliniczne zdobywał m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, Centrum Psychiatrii w Katowicach oraz Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku.

Kursy i staże

Całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii, atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne – Śląska Szkoła Psychoterapii.

W trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej – Szpital im. dr J. Babińskiego w Krakowie.

Szkolenie w Psychodramie metodą J.L. Moreno – Polski Instytut Psychodramy w Krakowie.

Szkolenie ze stosowania Wielowymiarowego Inwentarza Osobowości...

Czytaj więcej

Publikacje

Majchrzak Ł. ,,Psychoterapia grupowa na stacjonarnym oddziale psychiatrycznym. Wyzwania, możliwości, nadzieje.’’ Psychoterapia 2015; 2 (73): 77-86.

Chłopek R., Karoń T., Majchrzak Ł. ,,Internacja sądowo-psychiatryczna. Możliwości, nadzieje, perspektywy’’ W: Kornaszewska-Polak M. red. Wystarczająco dobre życie. Konteksty psychologiczne. Wydawnictwo Humanitas. Sosnowiec: 2015 s....

Czytaj więcej

Języki

Angielski – poziom B2.

odpowiedzi na pytania (53)

 • Rozstanie przed ślubem

  Witam ,piszę bo jestem całkowicie bezradna ,za 3 miesiące miał być mój najważniejszy dzień w życiu.Niestety kłóciłam się z narzeczonym o jego rodzinę ,bo uważałam że robi więcej dla nich niż dla mnie.W końcu rozstaliśmy się,nie wytrzymał moich pretensji ,w to wszystko wmieszała się rodzina i dolała oliwy .Kocham go i bardzo cierpię,próbuje namówić go do powrotu ale nie da się,jest uparty ,ale czuje ze kocha mnie.Tylko duma nie pozwala mu na nic.jestem załamana i codziennie płacze.Pomocy
  Mgr Łukasz Majchrzak
  Mgr Łukasz MajchrzakPsycholog
  Witam Panią. To rzeczywiście bardzo emocjonalna i bardzo stresująca sytuacja. Rodzina pochodzenia zawsze będzie stanowić tło dla każdego związku - a małżeństwa szczególnie. Warto aby przemyślała Pani wraz z narzeczonym jakie są Wasze oczekiwania dotyczące małżeństwa, co dla Was jest ważne i na czym Wam zależy? Zastanawiające jest też dlaczego Panią tak porusza zachowanie narzeczonego wobec jego rodziny? Jeżeli nadmiar emocji utrudnia Państwu porozumienie się - wówczas warto rozważyć konsultację z psychoterapeutą systemowym (tj. pracującym z parami). Już teraz wie Pani, że temat rodziny narzeczonego jest dla Pani i dla niego ważną i wrażliwą sferą - i nie należy tego lekceważyć, bo prędzej czy później ten temat powróci. Serdecznie pozdrawiam.
 • Zdrada żony po wyjeździe męża

  Gdy wyjechałem za granicę moja żona wdała się w romans.zdradziła mnie raz na pewno a może kilka krotnie z tym facetem.co ją mam zrobić?
  Mgr Łukasz Majchrzak
  Mgr Łukasz MajchrzakPsycholog
  Dzień dobry. W takiej sytuacji pierwszym krokiem mogłaby być szczera rozmowa z żoną na temat tego co się stało. Zazwyczaj zdrada w małżeństwie wynika z dużego napięcia, frustracji lub innych niewypowiedzianych uczuć i myśli. Polecam Panu też rozważenie konsultacji z psychoterapeutą zajmującym się terapią par (in. terapeutą systemowym). Rozmowa z terapeutą pomaga partnerom w porozumieniu się bez kłótni i wzajemnego oskarżania. Przypuszczam, że zaistniała sytuacja jest dla Pana trudna, dlatego proszę nie zwlekać i porozmawiać z żoną – ewentualnie umówić wizytę u specjalisty. Serdecznie pozdrawiam.
 • Jak odzyskać żonę po rozstaniu?

  Witam w styczniu 2016 roku żona wyrzuciła mnie z domu i przygarnela pod dach osobę która ja uważałem za najlepszego kolegę ich związek trwał 3 miesiące, potem on ja zostawił i gdy potrzebowała pomocy nie mając do kogo się zwrócić, zadzwoniła do mnie , spotkaliśmy się zaczęliśmy rozmowy i w pewnym momencie zauważyłem że moje uczucie do niej wróciło, było tak około miesiąc gdy żona zauważyła że napisała do mnie koleżanka zrobiła mi awanturę i od tego czasu jest chłodna zimna ja chce ja odzyskać
  Mgr Łukasz Majchrzak
  Mgr Łukasz MajchrzakPsycholog
  Witam Pana. Wygląda na to, że Pana małżeństwo od dłuższego czasu przechodzi kryzys. W takich sytuacjach powrót do stanu sprzed kryzysu jest często niemożliwy. Nie oznacza to jednak że nie należy się starać o odbudowę związku. Warto natomiast zastanowić się co było źródłem i powodem kryzysu w małżeństwie. Czy rozmawiał Pan o tym z żoną? Jakie są Pana oczekiwania wobec tej relacji? W jaki sposób uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości? Jeżeli odpowiedzi na te pytania wciąż nie są jasne, zachęcam Pana do rozważenia konsultacji u psychoterapeuty par (in. systemowego). Serdecznie pozdrawiam.

Potrzebujesz konsultacji?

Zobacz polecanych lekarzy

Umów wizytę

Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

ŚR.15.08
CZW.16.08
DZIŚ17.08
ŚR.15.08
CZW.16.08
DZIŚ17.08
 • Mgr Anna Kaźmierczyk

  Mgr Anna Kaźmierczyk

  Psycholog, Psychoterapeuta
  Konsultacja psychologiczna120,00 zł
  Opawska 2/3, Gliwice
  Anna Kaźmierczyk
  loader
 • Mgr Aleksandra Bednarczyk

  Mgr Aleksandra Bednarczyk

  Psycholog
  Konsultacja psychologiczna80,00 zł
  Knurowska 16, Zabrze
  Poradnia Specjalistyczna Grunwaldzka Sp.zo.o.
  loader

Popularne badania

Popularne zabiegi

 • Psychoterapia indywidualna
 • Psychoterapia grupowa
 • Leczenie psychologiczne

Leczone choroby