Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Mgr Magdalena Boniuk

Mgr Magdalena Boniuk

Psycholog, Psychoterapeuta
Warszawa, mazowieckie
 • 2294
  punkty za aktywność
 • 169podziękowań za odpowiedzi
 • 203udzielone odpowiedzi
 • 14
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Psycholog, Warszawa
 • 10
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Psychoterapeuta, Warszawa

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Przychodnia Specjalistyczna ProsenPłocka 17/23, Warszawa
  tel: 694 096 ...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (203)
 • Opinie (9)
  średnia:

Oferuję swoją pomoc w zakresie terapii indywidualnej, psychoterapii i terapii seksuologicznej (zarówno dla par jak i osób indywidualnych). Zajmuję się także wszelkiego rodzaju poradnictwem w tematyce psychologicznej i seksuologicznej (również przez internet).
Pracuję w oparciu o terapię poznawczo-behawioralną (CBT), która ma na celu modyfikację procesów poznawczych, założeń, wierzeń i...

Czytaj więcej

Kursy i staże

Ukończone kursy i szkolenia kwalifikacyjne:
Studia Podyplomowe na Wydziale Seksuologia Kliniczna W Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie
"Psychoterapia Poznawczo-Behawioralna Dzieci i Młodzieży"
Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej
"Anoreksja, bulimia i inne zaburzenia odżywiania jako uzależnienie. Profilaktyka i pomoc...

Czytaj więcej

Publikacje

porady i publikacje dostępne na stronie www.psychopomoc.com

Języki

język angielski

odpowiedzi na pytania (203)

 • Chwilowe zaburzenia dot. erekcji

  Dzień dobry. Mój problem dotyczy słabej erekcji. Od 3 miesięcy współżyje z moją partnerką. Początek był ciężki. Mój członek opadał po chwilowym kontakcie. Problem nie występował w przypadku pieszczot i sexu oralnego. Po miesiącu problem całkowicie zniknął. I pojawił się znów 2 dni temu (dwie ostatnie próby tego dnia). Ponadto potrzebuje dużo czasu zanim dojdę. Często więcej niż partnerka (30-50min). Czy to chwilowe zaburzenia czy może coś poważniejszego? Co powinienem zrobić?
  Mgr Magdalena Boniuk
  Mgr Magdalena BoniukPsycholog, Psychoterapeuta
  Dzień dobry, To, czy Pański problem jest "chwilowy" i czy wynika z przyczyn fizjologicznych jest zależne od wielu czynników. Nie ma sposobu, aby móc przeprowadzić tutaj z Panem wywiad lekarski, dlatego zachęcam, żeby wybrał się Pan najpierw do lekarza urologa. Aby dobrze się przygotować do wizyty proponuję, dokładnie obserwować częstotliwość i jakość swoich wzwodów (również wzwodów porannych), zwrócić uwagę na leki jakie Pan obecnie przyjmuje (ich efekty uboczne), zastanowić się nad prowadzonym trybem życia (czy coś się zmieniło w ostatnich miesiącach). Jeżeli lekarz po przeprowadzonym wywiadzie i po badaniach jakie Panu zleci stwierdzi, że nie ma przyczyn fizjologicznych, będzie to oznaczało iż należy popracować nad przeszkodami natury psychologicznej. Wtedy mogę zaprosić na terapię seksuologiczną, która trwa od 6 tygodni do ok.3 miesięcy (czas trwania najczęściej zależy od zaangażowania pacjenta w terapię). Terapia skoncentrowana jest zarówno na kwestiach poznawczych przyczyniających się do owego problemu, jak i prostych ćwiczeniach behawioralnych (przeprowadzanych w środowisku domowym oczywiście). Jeżeli przyczyną zaniku erekcji jest blokada psychologiczna, terapia seksuologiczna prowadzona w nurcie poznawczo-behawioralnym rozwiązuje ten problem w 100% . Zatem odpowiadając na Pańskie pytanie, można wtedy powiedzieć, że "Tak, problem jest chwilowy". Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Boniuk
 • Nie wiem - czy brnąć dalej w ten związek?

  Witam! Mam 25 lat. Byłam z moim partnerem przez 5 lat. Od jakiegoś roku wszystko zaczęło się psuć i ostatecznie się rozstaliśmy. Kazałam mu się wyprowadzić. Na początku on nie wykazywał zainteresowania powrotem, jednak po miesiącu, kiedy ostatecznie powiedziałam mu, że nic z tego nie będzie, on zdał sobie sprawę z obrotu sytuacji. W tym momencie nie wiem, co mam robić, ponieważ on się bardzo stara, robi wszystko, aby nam się udało. Jednak ja obawiam się, że po pewnym czasie wszystko wróci do normy i on nadal nie będzie się starał, a moje starania spotkają się z brakiem reakcji z jego strony. Powodem naszego rozstania był zły stosunek jego wobec mnie. Był wobec mnie bardzo nieprzyjemny, czasami potrafił być bardzo wredny i obojętny. Jeżeli ja chciałam na bieżąco rozwiązać jakiś problem, pojawiało się stwierdzenie, że nie, znów coś wymyślam. Dodatkowym problemem jest jego przywiązanie do rodziny. Dla niego bardzo się liczy rodzina i gdy jeździliśmy tam w odwiedziny, wówczas ja schodziłam na drugi plan. Jego ojciec mnie niezbyt tolerował, z czego wynikały często konflikty między nami. Sama nie wiem, czy nadal brnąć w ten związek, wydaje mi się, że go kocham, ale nie wiem, czy to może już tylko przyzwyczajenie. Kolejnym problemem jest to, że w momencie naszego rozstania on nagadał swojej rodzinie złych rzeczy na mój temat, że go wyrzuciłam z domu, że nigdy nie lubiłam jeździć do niego do domu. W tym momencie nie wyobrażam sobie kontaktów z jego rodziną. Jestem osobą o niskiej samoocenie, mój ojciec był alkoholikiem. Może po prostu obawiam się samotności. Bardzo proszę o radę.

  Mgr Magdalena Boniuk
  Mgr Magdalena BoniukPsycholog, Psychoterapeuta

  Witam,
  niestety, nikt nie może podjąć za ciebie decyzji, czy masz trwać w związku, czy też nie...
  Jednak argumenty, które podałaś w swoim liście wydają się rzeczowe i warte ponownego Twojego przemyślenia.
  Pamiętaj, że każdy z nas ma naturalny odruch „ratowania” tego, co nam ucieka, a co było dla nas wygodne. Stąd zrozumiałe jest zachowanie Twojego chłopaka i to, że w chwili obecnej się stara.
  Pytanie jakie powinnaś sobie zadać, to czy widzisz, że Twój chłopak Cię zrozumiał i wie, co robił nie tak w przeszłości, czy też masz przekonanie, że to staranie jest chwilowe i na pokaz.
  W związku musimy dążyć do wzajemnego zrozumienia, bo inaczej nie możemy czuć się szczęśliwi.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Magdalena Boniuk

 • Co mam zrobić z ciągłymi myślami o śmierci?

  Mam 30 lat i jestem w 27 tygodniu ciąży :) Od kiedy jestem na L4 nie mogę przestać myśleć o śmierci, o tym co się zdarzy za kilka lat :( Cały czas zadaję sobie pytanie, co będzie kiedy umrę i co stanie się z moimi bliskimi? Od jakiegoś czasu nie potrafię już o niczym innym myśleć. Bardzo proszę o poradę, co mam zrobić?

  Mgr Magdalena Boniuk
  Mgr Magdalena BoniukPsycholog, Psychoterapeuta

  Witam!
  Twój krótki list nie wyczerpuje informacji na temat ewentualnych przyczyn Twoich myśli. Zatem ciężko się domyślać, czy Twoje zmartwienia pojawiają się zupełnie bez powodu, czy na przykład utworzyły Ci się jakieś nowe problemy, kłopoty, które zapoczątkowały takie pesymistyczne myślenie.

  Prawdą jednak jest, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego co wydarzy się w przyszłości, dlatego z punktu widzenie logiki nie warto się martwić swoimi "przewidywaniami".
  Zauważ, że równie dobrze możesz wymyślić sobie jakąś bardzo świetlana i "kolorową" przyszłość, której możesz się trzymać. Wtedy mamy przykład odwrotności tego, co obecnie robisz, czyli cieszenia się czymś nierzeczywistym.
  Aby sobie pomóc w momencie, kiedy popadasz w stan przygnębienia, staraj się zracjonalizować swoje myśli i znaleźć ewentualne realne powody, które mogą potwierdzić/zaprzeczyć  twoim negatywnym "wizjom" przyszłości.

  Robiąc taką analizę prawdopodobnie dojdziesz do wniosku, że nie istnieją realne przesłanki na dzień dzisiejszy tłumaczące Twoje zamartwianie się.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Magdalena Boniuk

Potrzebujesz konsultacji?

Zobacz polecanych lekarzy

Umów wizytę

Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

DZIŚ20.08
JUTRO21.08
ŚR.22.08
DZIŚ20.08
JUTRO21.08
ŚR.22.08
 • Dorota Braniewska

  Dorota Braniewska

  Psycholog, Psychoterapeuta
  Konsultacja psychologiczna140,00 zł
  Tamka 1A/2, Warszawa
  Psycheefekt.pl
  loader
 • Mgr Agnieszka Szafrańska-Romanów

  Mgr Agnieszka Szafrańska-Romanów

  Psycholog, Psychoterapeuta
  Konsultacja psychologiczna105,00 zł
  Aleja Solidarności 155/29, Warszawa
  Centrum probalans
  loader
 • Mgr Tytus Dziewięcki

  Mgr Tytus Dziewięcki

  Psycholog
  Konsultacja psychologiczna120,00 zł
  Nowy Świat 22/1, Warszawa
  Tytus Dziewięcki
  loader
 • Mgr Radosław Krąpiec

  Mgr Radosław Krąpiec

  Psycholog
  Konsultacja psychologiczna150,00 zł
  Filtrowa 62/62a, Warszawa
  IK-MED Joanna Kubicka
  loader
 • Mgr Małgorzata Jacobi

  Mgr Małgorzata Jacobi

  Psycholog, Psychoterapeuta
  Konsultacja psychologiczna105,00 zł
  Aleja Solidarności 155/29, Warszawa
  Centrum probalans
  loader

Popularne badania

Popularne zabiegi

Leczone choroby