Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Mgr Magdalena Golicz

Mgr Magdalena Golicz

Psycholog, Psychoterapeuta
Chorzów, śląskie
 • Zaufany specjalistaSpecjalista zdobył 160 punktów za aktywność w ostatnim miesiącu
 • 33990
  punktów za aktywność
 • 3455podziękowań za odpowiedzi
 • 5421udzielonych odpowiedzi
 • 1
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Psycholog, Chorzów
 • 1
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Psychoterapeuta, Chorzów

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Magdalena GoliczKrzyżowa 20, Chorzów
  tel: 602 199 ...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (5421)
 • Opinie (5)
  średnia:

Magdalena Golicz jest psychologiem i psychoterapeutą oraz absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje doświadczenie zdobyła pracując w poradni zdrowia psychicznego oraz prowadząc praktykę na dziennym oddziale psychiatrycznym. Ponadto, zajmowała się diagnostyką psychologiczną, a także licznymi konsultacjami rodzinnymi. Pracując w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz w...

Czytaj więcej

Kursy i staże

 • 2005-2007 staż w Polskim Instytucie Ericksonowskim filia w Katowicach
 • Dwu-semestralne Studium Arteterapii (270 h, 2006-2007)
 • 2006-2007 staż w Samodzielnym Publicznym Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich
Czytaj więcej

Języki

Polski (ojczysty)
Angielski

odpowiedzi na pytania (5421)

 • Jak radzić sobie z zachowaniem 13-latka?

  Witam, mòj syn od jakiegos czasu nie chce chodzic do szkoly .Wczesniej zachowywal sie depresyjnie.Jest raczej smutnym dzieckiem uwaza ze zycie nie ma sensu i czesto mowi o smierci.Ma w sobie bardzo duzo agresji i czesto wybucha. Raniac przy tym nas slowami.Kiedy probuje go wyslac do szkoly on dostaje mdlosci i nie moze zjesc sniadania, czasem ma dreszcze i ostatnio.mowil,ze ma zawroty glowy i problem z oddychaniem.Syn w maju skonczy 13 lat.
  Mgr Magdalena Golicz
  Mgr Magdalena GoliczPsycholog, Psychoterapeuta
  Podobne trudności należy koniecznie skonsultować z psychologiem i rozpocząć psychoterapię rodzinną. Jest to najszybszy sposób wsparcia i pomocy dziecku, szczególnie, że opisane przez Panią objawy mogą być niepokojące (mogą sugerować np. fobię szkolną, zaburzenia zachowania, depresję), jednakże diagnostyką powinien zając się specjalista po wywiadzie i badaniu syna. Zachęcam do jak najszybszego podjęcia działań. Można to zrobić zarówno w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, jak i w gabinetach prywatnych lub placówkach świadczących terapię rodzinną.
 • Jakie leczenie powinna podjąć osoba z depresją?

  mam ocd i depresje 7mies i mam 164cm i wazylam przed tym 48kg,a teraz schudlam w ciagu pol roku ok.4kg.po mnie to widac i mowia mi,ze nikne w oczach,ze wygladam jak cien itd.bralam asentre,mozarin,faxolet,ale nie pomogly,apaetyt mam,tarczyca ok i tsh badalam ok 7mies temu....co robic oprocz psychoterapii
  Mgr Magdalena Golicz
  Mgr Magdalena GoliczPsycholog, Psychoterapeuta
  Być może wskazana byłaby bardziej intensywna forma leczenia- np pobyt na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym. Będzie tam Pani mogła korzystać z codziennej opieki lekarzy i psychologów, wsparcia grupy, zajęć psychoterapii, psychoedukacji i innych form terapeutycznych. Taki pobyt trwa 12 tygodni.
 • Jak poradzić sobie ze stratą przyjaciela?

  Jak poradzić sobie z utratą przyjaciela? Znaliśmy się od liceum, fakt faktem dzieliło nas sporo kilometrów to naprawdę świetnie się dogadywaliśmy. Zakochaliśmy się w sobie i zerwaliśmy ale dalej mieliśmy kontakt. Po drodze on miał dziewczynę 3 lata ale mimo wszystko potrafiliśmy ze sobą pisać jako przyjaciele. Fakt miałam ostatnimi czasy ciężkie dni bo na studiach nie wytrzymywałam napięcia w sesji a to nie mogłam znaleźć pracy i w ogóle. Potrafiłam mu się wyżalić ale tylko przez to, że czułam iż mogę to zrobić. Jeszcze z dwa miesiące temu było wszystko w porządku a tutaj nagle wczoraj mi pisze "Nie pisz do mnie i że nic między nami nie będzie". Nie powiem, że nie iż miałam nadzieję, że może coś jeszcze wyjdzie ale w życiu nie spodziewałam się takiego czegoś. Poczułam się jakbym była nic nie warta i to o czym gadaliśmy było po prostu tylko dla żartu. Zdaje sobie sprawę, że zakochanie się i bycie na odległość to kiepska sprawa bo w końcu to do mnie dotarło. Szkoda mi jednak tych lat z powodu iż oboje na 100% byliśmy pewni o tym, że to przyjaźń. Jak poradzić sobie z utratą przyjaciela?
  Mgr Magdalena Golicz
  Mgr Magdalena GoliczPsycholog, Psychoterapeuta
  Trudno powiedzieć, z jakiego powodu przyjaciel zdecydował się na zakończenie znajomości. Jeśli jego decyzja jest ostateczna, rzeczywiście potrzebne będzie pracować nie tylko z poradzeniem sobie z nierokującym na realizację uczuciem, ale także brakiem osoby, która pomagała Pani w trudnych chwilach. Pomocne (choć na pewno nie łatwe) bywa poszukanie wsparcia u innych ludzi, odbudowanie czy zwrócenie się do grona znajomych, otworzenie na nowe znajomości. I- nawet jeśli na początku nie będzie to sprawiało oczekiwanej przyjemności- to w późniejszym etapie pozwoli poradzić siebie z czasem wcześniej spędzanym na rozmowach z przyjacielem, może zaowocować nowymi znajomościami, zainteresowaniami czy nawet poznaniem kogoś bliższego. Jest zrozumiałe, że teraz nie jest Pani na to gotowa czy nie skupia się na nowym związku, jednak nowe odnalezienie się wśród ludzi, odbudowanie poczucia wartości i bezpieczeństwa przyniesie znaczne korzyści w przyszłości. Gdyby smutek i trudności nasilały się i przedłużały ponad 2 tygodnie, warto pomyśleć o konsultacji z psychologiem psychoterapeutą.

Potrzebujesz konsultacji?

Zobacz polecanych lekarzy

Umów wizytę

Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

WT.24.04
DZIŚ25.04
JUTRO26.04
WT.24.04
DZIŚ25.04
JUTRO26.04
 • Mgr Małgorzata Strzelczyk

  Mgr Małgorzata Strzelczyk

  Psycholog, Psychoterapeuta
  Konsultacja psychologiczna80,00 zł
  Kościelna 5, Siemianowice Śląskie
  NZOZ Rehavit dr Leszek Strzelczyk
  loader

Badania

Zabiegi