Mgr Magdalena Golicz

Mgr Magdalena Golicz

Psycholog, Psychoterapeuta
Chorzów, śląskie
84
 • Zaufany specjalistaEkspert zdobył 160 punktów za aktywność w ostatnim miesiącu
 • 32905punktów za aktywność
 • 3255podziękowań za odpowiedzi
 • 5319udzielonych odpowiedzi
 • Nr 1Psycholog, Chorzów
 • Nr 1Psychoterapeuta, Chorzów

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Magdalena GoliczKrzyżowa 20, Chorzów
  tel.: 602 199...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (5319)
 • Rekomendacje (5)
  średnia:

Magdalena Golicz jest psychologiem i psychoterapeutą oraz absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje doświadczenie zdobyła pracując w poradni zdrowia psychicznego oraz prowadząc praktykę na dziennym oddziale psychiatrycznym. Ponadto, zajmowała się diagnostyką psychologiczną, a także licznymi konsultacjami rodzinnymi. Pracując w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz w...

Czytaj więcej

Kursy i staże

 • 2005-2007 staż w Polskim Instytucie Ericksonowskim filia w Katowicach
 • Dwu-semestralne Studium Arteterapii (270 h, 2006-2007)
 • 2006-2007 staż w Samodzielnym Publicznym Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich
Czytaj więcej

Języki

Polski (ojczysty)
Angielski

odpowiedzi na pytania (5319)

 • Jak znaleźć właściwego partnera?

  Mam 22 lata i mam problem z tym, że nie mam chłopaka. Miałam już chłopaka jednak nie wyszło nam przez to jakie miał towarzystwo. Potem za jakiś czas pojawił się inny ale okazało się, że w tym samym momencie był ze swoją dziewczyną. Inna historia jest, że mieszkał daleko i nie jestem pewna czy to było szczere. Jednak od ok 4 lat nie mam żadnego partnera. Wiem czego oczekuje po przyszłym partnerze no i od siebie też wymagam, lecz boję się, że nie znajdę takiego, który by mnie chciał. Jestem spokojną dziewczyną ( mam na myśli, że nie szaleje, nie włóczę się z nieodpowiednim towarzystwem, bardziej wolę siąść w domu z książką niż wyjść na imprezę), która nie imprezuje ani nie używa żadnych używek. Nie wiem co mam robić i jak przestać się "użalać" w tym temacie bo to jest męczące. Co robić w takiej sytuacji?
  Mgr Magdalena Golicz
  Mgr Magdalena GoliczPsycholog, Psychoterapeuta
  Czasem warto spotkać się z psychologiem i wspólnie przeanalizować potencjalne osobowościowe oraz tkwiące w zachowaniu schematy, które przyczyniają się do niepowodzeń w związkach. Razem ze specjalistą będzie Pani także miała okazje do budowania zmiany, a tym samym otworzenia sobie drogi do satysfakcjonujących relacji. Jeśli ma Pani poczucie, że od kilku lat stara się Pani bezskutecznie, warto pozwolić sobie pomóc.
 • Jak zredukować objawy depresji na skutek OCD?

  Witam Można zredukować objawy depresji powstałą z OCD?,by móc bez objawów uczestniczyć w psychoterapii i tłumiąc objawy pracować nad zachowaniem sztywności reguł?
  Mgr Magdalena Golicz
  Mgr Magdalena GoliczPsycholog, Psychoterapeuta
  To psychoterapia właśnie może pomóc w poradzeniu sobie z objawami (zarówno depresji jak i OCD). Jeśli jest Pani w terapii, warto omawiać to ze swoim terapeutą (jeśli to terapia indywidualna) lub z grupą podczas psychoterapii grupowych (jeśli jest to terapia grupowa). Pozwoli to przepracować zarówno sytuacje w jakich objawy się pojawiają lub nasilają, pozna Pani sposoby radzenia sobie, a także otrzyma wsparcie i akceptacje zarówno psychoterapeuty jak i (ewentualnie) grupy. Warto pamiętać, że często także samo mówienie o objawach w momencie ich pojawienia się może także dodatkowo przynieść pewną ulgę. Jeśli objawy są na tyle nasilone, że uniemożliwiają Pani wyjście z domu czy podjęcie jakiejkolwiek aktywności ( w tym psychoterapii) można zwrócić się o pomoc do lekarza psychiatry, który może zdecydować o włączeniu farmakoterapii (leków), by umożliwić lub ułatwić adaptację do codziennych warunków leczenia, a tym samym otworzyć drogę do zaangażowanej i aktywnej pracy nad sobą w procesie psychoterapii.
 • Dlaczego mam taki problem ze sobą?

  Dzien dobry, Od kilku miesiecy mam problem ze sobą i wstydze się o tym z kimkolwiek porozmawiac. Piszę więc tutaj licząc na jakiekolwiek wsparcie oraz wskazanie ewentualnej drogi. Odczuwam nieustanny lęk dotyczacy tego, że mogę wszedzie zarazić sie wirusem hiv. Nie wiem skąd sie to wzieło i nie wiem jak z tym walczyć. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że swoje lęki przenoszę na moje 10 - cio miesieczne dziecko upatrując wszedzie możliwych dróg zakażenia. Boję się każdej interakcji z innym człowiekiem, nawet dotykania klamek czy nawet jedzenia na mieście, ponieważ w mojej głowie cały czas jest jest głos, że możesz sie zarazić. Nie wiem co się ze mną stalo, boję sie nawet zjeść cokolwiek co kupię w sklepie. Ostatnio doszły gorsze paranoje, mieszkam razem z moim mężem i dzieckiem a także z moimi rodzicami i bratem i moje zachowanie jest do tego stopnia dziwne, że boję sue nawet korzystac z tych samych sztućców talerzy itp. Proszę o pomoc.
  Mgr Magdalena Golicz
  Mgr Magdalena GoliczPsycholog, Psychoterapeuta
  Zaburzenia lękowe najlepiej leczy się psychoterapią i farmakoterapią. Zachęcam do zgłoszenia się do lekarza psychiatry, a także psychologa, psychoterapeuty.

Znaleźliśmy dla Ciebie innych lekarzy tej samej specjalizacji

Umów wizytę

PON.22.01
WT.23.01
ŚR.24.01
PON.22.01
WT.23.01
ŚR.24.01
 • Małgorzata Strzelczyk

  Małgorzata Strzelczyk

  Psycholog
  Konsultacja psychologiczna80,00 zł
  Kościelna 5, Siemianowice Śląskie
  NZOZ Rehavit dr Leszek Strzelczyk
  loader

Podobni specjaliści