Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Lek. Marcin Buczek

Lek. Marcin Buczek

Warszawa, mazowieckie
 • 2478
  punktów za aktywność
 • 793podziękowania za odpowiedzi
 • 277udzielonych odpowiedzi

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus w WarszawieLindleya 4, Warszawa
  tel: 22 502 2...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (277)
 • Opinie

odpowiedzi na pytania (277)

 • Co robić? Czekać?

  Witam, mam 36 lat, jestem gejem - odkąd pamiętam interesowali mnie mężczyźni i zawsze było to dla mnie jakoś naturalne, że tak już jest. Seks też zawsze był czymś pociągającym, tą bardzo atrakcyjną sferą życia. Miałem 4 dłuższe związki (każdy po kilka lat), każdy w końcu kończył się głównie ze względu na "wypalenie", jeśli chodzi o seks i pociąg fizyczny - jakoś nie umiałem dotąd kontynuować takiego związku na siłę, tzn. bez pociągu fizycznego. Teraz myślę, że może zawsze dotąd przykładałem do seksu i fizyczności zbyt dużą wagę. Od ponad roku jestem sam. Przez długi czas myślałem, że ta sytuacja mi odpowiada, brak drugiej osoby rekompensowały mi imprezy, które często kończyły się poznaniem kogoś i szybkim seksem. Jednak z czasem przez ten rok narosło we mnie poczucie bezsensu, frustracji, do tego uczucie winy za taki tryb życia, który niby atrakcyjny ale gdzieś w głębi chyba zawsze wydawał mi się nieprawidłowy... Pojawiły się negatywne doznania związane ze spotkaniami - jakiś lęk, nerwowość, kołatanie serca itp... Ostatnie takie spotkanie zakończone seksem było z miesiąc temu, i od tego czasu coś we mnie pękło - lęk, obawa i niechęć stały się silniejsze, seks przestał być w ogóle atrakcyjny, ogólnie straciłem kompletnie motywację do życia, bo w sumie ta potrzeba poznania kogoś była zawsze motorem do działania. Teraz jest tak, że z jednej strony gdzieś w głębi serca mam potrzebę poznania kogoś, ale jak chodzi o kontakty fizyczne, czuję kompletne wypalenie za zmianę z depresją, smutkiem, lękiem. Co gorsza, kompletnie nie umiem samemu się podniecić (onanizm też nigdy wcześniej nie był dla mnie problemem) - od prawie miesiąca nie miałem normalnej erekcji. Z drugiej strony czasem odczuwam ogromne podniecenie i napięcie seksualne, którego nie jestem w stanie rozładować i mam wrażenie, że "zwariuję". Z drugiej strony w nocy bardzo często miewam sny erotyczne i budzę się z pełną erekcją, ale nierozładowany i z kołaczącym sercem... Dodam, że zrobiłem dokładane badania serca i wszystko jest okej... Co mam o tym myśleć? I co robić - czekać i próbować się wyciszyć i liczyć, że prędzej czy później jakoś się ta sfera unormuje? Bardzo proszę o radę.
  Lek. Marcin Buczek
  Lek. Marcin Buczek

  Szanowny Panie,

  Pańskie dolegliwości najprawdopodobniej nie mają podłoża chorobowego, tylko psychiczne. Najprawdopodobniej ma Pan obniżenie nastroju, czyli mówiąc powszechnie "dół". Obniżony nastrój może przeminąć w niedługim czasie, ale może też długo się utrzymywać. Może Pan spróbować samemu sobie z tym poradzić, robiąc rzeczy, które Pan lubi, poznawać nowych ludzi albo udać się po poradę do psychologa.

 • Problem z oddawaniem moczu do końca

  Witam, do około 2 miesięcy mam problemy z wydalaniem moczu. Początkowo objawy były delikatne, z czasem się nasiliły. Objawy to: - sporadyczne delikatnie pieczenie - oddawanie moczu na raty - za każdym razem pozostaje uczucie, że jednak nie oddałem całego moczu, nawet 'próby' po 15-20 minutach nic nie dają. Niestety uczucie jest prawdziwe i zdarza się regularnie, że po kilku/kilkunastu minutach mimowolnie wycieka kilka kropli moczu. Jest to objaw, który naprawdę utrudnia życie codzienne. Czasem mam lepsze dni, kiedy objawy są delikatne, a czasem gorsze, kiedy się naprawdę nasilają. Zrobiłem podstawowe badania moczu i krwi. Wyniki wypadły pozytywnie z wyjątkiem delikatnie przekroczonej ilości bakterii w moczu (jak pamiętam, norma to ok. 24, a mój wynik to 49). Przy rozmowie lekarz stwierdził, że wyniki są prawidłowe, a poziom bakterii jest dalej w normie. Na próbę dostałem leki w postaci leku na zakażenie dróg moczowych (nie antybiotyk) oraz lek na łagodny rozrost prostaty. Niestety, po 10 dniach dawkowania nie zauważyłem zbyt dużej poprawy. Lekarz przy przepisywaniu leków wspomniał, że pomagają w połowie przypadków i że niestety czasem trzeba z tym żyć. Aktualnie martwię się, że z powodu braku widocznych problemów (na wynikach badań, etc.) skończy się stwierdzeniem, że nic się nie da w tej sprawie zrobić. Gdzie można jeszcze szukać problemu, przyczyny?
  Lek. Marcin Buczek
  Lek. Marcin Buczek

  Szanowny Panie,

  najprawdopodobniejsze w Pana przypadku wydaje się zapalenie dróg moczowych, ale może dochodzić do tego jeszcze jakiś czynnik sprzyjający zakażeniom, np.: przerost prostaty, kamienie moczowe, niewydolność pęcherza moczowego. Jeżeli dotychczasowe leczenie nie przyniosło nadal skutku, być może warto rozważyć kolejną wizytę u urologa. 

 • Czy masturbacja może pomóc? Masturbacja zdroworozsądkowa oczywiście

  Jakiś czas temu wybrałem się do lekarza, ponieważ odczuwałem podczas nocnych polucji ból w okolicach prostaty, pachwin, jąder. Budziłem się z nieprzyjemnym bólem. Lekarz stwierdził, że powód to lekkie zapalenie prostaty. Podano mi antybiotyki. Podczas masturbacji, a nie robiłem tego około 6 miesięcy z przyczyn religijnych, nie mam także partnerki, więc nie współżyję, zauważyłem, że ból znika. Zwłaszcza podczas częstych rozładować. Po przyjęciu antybiotyku oraz po regularnym onanizowaniu się ból zniknął. Zrobiono mi także wszelkie badania prostaty usg, per rectum, z krwi. Wyniki były bardzo dobre. Lekarze powiedzieli, że jest wszystko okej. Teraz co jakiś czas odczuwam lekkie bole jądra, jąder. Zwłaszcza podczas myślenia o seksie. Ból znika po jakimś czasie. Jest bardzo delikatny, podczas wytrysku odczuwam tylko przyjemność :) Myślę, że skoro badania nic nie wykazały negatywnego, powodem jest chyba moja fizjologia:) Mam 26 lat, także ostatnio mam spory temperament seksualny zazwyczaj pohamowany ze względów religijnych. Czy masturbacja może być pomocna w moim przypadku? Ból jadra lub jader jest nie zawsze podczas myślenia o seksie, choć ciężko stwierdzić, ponieważ chyba w moim wieku nie ma dnia, aby nie nastąpiły jakieś marzenia erotyczne. Zaznaczam także, że pracuję na nocnych zmianach i polucje nocne mogą być zaburzone. Czy masturbacja może być jakoś pomocna w moim przypadku? Masturbacja na zasadzie zdroworozsądkowej, co jakiś czas. Czy długa abstynencja seksualna może być przyczyną takich bólów oraz zapalenia prostaty? Przemek :)

  Lek. Marcin Buczek
  Lek. Marcin Buczek

  Szanowny Panie,

  masturbacja może sprzyjać zakażeniom układu moczowego, zwłaszcza, gdy warunki higieniczne pozostawiają wiele do życzenia. Natomiast abstynencja seksualna pozostaje bez wpływu. Masturbacja jest normalnym sposobem zaspokajania popędu seksualnego i z fizjologicznego punktu widzenia nie jest zła. Jeżeli odczuwa Pan ulgę, to nie ma wskazania do jej zaprzestania.

Potrzebujesz konsultacji?

Zobacz polecanych lekarzy

Umów wizytę

Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

PT.20.04
SOB.21.04
NIEDZ.22.04
PT.20.04
SOB.21.04
NIEDZ.22.04
 • Dr Krzysztof Dudziński

  Dr Krzysztof Dudziński

  Psycholog, Psychoterapeuta, Lekarz medycyny naturalnej
  Hipnoterapia300,00 zł
  Tytusa Chałubińskiego 8 p. 35/3562, Warszawa
  Krzysztof Dudziński Psychoterapia Hipnoterapia
  loader
 • Lek. dent. Monika Bajerska

  Lek. dent. Monika Bajerska

  Stomatolog
  Konsultacja stomatologiczna - stomatologia zachowawcza i endodoncja100,00 zł
  Andersa 16, Warszawa
  Filia Stomatologiczna Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej dla Pracowników WojskaSamodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Andersa 16
  loader
 • Lek. dent. Adam Orzeł

  Lek. dent. Adam Orzeł

  Stomatolog
  Konsultacja stomatologiczna - stomatologia zachowawcza i endodoncja100,00 zł
  Andersa 16, Warszawa
  Filia Stomatologiczna Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej dla Pracowników WojskaSamodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Andersa 16
  loader
 • Lek. dent. Karina Kuczyńska-Witan

  Lek. dent. Karina Kuczyńska-Witan

  Stomatolog
  Konsultacja stomatologiczna - stomatologia zachowawcza i endodoncja100,00 zł
  Andersa 16, Warszawa
  Filia Stomatologiczna Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej dla Pracowników WojskaSamodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Andersa 16
  loader
 • Lek. Elżbieta Szumilas

  Lek. Elżbieta Szumilas

  Alergolog, Internista, Pulmonolog
  Konsultacja alergologicznaod 140,00 zł
  Puławska 410 A, Warszawa
  POLMED S.A.
  Puławska 410 A, Warszawa
  POLMED S.A.
  loader