avatar

Dr n. med. Marek Derkacz
verified

Zweryfikowany profil - informacje o lekarzu zostały sprawdzone i potwierdzone przez pracowników abcZdrowie

Diabetolog, Diabetologia, Endokrynolog, Endokrynologia, Interna, Internista
8.6
Poziom zależy od:
 • - aktywności eksperta w serwisie(m.in.odpowiedzi na pytania pacjentów) - maks.70
 • - kalendarz wizyt– maks.50
 • - stopnia uzupełnienia profilu(m.in.kalendarz wizyt, informacje o sobie, kursy i staże) - maks.10
 • - tytułu naukowego - maks.10
phone500 497...

Dr n. med. Marek Derkacz jest lekarzem mającym specjalizacje medyczne z endokrynologii, diabetologii oraz chorób wewnętrznych Ukończył również 2-letnie szkolenie z medycyny przeciwstarzeniowej. Posiada 14 letnie doświadczenie pracy w Klinikach. Wieloletni pracownik Kliniki Endokrynologii Samodzielnego Publicznego Szpitala K...

MIEJSCA, W KTÓRYCH PRZYJMUJE

mapmarker
Kolorowa 5/5A, LublinSpecjalistyczny Gabinet Lekarski Dr n med. Marek Derkacz
phone500 497...

OSIĄGNIĘCIA LEKARZA (6)

 • Icon

  Rekomendowany przez pacjentów

  100% pozytywnych opinii
 • Icon

  Ceniony specjalista

  8427 podziękowań od pacjentów na abcZdrowie.pl
 • Icon

  Pomocny specjalista

  2725 odpowiedzi na pytania pacjentów na abcZdrowie.pl
 • Icon

  1 Miejsce w rankingu ABCZdrowie

  Diabetolog, Lublin
 • Icon

  1 Miejsce w rankingu ABCZdrowie

  Diabetologia, Lublin
 • Icon

  1 Miejsce w rankingu ABCZdrowie

  Endokrynolog, Lublin

OPINIE (11)

 • 5 gwiazdek
  11 głosów
 • 4 gwiazdki
  0 głosów
 • 3 gwiazdki
  0 głosów
 • 2 gwiazdki
  0 głosów
 • 1 gwiazdka
  0 głosów
ŚREDNIA OCEN:5
 • Radosław Heldt
  Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam! Polecam!
 • the.boss
  Świetny specjalista !!! odnosząc się do pytania czy mam objawy cushinga raczej nie bo : jestem nerwowy, niepokój, brak mocy tylko tyle. TEst cushinga miałem z 2 mg dmx i kortyzol opadł do 2. Więc to podwzyższone acht , kortyzol chyba to od hashimoto > ?
 • Siempretalia
  Podobno ideały nie istnieją, ale Dr to naprawdę wspaniały człowiek i niesamowity lekarz. Po pierwszej wizycie u Doktora byłam w szoku, pozytywnym szoku. Jeszcze nigdy nie spotkałam tak empatycznego, zainteresowanego pacjentem lekarza. Jako jedyny podjął właściwe decyzje odnośnie mojego leczenia. Naprawdę poświęca pacjentowi dużo czasu, dodatkowo jest bardzo otwarty, to lekarz, który rozmawia z pacjentem i słucha, a nie tylko wystawia recepty niczym bezduszny robot, jak wielu innych. Z czystym sumieniem polecam Doktora wszystkim tym , którzy potrzebują pomocy specjalisty, mają dość chodzenia od lekarza do lekarza czy stracili wiarę w lekarzy. Dr Marek naprawdę jest inny, to wprost "Człowiek nie z tej Ziemi'. Bardzo się cieszę, że się leczę u Doktora, jestem przekonana, że lecząc się u Pana, jestem w najlepszych rękach. To niesamowity komfort być pod opieką takiego specjalisty. Dziękuję Doktorze za wszystko. Jest Pan najlepszym przykładem na to, że pomimo wszystkich trudności, da się być ludzkim lekarzem. Stanowi Pan wzór dla innych. Pozdrawiam, Natalia K.
 • Andrzej77
  Na dr Derkacza trafiłem niedawno. Polecił mi go przyjaciel, którego żona była u doktora na wizycie. Co mnie zaskoczyla. Rzecz niespotykana - czas wizyty 30 min, a nie 5 (jak na NFZ). Dr Derkacz dokładnie ze mna porozmawiał, wysłuchał historii moich objawow. Potem dokladnie mnie zbadal. Ostateni e badanie u lekarza, to był patyk w usta i ocena języka. Dr Derkacz zmierzył cisnienie, dokładnie osłuchał, zbadał tarczycę. Wrażenia bardzo pozytywne, bo w samym badaniu wyczuł u mnie w tarczycy guzka, co potwierdziło się w usg - rentgen w palcach :). Ale co najważniejze to ludzkie podejście do człowieka, brak poóśpiechu, zero stresu i dokładne badanie. Tego w dzisiejszej medycynie brakuje. W razie potrzeby będę stałym pacjentem doktora, będę również polecał go wszystkim znajomym, gdyż takiego lekarza z prawdziwego zdarzania bardzo dawno,a może nigdy nie spotkałem.
 • Mark Kowal
  Marku dziękuję ci za ustawienie mojej cukrzycy i co najważniejsze za przepisanie leków poprawiające moje ważne funkcje (żona znowu jest ze mnie zadowolona ;) Jestem niezmiernie wdzięczny, bo już wątpiłem, że z tym problem nie da się nic zrobić. Przepisane przez ciebie leki działają! Polecam Cię wszystkim znajomym i nieznajomym jako najlepszego doktora pozdrawiam. Mark Kowal

KURSY I STAŻE (2)

 • kursy z zakresu endokrynologii, diabetologii, chorób wewnętrznych, medycyny przeciwstarzeniowej.Staże:
 • staże kliniczne w ramach szkoleń specjalizacyjnych do endokrynologii, diabetologii i chorób wewnętrznych.

PUBLIKACJE (109)

 • Czy zaburzenia snu i senność w ciągu dnia wpływają na wyrównanie metaboliczne cukrzycy? Badanie z zastosowaniem wybranych narzędzi diagnostycznych. (Do sleep disorders and sleepiness during the day affect the metabolic control of diabetes? A study using various diagnostic tools.) [AUT.] DOMINIKA KOWALCZYK, OLGA CZABAK, MAŁGORZATA WILCZEWSKA, MAREK DERKACZ, IWONA CHMIEL-PERZYŃSKA, RYSZARD ŚMIECH, ANDRZEJ NOWAKOWSKI. Fam. Med. Prim. Care Rev. 2013 vol. 15 nr 2, s. 127-128, bibliogr. sum.
 • Czy lekarze rodzinni podejmują się leczenia zaburzeń psychicznych? (Do family doctors introduce psychiatric treatment?) [AUT.] JANUSZ PERZYŃSKI, IWONA CHMIEL-PERZYŃSKA, MAREK DERKACZ. Fam. Med. Prim. Care Rev. 2013 vol. 15 nr 2, s. 154-156, bibliogr. sum.
 • Wybrane testy przesiewowe w ocenie zaburzeń snu o charakterze bezdechu śródsennego u pacjentów z cukrzycą typu 2. (Selected screening tests in the assessment of sleep apnea in patients suffering from type 2 diabetes.)[AUT.] ALEKSANDRA SYS, JOANNA KOTUNIAK, PIOTR POLNIK, JOANNA WICHA, MAREK DERKACZ, IWONA CHMIEL-PERZYŃSKA, ANDRZEJ NOWAKOWSKI. Fam. Med. Prim. Care Rev. 2013 vol. 15 nr 2, s. 173-174, bibliogr. sum.

JĘZYKI (1)

 • j. angielski

ODPOWIEDZI NA PYTANIA (2725)

Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

DOŁĄCZ DO NAS

Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej