avatar

Dr n. med. Maria Wieczorek-Grohman
verified

Zweryfikowany profil - informacje o lekarzu zostały sprawdzone i potwierdzone przez pracowników abcZdrowie

Chirurg dziecięcy, Neurolog dziecięcy, Urolog dziecięcy
6.0
Poziom zależy od:
 • - aktywności eksperta w serwisie(m.in.odpowiedzi na pytania pacjentów) - maks.70
 • - kalendarz wizyt– maks.50
 • - stopnia uzupełnienia profilu(m.in.kalendarz wizyt, informacje o sobie, kursy i staże) - maks.10
 • - tytułu naukowego - maks.10
IconZaufany specjalista
phone5394708...

Dr n. med. Maria Wieczorek-Grohman jest specjalistką z zakresu urologii i chirurgii dziecięcej. W 1984 roku ukończyła kierunek lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1995 roku zdobyła specjalizację II stopnia w dziedzinie chirurgii dziecięcej.

W 2000 roku obroniła tytuł doktora nauk medycznych na U...

MIEJSCA, W KTÓRYCH PRZYJMUJE

mapmarker
Krowoderska 17, KrakówCentrum Medyczne 4M Plus
phone5394708...

OSIĄGNIĘCIA LEKARZA (4)

 • Icon

  Zaufany specjalista

  160 punktów za aktywność
 • Icon

  2 Miejsce w rankingu ABCZdrowie

  Chirurg dziecięcy, Kraków
 • Icon

  1 Miejsce w rankingu ABCZdrowie

  Neurolog dziecięcy, Kraków
 • Icon

  1 Miejsce w rankingu ABCZdrowie

  Urolog dziecięcy, Kraków

OPINIE (6)

 • 5 gwiazdek
  3 głosy
 • 4 gwiazdki
  0 głosów
 • 3 gwiazdki
  0 głosów
 • 2 gwiazdki
  0 głosów
 • 1 gwiazdka
  3 głosy
ŚREDNIA OCEN:3
 • zawiedziona mama
  Początek z Panią doktor był na prawdę dobry... Pierwsza wizyta w prywatnej przychodni - miła sympatyczna pomocna. Późniejsze leczenie w przychodni oraz na oddziale chirurgii dzieci w szpitalu im. st. Żeromskiego w Krakowie już nie było takie miłe. Trafiliśmy z synem do Pani doktor z zdiagnozowaną zastawką cewki tylnej. Syn był już po jednym zabiegu, który niestety nie wniósł poprawy. Pani doktor podjęła decyzję o kolejnym zabiegu, który jak się później okazało w ogóle nie był potrzebny. Miesiąc po zabiegu problemy z oddawaniem moczu. ( sikał co 6-8h a nawet co 12h pomimo dużej ilości przyjmowanych płynów)Po kilku wizytach na oddziale Pani doktor stwierdziła, że to przez zakażenie układu moczowego pomimo bardzo dobrych wyników badań.( mocz ogólny w normie ,posiew jałowy, usg bez jakichkolwiek niepokojących zmian) Razem z mężem martwiliśmy się o syna bo czuł dyskomfort a nawet ból podczas oddawania moczu. Ostatnia wizyta u tej Pani zmusiła nas do zmiany lekarza. Po kolejnym usg stwierdziła z KRZYKIEM że zakłada dziecku cewnik BO co chwilę do niej przychodzimy i ja męczymy i czekamy na nią ...Zakładanie cewnika z krzykiem i tekst " nie wiem czy mu to jeszcze założę bo tak ryczy..." po czym powiedziała że gdyby płakał to mamy mu dać przeciwbólowe lub wyciągnąć sami ten cewnik..( dodam ze nie jestem pięlegniarka ani lekarzem żeby potrafić robić takie rzeczy) Dla mojego dziecka było to traumatyczne przeżycie. . .po powrocie do domu jeszcze przez kilka godzin bał się wszystkiego i nie schodził z moich rąk. Po wizycie czuliśmy się z mężem okropnie... Krzyczała na nas na korytarzu pełnym ludzi, krzyczała przy dziecku które bało się już wszystkiego... Na ściągnięcie cewnika mieliśmy przyjść za kilka dni jednak zastanawialiśmy się czy ten cewnik jest aby na pewno potrzebny... Postanowiliśmy pójść na konsultacje do dwóch innych lekarzy( dodam ze do jednego pojechaliśmy specjalnie do Warszawy) , którzy stwierdzili że wykonany zabieg nie był w ogóle potrzebny a założenie przez tą Panią mojemu małemu synkowi cewnika było jakimś ABSURDEM. Jeden z tych lekarzy wyciągną cewnik i powiedział ze to jest wszystko jakaś ściema.. . Wystarczyło tylko zwiększyć dawkę leków przyjmowanych na stałe przez dziecko i po problemie. wystarczy leczenie farmakologiczne a nie jakieś JAJA z cewnikowaniem. Szczerze NIE POLECAM P. Wieczorek. Jest arogancka nie potrafi wytłumaczyć rodzicom co tak na prawdę dziecku dolega. Naraziła dziecko na niepotrzebny stres oraz przez niepotrzebne cewnikowanie na zakażenie układu moczowego. Brak słów żeby opisać to co przeżyliśmy przez tą Panią. Żaden rodzic ani dziecko nie zasługuje na takie traktowanie...
 • ufesa
  Jak idziesz prywatnie lub do poradni - super babka. Przemiła, uśmiechnięta.... W szpitalu - dramat!!!!!! Opryskliwa, arogancka, pyskata, nerwowa.... Człowiek nie nadający się do pracy z ludźmi. Od pacjenta/rodzica wymaga brak zadawania pytań, lepiej siedzieć cicho, bo inaczej sprowadza cię do parteru. Przy obchodzie przed operacją totalny brak informacji - skwitowane stwierdzeniem - "zobaczymy na stole". Absolutnie NIC się nie dowiedziałam!!!! Każą podpisać wszystkie papiery, łącznie z tym, że potwierdzam, że anestezjolog przeprowadził ze mną rozmowę (anestezjologa nie widziałam na oczy)- przy odmowie podpisu - zdziwienie i obraza majestatu, rzucanie papierami i stwierdzenie, że pójdziemy na stół jako ostatni. Masakra. Jaka pani ordynator taki oddział.
 • zawiedziony-pacjent
  Arogancka kobieta, totalny brak profesjonalizmu, zero jakiejkolwiek kultury osobistej, brak szacunku do pacjenta. Dzisiaj w szpitalu na oddziale chirurgii dziecięcej w szpitalu im. Zeromskiego w Krakowie miała zabieg na przepuklinę pępkową moja córeczka. Przed zabiegiem podeszłam do P. Wieczorek z zapytaniem, czy dziecko będzie pod narkozą i ile orientacyjnie czasu zajmuje zabieg. Najpierw nie zostałam wysłuchana, następnie P.Wieczorek krzyczała, że do białej gorączki doprowadzają ją takie pytania pacjentów. Później zostałąm poproszona na korytarz i przez kolejne 5 minut P. Wieczorek awanturowała się, dlaczego takie pytania zadaję przed zabiegiem i do tej pory nie wiem jak to ma wyglądać, obrażając mnie przy tym, przekręcając to, o co ją poprosiłam. Poiinformowałam Panią, że składam skargę. Kiedy dziecko było już na zabiegu poprosiła do swojego gabinetu, tam próbowała się tłumaczyć, ze nerwy ją ponosza, głupie pytania pacjentów, NFZ itd... Zdanie zakończyła słowami: "SORRY, do widzenia" To tak w skrócie. ZADAŁAM TYLKO 2 PROSTE PYTANIA.... Zdecydowanie odradzam.
 • 0lala
  Wspaniały lekarz. Pani doktor jest zawsze miła i serdeczna, zawsze też ma czas dla pacjenta. Potrafi dokładnie wszystko wyjaśnić i odpowie na każde pytanie. Leczę u niej mojego synka i tylko dzięki Pani doktor wszystko jest dobrze.
 • Drabin
  Pani doktor Wieczorek jest bardzo miła i odpowie na każde pytanie oraz wyjaśni wątpliwości. Poza tym jest bardzo delikatna. Zleca szereg badań aby potwierdzić diagnozę a potem recepta. Oby takich lekarzy z powołania było jak najwięcej.

PUBLIKACJE (1)

 • Praca doktorska pt. “Operacyjne leczenie dziewczynek z obojnactwem rzekomym żeńskim.”

ODPOWIEDZI NA PYTANIA

Ten lekarz nie odpowiadał jeszcze na pytania pacjentów

Potrzebujesz opinii lekarza?

Zadaj pytanie naszym specjalistom i zyskaj fachową poradę dotyczącą Twojego problemu.
Redakcja abcZdrowie.pl

Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

DOŁĄCZ DO NAS

Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej