Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Marta Kucharczyk

Marta Kucharczyk

Warszawa, mazowieckie
 • 118
  punktów za aktywność
 • 23podziękowania za odpowiedzi
 • 19udzielonych odpowiedzi

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Międzyleski Szpital Specjalistyczny w WarszawieBursztynowa 2, Warszawa
  tel: 22 815 6...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (19)
 • Opinie

odpowiedzi na pytania (19)

 • Koniec ze speedem raz na zawsze

  Od dwóch lat na imprezach biorę amfetaminę. Ostatnio, przez wakacje – prawie codziennie. Wszyscy moi znajomi tak robią, więc nie widziałem w tym nic dziwnego. Ale kończę z tym. Przedwczoraj wziąłem ostatni raz. Zrobiłem coś tak głupiego, że będzie mi jeszcze długo wstyd. Problem w tym, że nie umiem sobie poradzić z tym, co się ze mną dzieje. Jestem przeraźliwie zmęczony, senny, ale nie mogę zasnąć. Jednocześnie czuję się pobudzony. Nie wiem, jak to wytrzymam. Nie pójdę na odwyk do szpitala, bo nie mam na to czasu. Poza tym boję się, że dowiedzieliby się o tym w pracy.

  Marta Kucharczyk
  Marta Kucharczyk

  Objawy, jakie Pan opisuje, są charakterystyczne dla zespołu abstynencyjnego po odstawieniu amfetaminy. Pana organizm przyzwyczaił się do tej substancji. Zazwyczaj objawy te ustępują po kilku dniach. Aby łatwiej przejść ten trudny dla Pana okres, proponuję wizytę u specjalisty od uzależnień. Może on zapisać leki, które złagodzą objawy odstawienia. Ponadto poleci Panu terapię – indywidualną lub grupową – która ułatwi Panu wytrwanie w decyzji o zerwaniu z nałogiem. Taka wizyta u terapeuty pozostanie na pewno w tajemnicy przed pracodawcą czy współpracownikami.

 • Otarłam się o gwałt

  Kilka tygodni temu o mały włos nie zostałam ofiarą „pigułki gwałtu”. To była banalna sytuacja, przed jaką ostrzegają w telewizji. Poznałam faceta w klubie, rozmawialiśmy chwilę i popełniłam straszny błąd – zgodziłam się, by postawił mi drinka. Nie byłam sama – przyszłam z koleżanką, którą gdzieś zgubiłam w tłumie. Rozmawialiśmy nadal i w pewnym momencie urwał mi się film. Koleżanka opowiadała mi, że znalazła mnie w ostatniej chwili. Byłam już bez kontaktu. Zawołała ochronę i ona złapała tego faceta. Ja wylądowałam w szpitalu. Nic mi się nie stało, ale czeka mnie jeszcze zeznawanie w sądzie.      

  Marta Kucharczyk
  Marta Kucharczyk

  Miała Pani niewątpliwie dużo szczęścia. Ten mężczyzna mógł Panią bardzo skrzywdzić. Być może powinna Pani rozważyć wizytę u terapeuty, który pomoże uporać się z tym stresującym wydarzeniem. Pani historia jest przestrogą przed ludźmi, którzy próbują wykorzystać luźną atmosferę klubu do przestępstwa.

 • Narkotyki i zniszczone zdrowie

  Przez kilka lat byłem uzależniony od heroiny, a raczej polskiego „kompotu”. Przeszedłem przez 3 odwyki, dopiero 5 lat temu poradziłem sobie z tym ostatecznie. Nie biorę zupełnie. Ale przy okazji zniszczyłem sobie zdrowie. Nie potrafię wejść na 3 piętro bez zatrzymywania czy podbiec do autobusu. A mam dopiero 35 lat. Ostatnio robiłem sobie badania do pracy i w wynikach wyszła nieprawidłowa praca wątroby. Po badaniach okazało się, że to WZW B i nie za bardzo można mi pomóc. Wiem, że to przez moje branie.

  Marta Kucharczyk
  Marta Kucharczyk

  Przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B często występuje u ludzi, którzy zażywali narkotyki, używając wspólnych, zanieczyszczonych igieł. Jest dość prawdopodobne, że w ten sposób wirus dostał się do Pańskiego organizmu. Choroba ta może przez kilkadziesiąt lat nie dawać żadnych objawów, trzeba jedynie kontrolować poziom wirusa we krwi i wykonywać podstawowe badania funkcji wątroby.

  Nieprawdą jest, że jest to choroba nieuleczalna. Stosowana obecnie terapia interferonem nie zawsze jest skuteczna, ale jeżeli lekarze zaproponują takie rozwiązanie, to warto taką terapię przejść. Bardzo ważne jest, że Pana organizm nie jest już wystawiony na działanie narkotyku.

Potrzebujesz konsultacji?

Zobacz polecanych lekarzy

Umów wizytę

Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

PT.13.07
SOB.14.07
NIEDZ.15.07
PT.13.07
SOB.14.07
NIEDZ.15.07
 • Mgr Beata Szulik-Bomba

  Mgr Beata Szulik-Bomba

  Psycholog
  Konsultacja psychologiczna130,00 zł
  Prosta 2/14, Warszawa
  Centrum Prosta Psychoterapia
  loader
 • Lek. Grzegorz Kapuściński

  Lek. Grzegorz Kapuściński

  Urolog, Chirurg
  Konsultacja urologiczna150,00 zł
  Grzybowska 61, Warszawa
  POLMED S.A.
  loader
 • Dr n. med. Krzysztof Słomka

  Dr n. med. Krzysztof Słomka

  Internista
  Konsultacja internistyczna100,00 zł
  Gen. Tadeusza Pełczyńskiego 22 J/U 5, Warszawa
  Zdrowa Rodzina
  loader
 • Lek. Justyna Skibińska

  Lek. Justyna Skibińska

  Dermatolog
  Konsultacja dermatologiczna150,00 zł
  Twarda 18, Warszawa
  POLMED S.A.
  loader
 • Lek. Krzysztof Nietubicz

  Lek. Krzysztof Nietubicz

  Lekarz medycyny rodzinnej, Pediatra, Internista
  Konsultacja internistycznaod 140,00 zł
  Wołoska 16, Warszawa
  POLMED S.A.
  Wołoska 16, Warszawa
  POLMED S.A.
  loader