Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Dr n. med. Michał Ploch

Dr n. med. Michał Ploch

Kardiolog
Opole, opolskie
 • 57
  punktów za aktywność
 • 2podziękowania za odpowiedzi
 • 8udzielonych odpowiedzi
 • 2
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Kardiolog, Opole

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Gabinet Kardiologiczny MediClinicaOzimska 53/2, Opole
  tel: 604 934 ...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (8)
 • Opinie

Dr n. med. Michał Ploch przyjmuje również w niektóre poniedziałki. Możliwa jest też zmiana godziny czwartkowych przyjęć pacjentów.

Doktor nauk medycznych Michał Ploch jest absolwentem Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który to ukończył w 2008 roku.

Swoją drogę zawodową związał z kardiologią już w trakcie III roku studiów, biorąc...

Czytaj więcej

Kursy i staże

.

Publikacje

.

Języki

Angielski, niemiecki

odpowiedzi na pytania (8)

 • Czy można stosować Xarelto przy wszczepionej zastawce aortalnej?

  Mam wszczepioną zastawkę aortalną mechaniczną. Czy mogę stosować xarelto? Chciałbym uniknąć konieczności ciągłego kontrolowania poziomu INR.
  Dr n. med. Michał Ploch
  Dr n. med. Michał PlochKardiolog
  Niestety nie. Przy mechanicznej protezie aortalnej na chwilę obecną można stosować jedynie antagonistów vit K - tj Warfin lub Acenokumarol lub SIntrom. Badania naukowe wykazały, że na nowoczesnych lekarz przeciwkrzepliwych istniało większe ryzyko powstania skrzeplin na mechanicznych protezach,
 • Co oznacza ślad płynu w jamie opłucnej?

  w lewej jamie opłucnej ślad płynu? w różnicowaniu zarośniety kąt p-ż ,zwężenie przestrzeni międzyżebrowej 8-9 .Miąższ bez zagęszczeń ogniskowych ,powietrznośc w normie .Wnęki bez zmian .Sylwetka serca bez zmian i cień dużych naczyń bez zmian.Prawa przepona o gładkich zarysach .Kąt p-ż wolny.Lewa przepona spłycona,ustawiona wyżej
  Dr n. med. Michał Ploch
  Dr n. med. Michał PlochKardiolog
  Ślad płynu w jamie opłucnowej może być efektem przebycia zapalenia płuc, niewydolności serca. To są najczęstsze przyczyny. Zazwyczaj wchłania się samoistnie po kilku tygodniach. Niemniej proszę lepiej udać się do swojego lekarza POZ z wynikiem, aby ten porządnie zbadał pola płucne i ewentualnie zlecił kontrolne badania za kilka tygodni. Pozdrawiam z Opola ;-)
 • Co oznacza zapis w badaniu EKG możliwy zawał ściany dolnej serca i możliwy blok przedniej gałęzi?

  Witam Na badaniu EKG znalazłem stwierdzenia : możliwy zawał ściany dolnej serca i możliwy blok przedniej gałęzi lewej odnogi. Byłbym wdzięczny jeżeli mógłbym uzyskać objaśnienia na temat obu tych dolegliwości i informacje na temat dalszego postępowania.
  Dr n. med. Michał Ploch
  Dr n. med. Michał PlochKardiolog
  WITAM, proszę udać się z poniższym ekg do kardiologa. Opis na ekg jest zapewne efektem logarytmicznej automatycznej analizy aparatu ekg - który często jest błędny. Kardiolog zobaczy dokładnie zapis ekg i ewentualnie wykona UKG, które jednoznacznie pokaże ewentualną bliznę pozawałową. Pozdrawiam