Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Mgr Monika Wróbel

Mgr Monika Wróbel

Psychoterapeuta
Dąbrowa Górnicza, śląskie
 • Zaufany specjalistaSpecjalista zdobył 160 punktów za aktywność w ostatnim miesiącu
 • 2228
  punktów za aktywność
 • 113podziękowań za odpowiedzi
 • 192udzielone odpowiedzi
 • 1
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Psychoterapeuta, Dąbrowa Górnicza

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Specjalistyczny Gabinet Terapii i Profilaktyki UzależnieńZwiązku Orła Białego 62, Dąbrowa Górnicza
  tel: 730 800 ...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (192)
 • Opinie (1)
  średnia:

Jako Certyfikowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Specjalista Psychoterapii Uzależnień pomagam osobom, które borykają się w swoim życiu z różnymi uzależnieniami (alkoholizm, hazard, narkotyki, siecioholizm, seksoholizm, uzależnienie od pornografii). Lubię ludzi, dlatego też praca jest moją życiową pasją. Pomagam nie tylko osobom uzależnionym, ale również Ich...

Czytaj więcej

Kursy i staże

Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień wydany przez PARPA w Warszawie.

Szkoła Psychoterapii Uzależnień – Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień, Czarny Bór.

Kierunek: Specjalista Psychoterapii Uzależnień.

Szkolenia i konferencje:

Doskonalenie umiejętności zawodowych profesjonalistów w obszarze uzależnień...

Czytaj więcej

odpowiedzi na pytania (192)

 • Czy od Clonazepamum można się uzależnić?

  Witam mam pytanie biore clonazepamum i mam go brac miesiać pierwszy tydzien po poł drugi tydzien cała 3 tydzien 1,5 czy moge sie uzależnic? atakow paniki niemam i mam pytanie jeszcze jedno czy jak odstawie ten lek to ataki lęków wróca?
  Mgr Monika Wróbel
  Mgr Monika WróbelPsychoterapeuta
  Stosowanie pochodnych benzodiazepiny przez kilka tygodni może prowadzić do rozwoju tolerancji i zmniejszenia skuteczności działania. Podobnie, stosowanie tych leków długotrwale lub w dużych dawkach, wiąże się z ryzykiem uzależnienia psychicznego i fizycznego; ryzyko to jest większe u osób uzależnionych od alkoholu lub narkotyków. Zaprzestanie podawania pochodnych benzodiazepiny wiąże się często z wystąpieniem zespołu „odbicia” objawiającego się trwającymi przez 1–2 dni bezsennością i stanem niepokoju. Objawy abstynencyjne (m.in. lęk, zaburzenia snu, drażliwość, depresja, bóle i skurcze mięśni, brak łaknienia) występują często po nagłym zaprzestaniu stosowania pochodnych benzodiazepiny, czasem (w przypadku krótko działających pochodnych benzodiazepiny) już w okresach między dawkami lub podczas zmniejszania dawki. Pochodne benzodiazepiny mogą powodować następczą niepamięć. Mogą również powodować wystąpienie reakcji paradoksalnych (niepokój ruchowy, pobudzenie, drażliwość, agresywność, wrogość, koszmary senne, omamy, psychozy, somnambulizm, zaburzenia osobowości, nasilona bezsenność); dotyczy to szczególnie chorych w podeszłym wieku lub uzależnionych od alkoholu; w przypadku ich pojawienia się należy przerwać leczenie.
 • Czy uzależnię się od leków i alkoholu?

  Od 3 lat jestem osobą nie pijącą mimo tego mogę się uzależnić od leku afobam i mam lęk przed zażywaniem leków jak można sobie z tym poradzić i często mnie kłuje w całym ciele a jednocześnie odczuwam bóle w różnych częściach ciała czy to objaw choroby
  Mgr Monika Wróbel
  Mgr Monika WróbelPsychoterapeuta
  Być może są to zaburzenia lękowe - do ich objawów należą: bóle i zawroty głowy, bóle żołądka, bóle i kołatanie serca, bóle kręgosłupa, drżenie kończyn, nagłe uderzenia gorąca, zaburzenia równowagi, zaburzenia seksualne, Zaburzenia lękowe są informacją, że osoba przeżywa pewne trudne doświadczenia, lecz sam nie ma do nich dostępu. Aby poznać swoje nieuświadomione motywy działania, najlepszym krokiem jest psychoterapia, która umożliwia pracę nad źródłem swoich zachowań i reakcji ciała. Pierwszym elementem leczenia jest właściwe zdiagnozowanie nerwicy lękowej. Następnie terapeuta stara się uzmysłowić pacjentowi, jakie przejawia wzorce zachowań, aby zrozumiał je i wyklarował nowe sposoby radzenia sobie. Często okazuje się, że nerwica ma podłoże w zakorzenionych traumach. Wtedy terapeuta pomaga zaakceptować nieuchronność wydarzeń, a pacjent uczy się żyć z ubiegłymi doświadczeniami. Osoba z nerwicą lękową odczuwa też problemy na tle poznawczym. Ma ograniczoną pamięć, a w przypadku ataków lękowych może doświadczać chwilowych amnezji. Towarzyszy temu brak koncentracji uwagi i występowanie natrętnych myśli. Człowiek dotknięty nerwicą lękową doświadcza też odrealnienia i postrzega rzeczywistość w swój wymyślony sposób. Objawy emocjonalne natomiast skupiają się wokół stanów lękowych i są związane z niepokojem, atakami paniki i fobiami. Osoba ta jest stale przygnębiona, apatyczna i ma brak motywacji do działania.
 • Czy nadwrażliwość na życie w ogóle, relacje międzyludzkie to choroba psychiczna?

  witam. Chciałabym zapytać, czy nadwrażliwośc na życie w ogóle, relacje międzyludzkie to choroba psychiczna?Nie radzę sobie z odrzuceniem. Bez powodu czasami atakuję. Zdarzyło mi się wysyłać niepochlebna opinie na temat czyjegoś bloga. Sytuacja sie wyjśniła, bo przeprosiłam tą osobę. Zdaje sobie sprawę z irracjonalności mojego zachowania. Pracuję, jestem ceniona w pracy, mam sowje hobby, jestem zadbana, ale samotna. Nie potrafie sobie nikogo znaleźc bo jestem odrzucana. Coś jest ze mną nie tak. Biorę lorafen na uspokojenie bo tylko on na mnie dobrze działa. Brałam miansec. ale czułam się źle jeszcze do tego przytyłam. Czy jestem wariatką? Najgorsze jest to ,że czuję się gorsza. Tak było zawsze, ostatnio odrzucanie kilkakrotne przez facetów bardzo pogłębiły ten stan.
  Mgr Monika Wróbel
  Mgr Monika WróbelPsychoterapeuta
  Czy może wychowywała się Pani w rodzinie, gdzie jedno lub oboje rodziców byli uzależnieni od alkoholu, lub rodzina ta była w jakiś sposób dysfunkcyjna? Dzieciństwo – najpiękniejszy okres beztroski w życiu, niestety nie każdy ma to szczęście, że właśnie tak widzi je we wspomnieniach. Czasami na dzieciństwo cieniem kładą się traumatyczne i toksyczne doświadczenia, jakie fundują dzieciom sami rodzice. Mowa tutaj o alkoholizmie w rodzinie, przemocy, czasem chorobach psychicznych rodziców oraz innych dysfunkcjach, które powodują zaburzenia w systemie rodzinnym. W rezultacie w dorosłym życiu pojawia się szereg symptomów takich jak: lęk, niskie poczucie własnej wartości, problemy w nawiązywaniu relacji, niezadowolenie z życia, wycofanie, długotrwałe poczucie przygnębienia, trudności w podejmowaniu decyzji. Proszę umówić się na wizytę u psychoterapeuty, który pomoże zdiagnozować co dzieje się w Pani życiu.Korzyść z uczestnictwa w terapii to odzyskanie radości życia, wiary we własne siły, dostrzeżenie osobistego potencjału i poczucia wpływu na własne życie. Pozdrawiam. www.sferaterapii.pl

Popularne badania

Popularne zabiegi

  Leczone choroby