Monika Wysota

Monika Wysota

Psycholog, Psychoterapeuta
Kalisz, wielkopolskie
45
 • 983punkty za aktywność
 • 143podziękowania za odpowiedzi
 • 138udzielonych odpowiedzi
 • Nr 2Psycholog, Kalisz
 • Nr 1Psychoterapeuta, Kalisz

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Gabinet PsychologicznyGraniczna 76k, Kalisz
  tel.: 888 132...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (138)
 • Rekomendacje (1)
  średnia:

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą i doradcą systemowym. Ponadto jestem doktorantką w Instytucie Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Poznaniu w Zakładzie Psychologii Rozwoju Człowieka i Badań nad Rodziną. Moja praca doktorska poświęcona jest komunikacyjnym i rozwojowym aspektom funkcjonowania rodziny. Interesuję się psychologią rodziny i rozwoju człowieka, terapią systemową,...

Czytaj więcej

Kursy i staże

 • Kurs Podstawowy Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej
 • Kurs e-learning z zakresu tematyki bezpieczeństwa dzieci i młodzieży „Dziecko w sieci”
 • Szkolenie: "Jak pracować z agresywnym nastolatkiem?"
Czytaj więcej

Publikacje

 • Wysota. M. (2012). Znaczenie otwartości w komunikacji małżeńskiej dla powodzenia związku. Roczniki Socjologii Rodziny, t.XXII.* Marczak, M. (2011). Różnice rodzajowe w psychopatologii. W: K. Palus (red.), Płeć – między ciałem, umysłem i społeczeństwem (105 – 116). Poznań: Wydawnictwo Naukowe Wydziału Nauk Społecznych UAM.
 • Marczak, M. (2011). Przemiany postaw i zachowań seksualnych młodzieży. W: G. Iniewicz, M. Mijas (red.), Seksualność człowieka. Wybrane zagadnienia. Kraków: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 • Wysota, M. (2012).Kiedy ludzie odchodzą – cz. III. Remedium, nr 2 (228), s. 22 – 23.

Czytaj więcej

odpowiedzi na pytania (138)

 • Jak poradzić sobie z myślami samobójczymi?

  Jak poradzić sobie z myślami samobójczymi.??
  Monika Wysota
  Monika WysotaPsycholog, Psychoterapeuta
  Myśli samobójcze to poważny problem, którego nie należy bagatelizować. Często są one spowodowane różnymi trudnościami takimi jak na przykład depresja. Radziłabym skonsultować problem z lekarzem lub psychoterapeutą.
 • Częste bóle głowy a stres i przemęczenie

  witam:) Mam zapytanko mam bardzo czeste bóle głowy z nawrotami moj lekarz rodzinny twierdz ze to stres i przemeczenie ale cały czas tak ma byc? a jak ,a, te bole glowy to moj mozg odmawia posluszenstwa :((
  Monika Wysota
  Monika WysotaPsycholog, Psychoterapeuta
  Bóle głowy mogą być spowodowane wieloma różnorodnymi przyczynami. Jeśli lekarz, po przeprowadzeniu badań, wykluczył przyczyny somatyczne to najprawdopodobniej przyczyny Pani dolegliwości będą tkwić w sferze psychologicznej. Najlepiej będzie jeśli skonsultuje Pani swój problem z psychologiem. Być może konieczna będzie psychoterapia podczas której miedzy innymi nauczy się Pani jak radzić sobie z trudnościami i stresem.
 • Zaawansowana bulimia, podejrzenie depresji i nadużywanie alkoholu przez siostrę

  POMOCY BULIMIA!!! Błagam o pomoc/ poradę siostra ma zaawansowaną bulimię, podejrzewam depresję i zaczyna nadużywać alkoholu, ale żadne prośby nie pomagają nie chce za nic się leczyć! CO ROBIĆ?
  Monika Wysota
  Monika WysotaPsycholog, Psychoterapeuta
  Pani siostra cierpi na wiele poważnych zaburzeń i niezaprzeczalnie powinna jak najszybciej rozpocząć leczenie u lekarza psychiatry oraz psychoterapię. Bardzo często jest tak, że otoczenie widzi problem i z troski o bliską osobę próbuje nakłonić ją do podjęcia leczenia. Niestety czasem bywa tak, że osoba chora widzi swój problem inaczej i z jej znanych powodów nie chce takiego leczenia rozpocząć. Motywowanie siostry do podjęcia leczenia powinna Pani rozpocząć od rozpoznania przyczyn braku chęci do pójścia do lekarza. Jeśli Pani siostra zaprzecza problemom wtedy warto zachęcić do wizyty u psychiatry czy psychologa sugerując, że specjalista rozstrzygnie, czy jest chora czy nie. Jeśli natomiast Pani siostra przyznaje się do chociaż jednego z tych problemów warto nie przekonywać, że ma jeszcze inne, ale pokazać, że nawet ten jeden jest poważny i trzeba go leczyć. Czasem w motywowanie warto zaangażować osoby ważne i cenione przez Pani siostrę. W rozmowach warto podkreślać troskę o siostrę i strach o jej zdrowie. Zmotywowanie do leczenia osoby, które nie chce go podjąć jest bardzo trudne. Życzę by Pani udało się przekonać siostrę do wizyty u lekarza czy psychoterapeuty.

Znaleźliśmy dla Ciebie innych lekarzy tej samej specjalizacji

Umów wizytę

PON.22.01
WT.23.01
ŚR.24.01
PON.22.01
WT.23.01
ŚR.24.01

Podobni specjaliści