Mgr Paulina Wawrzyniak

Mgr Paulina Wawrzyniak

Seksuolog, Psycholog
41
 • 718punktów za aktywność
 • 63podziękowania za odpowiedzi
 • 88udzielonych odpowiedzi
 • Nr 22Seksuolog
 • Nr 41Psycholog

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

  • O mnie
  • Odpowiedzi dla pacjentów (88)
  • Rekomendacje

  Jestem psychologiem/seksuologiem oraz psychoterapeutą w trakcie szkolenia. Stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach z zakresu seksuologii m.in. w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

  Doświadczenie zawodowe zdobyłam w stołecznych ośrodkach, takich jak Zakład Seksuologii...

  Czytaj więcej

  Kursy i staże

  • Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej w Warszawie (2015)
  • Zakład Seksuologii Medycznej i Psychoterapii , Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego CMKP (2012)
  • Ośrodek Terapeutyczny „SZANSA” (2011)
  Czytaj więcej

  odpowiedzi na pytania (88)

  • Co oznacza suchość warg po seksie?

   Witam. Uprawiałam seks całe dwa dni, a dzisiaj zauważyłam suchość warg i czuję dziwne uczucie w okolicach, tzn takie pulsowanie, czy to normalne, co to może być?
   Mgr Paulina Wawrzyniak
   Mgr Paulina WawrzyniakSeksuolog, Psycholog
   Opisywana suchość rzeczywiście może mieć związek z uprawianiem seksu przez długi czas lub przy dużej częstotliwości. Jeśli zdarza się to w pojedynczych przypadkach to najłatwiej zredukować dyskomfort poprzez stosowanie środków nawilżających (np. żele lub maści). Jeśli natomiast suchość stanie się uciążliwa i długotrwała, wówczas zachęcam do skorzystania z konsultacji u lekarza-seksuologa.
  • Cz czucie wróci po intensywnej masturbacji?

   Mam 29 lat. Często się masturbuję, mniej więcej 1xdziennie ale ostatnio przegiąłem, bo zrobiłem to chyba 4 razy dziennie i za czwartym razem mocno naciskałem członka i robiłem to długi czas, żeby doszło do wytrysku. Następnego dnia mój penis był lekko obolały. Minęło kilka dni i teraz podczas masturbacji nie mam już takich bodźców jak poprzednio, zwłaszcza żołądź jest częściowo jakby bez czucia. Z erekcją nie ma problemu ale orgazm już znacznie mniej przyjemny. Czy jest szansa jakoś to odwrócić?
   Mgr Paulina Wawrzyniak
   Mgr Paulina WawrzyniakSeksuolog, Psycholog
   Regularna i długotrwała masturbacja może doprowadzić do sytuacji, w której to, co do tej pory dawało przyjemność, jest już za słabym bodźcem. Innymi słowy, można "uodpornić się" na dotychczasowe pobudzanie i wtedy trudno jest osiągnąć satysfakcję seksualną. Może Pan spróbować zachować dłuższą abstynencję od masturbacji, choć nie jest to sposób w 100% skuteczny. Zachodzi tutaj mechanizm taki jak w uzależnieniu np. od alkoholu - z czasem trzeba pić więcej, by osiągnąć konkretny stan. Uzależnienie od masturbacji jest powszechnym zjawiskiem i można z nim walczyć, np. dzięki konsultacji ze specjalistą psychologiem/seksuologiem.
  • Jak sobie poradzić z ojcem, który nie akceptuje orientacji?

   Witam . Mam problem a mianowicie to iż. Tak. Mam prawie 19 lat. Jestem osobą i orientacji lesbijskiej. Spotykam się i jestem w związku od ponad roku z dziewczyną. Najpierw po ukończeniu 18nastki zamieszkała u i niej a jakos 2 ms temu wprowadziła sie do mnie i do rodziców moich. Jest ona chora na depresję jak ja i ma napady drgawkowe. Nie może jakoś pracować uczymy się zaoczne w liceum. Problem jest taki że ojciec nie akceptuje tego i WGL. Wywala ja ją z domu każe jechać powrotem do swojej babci
   Mgr Paulina Wawrzyniak
   Mgr Paulina WawrzyniakSeksuolog, Psycholog
   Rodzice osób homoseksualnych bardzo często nie potrafią odnaleźć się w takiej sytuacji, doznają szoku lub nie dopuszczają do siebie myśli, że ich dziecko chce związać się z osobą tej samej płci. Należy szanować zdanie każdej ze stron, ale nie jest to sytuacja beznadziejna. Przede wszystkim proszę zastanowić się czy rodzice nie potrzebują czasu by oswoić się z wiedzą, że Pani jest w związku lesbijskim. Należy zastanowić się również czy wspólne zamieszkanie pod jednym dachem na pewno jest dobrym rozwiązaniem - może nastąpiło to za szybko, może rodzice/ojciec najpierw musi zaakceptować orientację seksualną córki a dopiero później byłby dobry czas na przedstawienie mu swojej partnerki. Zachęcam również do rozważenia udziału w psychoterapii rodzinnej, gdzie rodzina będzie mogła spotkać się i wspólnie opowiedzieć o swoich emocjach, zastanowić się nad rozwiązaniem sporów.

  Znaleźliśmy dla Ciebie innych lekarzy tej samej specjalizacji

  Umów wizytę

  PON.22.01
  WT.23.01
  ŚR.24.01
  PON.22.01
  WT.23.01
  ŚR.24.01
  • Mgr Anna Jurek

   Mgr Anna Jurek

   Seksuolog, Psycholog, Psychoterapeuta
   Konsultacja seksuologiczna79,00 zł
   Jana Kilińskiego 185/185, Łódź
   Centrum Medyczne Multiclinic
   loader
  • Dr n. med. Małgorzata Normantowicz – Zakrzewska

   Dr n. med. Małgorzata Normantowicz – Zakrzewska

   Psychiatra, Seksuolog
   Konsultacja seksuologicznaod 170,00 zł
   Podgórna 4/4, Poznań
   Specjalistyczne Poradnie Lekarskie Ars Medic
   Ściegiennego 22/22, Poznań
   Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej z Zakresu Specjalistyki Jan-Medic
   loader
  • Lek. Marcin Szuster

   Lek. Marcin Szuster

   Psychiatra, Seksuolog
   Konsultacja seksuologiczna150,00 zł
   Poznańska 3/3, Poznań
   CLINICAL RESEARCH CENTER SP Z O O MEDIC-R SPÓŁKA KOMANDYTOWA
   loader

  Leczone choroby

  Podobni specjaliści