Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

dr n. med. Paweł Gosek

dr n. med. Paweł Gosek

Psychiatra
 • 1122
  punkty za aktywność
 • 107podziękowań za odpowiedzi
 • 71udzielonych odpowiedzi
 • 7
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Psychiatra

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Centrum Medyczne FALCK

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (71)
 • Opinie

Dr n. med. Paweł Gosek jest psychiatrą. Oferuje konsultacje psychiatryczne w Centrum Medycznym FALCK w Warszawie.

odpowiedzi na pytania (71)

 • Zelixa 15 a branie leków

  Witam, mam 52 lata, na początku tego roku zostałam zwolniona z pracy w ramach redukcji etatu. Przeżyłam to bardzo boleśnie. Byłam zmuszona zasięgnąć porady lekarza specjalisty psychiatry. Przez ponad miesiąc byłam hospitalizowana i przyjmuję leki jak: Convulex 150, Efectin ER 75 (przedtem ER150) i Lerivon. Przytyłam 5 kg, które chciałabym zrzucić. Czy mogę po tych tabletkach zażywać Zelixę? Dziękuję za odpowiedź. Alis.

  dr n. med. Paweł Gosek
  dr n. med. Paweł GosekPsychiatra

  Witam serdecznie,

  Doradzam wstrzymanie się z przyjmowaniem Zelixy (Sibutramina). W literaturze spotyka się opisy pogorszenia stanu psychicznego, spowodowanego przyjmowaniem tego preparatu. Jest Pani leczona kombinacją leków: Mianseryny (Lerivon), Venlafaxyny (Efectin) i Kw. Walproinowego (Convulex). Zgadzam się, iż ta kombinacja może powodować zwiększenie masy ciała. Leki „ułatwiające schudnięcie” są ostatecznością i warto wspomnieć, że zarejestrowane są do leczenia jedynie tych pacjentów, u których inne metody zmniejszenia masy ciała okazały się nieskuteczne.

  Po pierwsze proponuję wizytę u dietetyka lub osoby zajmującej się dietą (co zazwyczaj przynosi świetne rezultaty). Jeżeli opracowanie diety, zwiększenie aktywności fizycznej i ewentualna korekta nawyków żywieniowych okażą się nieskuteczne – proponuję wizytę u lekarza prowadzącego leczenie i rozmowę na temat możliwości zmiany leków. Farmakologiczne leczenie otyłości (bo do tego służy Zelixa) jest ostatecznością – i może być prowadzone jedynie przez lekarza mającego wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie.

  Pozdrawiam

 • Poprawa po lekach

  Mam 37 lat, jestem kobietą. Zdiagnozowano u mnie depresję poporodową (urodziłam 6 miesięcy temu). Leczono mnie bez skutku Seronilem i Wellbutrinem. Teraz biorę Paromerc (30 mg), od 4 tygodni, i do zeszłej soboty czułam olbrzymią poprawę. Wszystkie objawy depresji, w tym najgorszy - lęk - ustąpiły. W niedzielę poczułam się gorzej i tak dzień po dniu było gorzej i gorzej, aż wczoraj poczułam, że depresja wróciła. Moje pytanie jest następujące: czy tak się zdarza, że podczas leczenia objawy powracają i dlaczego? Oraz drugie - czy to znaczy, że lek był nietrafiony (lub dawka) i trzeba go (lub dawkę) zmienić? Dodam, że biorę również Zolafren (5 mg) i próbowałam w tym czasie zmniejszyć dawkę o połowę. BB

  dr n. med. Paweł Gosek
  dr n. med. Paweł GosekPsychiatra

  Witam serdecznie,

  Bez bezpośredniego badania (rozmowy) i bez znajomości Pani obecnej sytuacji i wcześniejszej historii choroby nie da się odpowiedzieć na pytanie, co spowodowało pogorszenie. Można przypuszczać, iż nawrót objawów wiąże się ze zmniejszeniem dawki Zolafrenu (związek czasowy). Spotyka się sytuacje, że w czasie leczenie stan psychiczny ulega pogorszeniu (nawet przy wcześniejszej znacznej poprawie). Może być to związane z przebiegiem samej choroby lub np. występowaniem sytuacji stresowych. Nie znaczy to, że lek był źle dobrany, może natomiast wskazywać na potrzebę zmiany dawki lub zastosowanie innego leku. Rzadko jednak pogorszenie jest bardzo gwałtowne. Przestrzegam przed samodzielnym zmniejszaniem/zwiększaniem dawek leków. Proponuję wizytę u lekarza prowadzącego (który zna Panią i Pani historię choroby), w celu dobrania odpowiedniej dawki lub skorygowania strategii leczenia.

  Pozdrawiam

 • Zawsze byłem pełen życia, teraz nic nie ma sensu

  Witam. Mam 25 lat, od ponad roku nie wiem, co się ze mną dzieje. Mam poczucie ogólnej beznadziei, nic mnie nie cieszy, nie mam na nic siły, dawne zainteresowania zostawiłem prawie całkowicie. Jak nie jestem w pracy, to siedzę całymi dniami w domu, nic mi się nie chce robić, nie mam na to siły, ciągle słabo się czuję i chce mi się spać. Mam opory, żeby iść do psychiatry, jak robiłem podstawowe badania to wynikało z nich, że jestem zdrów jak ryba, ale zdecydowanie zdrowo się nie czuję. Często mam jakieś kołatania serca i duszności, łatwo się denerwuję, mam bardzo niską samoocenę. Nie wiem co mam robić, cierpi na tym moja dziewczyna, bo zadręczam ją swoim użalaniem, nie ma we mnie oparcia. Chciałbym to zmienić.

  dr n. med. Paweł Gosek
  dr n. med. Paweł GosekPsychiatra

  Witam serdecznie,

  Opisywane przez Pana objawy mogą wskazywać na depresję. Opisuje Pan brak energii, obniżone samopoczucie, apatię, problemy z nadmierną sennością, niskie poczucie własnej wartości. Zdecydowanie nie ma na co czekać. Rozumiem, iż ma Pan obawy przed wizytą u lekarza psychiatry. Jeżeli jest Pan chory na depresję (na co może wskazywać Pana opis, szczególnie przy braku odchyleń w badaniach), powinna być ona leczona, i co ważniejsze – może być wyleczona. Oczekiwanie na rozwój sytuacji może jedynie pogorszyć Pana stan psychiczny. Proponuję wizytę u lekarza – w celu oceny objawów i ewentualnego rozpoczęcia terapii. Może być to sposób na zmianę Pana sytuacji.

  Pozdrawiam

Potrzebujesz konsultacji?

Zobacz polecanych lekarzy

Umów wizytę

Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

NIEDZ.27.05
DZIŚ28.05
JUTRO29.05
NIEDZ.27.05
DZIŚ28.05
JUTRO29.05
 • Lek. Sławomir Fornal

  Lek. Sławomir Fornal

  Psychiatra
  Konsultacja psychiatrycznaod 110,00 zł
  Mogielnicka 63, Grójec
  Zdrowy Miś
  Białobrzeska 40A, Warszawa
  PsychoMedic
  loader
 • Dr n. med. Krzysztof Bożejko

  Dr n. med. Krzysztof Bożejko

  Psychiatra
  Konsultacja psychiatrycznaod 170,00 zł
  Wileńska 37/39, Warszawa
  PsychoMedic
  Al. KEN / Przy Bażantarni 11, Warszawa
  PsychoMedic
  Filtrowa 62, Warszawa
  PsychoMedic
  loader
 • dr Joanna Głowacka

  dr Joanna Głowacka

  Psychiatra, Psychoterapeuta
  Konsultacja psychiatryczna170,00 zł
  Filtrowa 62, Warszawa
  PsychoMedic
  loader
 • Lek. Agnieszka Jamroży

  Lek. Agnieszka Jamroży

  Psychiatra
  Konsultacja psychiatrycznaod 90,00 zł
  Krasińskiego 70, Legionowo
  EL-MED Marcinkowscy s.j.Przychodnia Lekarzy Specjalistów EL-MED
  Kasprowicza 48, Warszawa
  PsychoMedic
  loader
 • dr n. med. Krzysztof Staniszewski

  dr n. med. Krzysztof Staniszewski

  Psychiatra
  Konsultacja psychiatryczna170,00 zł
  Filtrowa 62, Warszawa
  PsychoMedic
  loader

Badania

Zabiegi