Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Mgr Paweł Majcherczyk

Mgr Paweł Majcherczyk

Logopeda
Pruszków, mazowieckie
 • 187
  punktów za aktywność
 • 7podziękowań za odpowiedzi
 • 16udzielonych odpowiedzi
 • 1
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Logopeda, Pruszków

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Przychodnia Lekarska Dom-MedKubusia Puchatka 11, Pruszków
  tel: 22 728 3...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (16)
 • Opinie

Pracuję jako logopeda już od wielu lat. Prowadzę diagnozę i terapię logopedyczną. Zachęcam do zapoznania się z moimi artykułami oraz przeprowadzonymi wywiadami. Prowadzę logopedycznego bloga: PM Logopedia.

Kursy i staże

Szkolenia:

Terapia logopedyczna dziecka z autyzmem

Bilingwizm

Afazja - Neuromowa

Bajkoterapia

Osobowość

Moje Sylabki

Publikacje

Czytaj więcej

odpowiedzi na pytania (16)

 • Co mogą oznaczać problemy z mówieniem i rozumieniem mowy u 3-latka?

  Witam. Widziałam już podobne pytanie, ale zadam je jeszcze raz licząc na bardziej precyzyjną odpowiedź. Mój synek właśnie skończył 3 lata. Urodził się jako zdrowe dziecko. Dostał 10 punktów, ale od początku coś było nie tak. Był bardzo spokojnym dzieckiem. W ogóle nie płakał, nie grymasil. Poza tym był super pogodnym dzieckiem. I tak jest do teraz. Często się śmieje. Lubi towarzystwo. Patrzy w oczy. Często robi papa i przesyła buziaki, nawet jak stoi na balkonie i przechodzi ktoś obcy. Lubi dzieci i lubi się z nimi bawić. I tu wlasnie zaczyna się problem. Synek zdaje się nie rozumieć mowy. Widac, że nie rozumie co mówią do niego inne dzieci. Nie składa też zdań. Mówi pojedyncze słowa. Trochę to dziwne, bo rozumie i chętnie wykonuje większość poleceń. Potrafi pokazac zapytany np. o zierzatka czy przedmioty na obrazku. Ale zapytany, co to jest nie odpowiada. Nie umie tez odpowiedzieć na proste pytania tupu: "co robiłeś u babci", albo "co jadłeś". Ponadto pokazyje wszystkie obrazki w książeczce i pyta "co to, co to". Czesto tez mówi do siebie, albo do misia i opowiada mu po swojemu. Jesteśmy już umówieni na konsultacje logopedyczna i psychologiczna, dlatego proszę o informację, jakiego typu mogą to być zaburzenia. Z czym mogą się wiązać takie deficyty? Z górydziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
  Mgr Paweł Majcherczyk
  Mgr Paweł MajcherczykLogopeda
  Dzień dobry, takie symptomy wskazują na opóźniony rozwój mowy. Bardzo proszę udać się do wspomnianych specjalistów (logopeda lub neurologopeda, psycholog), włączając jeszcze laryngologa, aby koniecznie przebadać słuch. Wtedy będzie można postawić konkretną diagnozę. Pozdrawiam Paweł Majcherczyk
 • Jak pomóc osobie po udarze niedokrwiennym mózgu?

  Witam, 3 tygodnie temu mój tata doznał niedokrwiennego udaru mózgu. Miał zatkane 3/4 tętnicy żylnej lewostronnej przez co zostało wprowadzone leczenie trombolizą co niestety nie przyniosło żadnego skutku. Po 5,5 godzinie od udaru trafił do Specjalistycznego szpitala gdzie została wykonana trombektomia. Zabieg się troszeczkę ukrwotocznił, na co przygotowali nas wcześniej lekarze. Dziś mija równo 21 dni od wystąpienia udaru, tata cały czas jest przytomny,na swoim oddechu, jednak prawa strona jest ciągle sparaliżowana, w dalszym ciągu ma też afazje, i problemy z pamięcią. Stąd moje pytanie, czy paraliż ustępuje w takich przypadkach? lekarze na początku dawali mu 15% szans na powrót do pełnej sprawności. Od tygodnia jest na rehabilitacji, która potrwa 10 tygodni, fizjoterapeuci są od początku zadowoleni z jego chęci do pracy i zaangażowania w ćwiczenia. Tata ma 51 lat i od zawsze był sprawny ruchowo, leczył się tylko na nadciśnienie tętnicze.
  Mgr Paweł Majcherczyk
  Mgr Paweł MajcherczykLogopeda
  Czy pana tata ma terapię z logopedą? Paraliż twarzy może ustąpić przez masaże, ćwiczenia, ale raczej nie całkowicie.
 • Dlaczego 2-latek nie mówi?

  Witam. Czy to normalne że dwulatek wszystko słyszy wszystko rozumie,pokaże,przyniesie ale nic nie mówi. Poprawnie wskazuje wszystko i wszystkich ale mowi tylko tata fziafzi i pi swojemu. Jest bardzo energiczny uśmiecha się naśladuje zachowania dorosłych zapamiętuje schemat dnia ale buntuje się jak coś jest nie po jego myśli A jak coś chce to pokazuje ale nic nie powie.
  Mgr Paweł Majcherczyk
  Mgr Paweł MajcherczykLogopeda
  Dzień dobry, proszę sprawdzić słuch u dziecka, czy były infekcje nosa, (zapalenie) ucha? Warto udać się bezpośrednio na diagnozę do logopedy. Pozdrawiam Paweł Majcherczyk

Popularne badania

 • Badanie mowy
 • Badanie pamięci słuchowej
 • Badanie artykulacji
 • Badanie płynności i prozodii mowy
 • Badanie emisji głosu
 • Badanie funkcji oddychania
 • Badanie lateralizacji

Popularne zabiegi

  Leczone choroby