Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Lek Paweł Szadkowski

Lek Paweł Szadkowski

 • 12633
  punkty za aktywność
 • 703podziękowania za odpowiedzi
 • 2353udzielone odpowiedzi

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Prywatna praktyka Paweł SzadkowskiCała Polska 1, Cała Polska

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (2353)
 • Opinie

odpowiedzi na pytania (2353)

 • Co oznacza wynik badania w kierunku Toxo u 31-latki?

  Wykonałam badanie w kierunku toksoplazmozy. Wynik IgM ujemny, IgG 0.1 IU/ml norma: ujemny <1.6. W domu mam chorego kota na toksoplazmoze (jest w trakcie antybiotykoterapii, zaatakowane oko), akurat po odebraniu wyżej wymienionych badań kot przy podawaniu leków lekko mnie zadrapał w dłoń, jednak do krwi. Czy istnieje ryzyko zarażenia toksoplazmozą? Czy jedyna droga zarażenia, jak poinformował mnie mój lekarz, to droga pokarmowa i kontakt z kałem kota? Nie wiem czy powtórzyć badanie w takiej sytuacji? Wizyta u lekarza dopiero za ok 2 miesiące
  Lek Paweł Szadkowski
  Lek Paweł Szadkowski
  Wynik oznacza, że nie przechodzi Pani świeżego zachorowania, ani nie miała Pani w przeszłości kontaktu z toxoplazmozą. Zgadzam się z lekarzem, drogą zakażenia jest droga pokarmowa i zadrapanie nie powinno w żaden sposób wpłynąć na Pani zdrowie.
 • Czy w 15-tygodniu ciąży możliwe jest określenie płci?

  Witam, wczoraj miałam usg 15 tc lekarz stwierdził że nic między nogami nie widzi i wstępnie dziewczynka i takie moje pytanie czy lekarz mógł jednak się pomylić czy zwykłe usg w tym tygodniu jest pewne?
  Lek Paweł Szadkowski
  Lek Paweł Szadkowski
  Dziecko podczas badania jest w ciągłym ruchu i mogła się zdarzyć taka sytuacja, że akurat krocza nie było dobrze widać. Dlatego lekarz podał tylko wstępnie płeć dziecka, tak jak to widział na obrazie usg. Czyli usg w tym tygodniu określa płeć z dużym prawdopodobieństwem, ale nie w 100 procentach.
 • Jaki wpływ na włosy ma żelazo?

  Witam, Odebrałam wyniki żelaza. Poziom 38 przy normie 37-145,więc przy dolnej granicy. Moje pytanie:Co mogło spowodować spadek żelaza (odżywiam się w miarę zdrowo) i czy tak niskie żelazo może powodować problemy z cerą(łojotok, wypryski) oraz wypadanie włosów?
  Lek Paweł Szadkowski
  Lek Paweł Szadkowski
  Proszę zrobić również badanie morfologii krwi. Niedobór żelaza może powodować wymienione objawy, niemniej Pani żelazo jest w granicach normy. Proszę stosować właściwą dietę, bogatą w żelazo.