Lek. dent. Rafał Krzemiński

Lek. dent. Rafał Krzemiński

Stomatolog
Gdańsk, pomorskie
 • 6763
  punkty za aktywność
 • 1958podziękowań za odpowiedzi
 • 958udzielonych odpowiedzi
 • 1
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Stomatolog, Gdańsk

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Rafał KrzemińskiSosnkowskiego 3a/10, Gdańsk
  58 3...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (958)
 • Opinie

Ukończyłem Gdańską Akademię Medyczną w 2001 roku. Zajmuję się głównie endodoncją, czyli leczeniem kanałowym. Od wielu lat jestem czynnym członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, międzynarodowego forum Roots, a także The European Society of Endodontology. Leczenie kanałowe w gabinecie wykonuję w powiększeniu , przy użyciu mikroskopu i innych niezbędnych narzędzi, które pomagają w...

Czytaj więcej

Kursy i staże

Od początku uczestnik wielu szkoleń i warsztatów związanych z kręgiem zainteresowań zawodowych.

Stałe uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach i sympozjach.

Języki

angielski, rosyjski

odpowiedzi na pytania (958)

 • Czy zabieg dentystyczny mógł spowodować problemy z sercem?

  Witam. Mam 37 lat. Pod koniec września tego roku miałem zawał. Zaczęło się od lekkiego bólu w klatce piersiowej podczas jazdy na rowerze. Myślałem, że to zwykła zadyszka, ponieważ wróciłem do palenia papierosów po półrocznej przerwie. Jak się zatrzymałem ból przeszedł. Przez następny miesiąc ucisk w klatce piersiowej i uczucie ciężaru w lewej ręce pojawiało się coraz częściej. W dniu, w którym znalazłem się w szpitalu byłem w stanie przejść tylko ok 100 m. Musiałem się zatrzymać z powodu silnego bólu w klatce piersiowej i lewej ręce. W szpitalu wstawiono mi stent i z bukietem tabletek zostałem wypisany do domu. Około rok przed zawałem byłem u dentysty. Bardzo nieprzyjemna kobieta. Stwierdziła że trzeba kanałowo wyleczyć mi lewa szóstkę na dole. Rozwierciła zęba i bez znieczulenia znęcała się nad nim całą wieczność. Na koniec zostawiła go otwartego żeby zastosować, jak to nazwała, leczenie odroczne. Jeszcze tego samego dnia znalazłem innego dentystę, który założył mi plombę na tego zęba. Po kilku miesiącach zaczęła sączyć się ropa z tego zęba. W międzyczasie dowiedziałem się, że dentystka ta zamieniła pacjenta w warzywko źle dając mu zastrzyk. Ząb został usunięty i przez kilka miesięcy było wszystko ok. Niedługo przed atakiem serca, zaczęła boleć mnie tylna lewa cześć głowy, lewa żuchwa i znowu pojawił się smak ropy w ustach. Lekarze w szpitalu nie widzieli powiązania między zębami a zawałem. Czy istnieje możliwość, że zabieg dentystyczny spowodował problemy z sercem? Wspomnę jeszcze, że wczoraj byłem u lekarza z bólem lewej żuchwy, uczuciem płynu w uchu, bólem lewej części głowy i krwawieniem z nosa. Zajrzał do ucha i nic nie zobaczył. Przepisał sterydy do nosa. Dziś jestem na pogotowiu z bólem w klatce piersiowej i czekam na wyniki badań. EKG i ciśnienie w porządku, krew jeszcze nie wiem. Mieszkam w Anglii i chciałbym znaleźć klinikę w Polsce, w której w kilka dni zostanę kompleksowo przebadany. Chciałbym mieć zrobiony rezonans głowy żeby sprawdzić co tam się dzieje i czy ma to powiązanie z sercem? Dziękuję
  Lek. dent. Rafał Krzemiński
  Lek. dent. Rafał KrzemińskiStomatolog
  Już jakiś czas temu udowodniono ,że przewlekłe stany zapalne ( te przy zębach też) mają bezpośredni wpływ na uszkodzenie śródbłonka naczyń co prowadzi do miażdzycy i w konsekwencji do np zawału.Jednak to jest proces związany z zaniedbanym uzębieniem i stanami zaplnymi wywołanymi prze próchnicę lub zapalanie przyzębia , stan ostry ,który był spowodowany przebojami z 6 nie mial wpływu na stan Pana zdrowia. Promieniujący ból żuchwy też jest objawem zaostrzenia choroby niedokrwiennej serca.
 • Co może być przyczyną bólu zdrowych bądź wyleczonych zębów?

  Od około 3 lat towarzyszy mi ból kilku zębów (głównie dolna lewa trójka, czwórka i czasem dwójka). Ból jest przewlekły nasilający się i słabnący, ale nigdy nie znika. Zęby wielokrotnie badane i prześwietlane. Lewa dolna piątka jest po kanałówce, ale trzech dentystów ją oglądało i wydało wynik o poprawnym zabiegu. Reszta bolących zębów zdrowa - też wielokrotnie badana. Inne zęby również są pod opieką specjalisty i mój stomatolog stwierdził, że nie widzi w całym uzębieniu przyczyny tego bólu. A zęby bolą, czasem tak mocno, że nie mogę spać. Zimne czy gorące jedzenie nie robi różnicy. Zęby również nie bolą bardziej, albo inaczej po stuknięciu w nie, czy w ogóle dotyku. Co więcej mam wrażenie, że jak je mocno wcisnę w szczękę, to ból się zmniejsza. Skoro nie jest to efekt chorób uzębienia, to do kogo mam się udać po poradę lekarską? Co może być przyczyną bólu zdrowych bądź naprawionych zębów?
  Lek. dent. Rafał Krzemiński
  Lek. dent. Rafał KrzemińskiStomatolog
  Może trzeba sprawdzić czy nie ma w tym miejscu węzła urazowego , związanego z nieprawidłowościami w zgryzie , być może zgrzyta Pani zębami , albo ma Pani zaniżone zwarcie , należałoby zwrócić się do kogoś , kto ma wiedzę i doświadczenie w szeroko pojętej okluzji.
 • Jak leczyć ból zębodołu po ekstrakcji?

  Witam. W czwartek usunęłam dolną szóstkę. W piatek bylam u dentysty bo bardzo mnie bolało i dentysta to oczyscil. Nie bolalo. Dzisiaj jest wtorek i zebodól boli przy pochylaniu się. Dostalam po usunieciu zęba antybiotyk. Dodam ze obok usuniętego zęba na dziąśle jest jakaś malutka gulka ktora też boli. Pomocy!
  Lek. dent. Rafał Krzemiński
  Lek. dent. Rafał KrzemińskiStomatolog
  Jeżeli objawy wyraźnie nie zmalały to zabieg oczyszczenia i skrwawienia zębodołu należy powtórzyć

Znaleźliśmy dla Ciebie innych lekarzy tej samej specjalizacji

Umów wizytę

WT.13.03
ŚR.14.03
CZW.15.03
WT.13.03
ŚR.14.03
CZW.15.03
 • Lek. dent. Robert Jaromowski

  Lek. dent. Robert Jaromowski

  Stomatolog
  Badanie lekarskie stomatologiczne42,00 zł
  Grunwaldzka 68/68, Gdańsk
  Lekarska Specjalistyczna Spółdzielnia Pracy
  loader
 • Lek. dent. Hubert Szymański

  Lek. dent. Hubert Szymański

  Stomatolog, Protetyk
  Konsultacja stomatologiczna100,00 zł
  Stajenna 5/5, Gdańsk
  Centrum Stomatologiczne OK Clinic
  loader
 • Lek. dent. Lidia Witkowska

  Lek. dent. Lidia Witkowska

  Stomatolog
  Badanie lekarskie stomatologiczne42,00 zł
  Grunwaldzka 68/68, Gdańsk
  Lekarska Specjalistyczna Spółdzielnia Pracy
  loader
 • Lek. dent. Wioletta Niedzwiecka

  Lek. dent. Wioletta Niedzwiecka

  Stomatolog
  Konsultacja stomatologiczna100,00 zł
  Stajenna 5/5, Gdańsk
  Centrum Stomatologiczne OK Clinic
  loader
 • Lek. dent. Marcin Niekra

  Lek. dent. Marcin Niekra

  Stomatolog, Chirurg szczękowo-twarzowy
  Konsultacja chirurgiczna - chirurgia stomatologiczna100,00 zł
  Stajenna 5/5, Gdańsk
  Centrum Stomatologiczne OK Clinic
  loader

Zabiegi