Lek. Ryszard Maciejowski

Lek. Ryszard Maciejowski

Chirurg
Jaworzno, śląskie
 • Zaufany specjalistaSpecjalista zdobył 160 punktów za aktywność w ostatnim miesiącu
 • 685
  punktów za aktywność
 • 60podziękowań za odpowiedzi
 • 116udzielonych odpowiedzi
 • 2
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Chirurg, Jaworzno

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • PRO-FAMILIA-MEDJaworznicka 35, Jaworzno
  6005...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (116)
 • Opinie

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (1987-1993). Specjalista Chirurgii Ogólnej ( I stopień- 1996, II stopień- 2000).Starszy Asystent Oddziału Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologicznej Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie.

Diagnostyka i leczenie:
• krioterapia
• kriochirurgia
• konsultacje w zakresie chirurgii...

Czytaj więcej

Kursy i staże

Terapia podciśnieniowa w leczeniu ran przewlekłych.
Skleroterapia.

Publikacje

Zastosowanie biorozpadalnego pierścienia zespoleniowego Valtrac do zespoleń jelitowych. (Wiadomości Lekarskie, 2000,LIII:49).

odpowiedzi na pytania (116)

 • Dlaczego od pewnego czasu mam dużo gazów?

  Witam, od pewnego czasu mam dużo ilość gazów, przelewanie w brzuchu, jakby czasami ból żołądka, dziubanie z lewej strony brzucha u góry, w nocy śpię bez problemu, bóle te nie są mocne ani uciążliwe, miesiąc temu miałem robione badania krwi wszystko wyszło ok, usg brzucha około pół roku temu, tez było ok, wtedy chwilowo też miałem takie gazu, po espumisanie mi przeszło. teraz lekarz dał mi espumisan i zirid, dodam od początku roku miałem sytuacje strasznie stesująco, depresyjną.
  Lek. Ryszard Maciejowski
  Lek. Ryszard MaciejowskiChirurg
  Oczywiście, że może przyczyną takich dolegliwości być stres ale mogą też być inne przyczyny np. połykanie powietrza podczas jedzenia, niedobór enzymów trawiennych, nieprawidłowy skład bakterii jelitowych - np. po antybiotykoterapii- jelito drażliwe(zestresowane), stany zapalne żołądka i jelit, niektóre leki, zrosty wewnątrzotrzewnowe pooperacyjne i po zapaleniach w jamie brzusznej, nieprawidłowe ukrwienie jelit, kamica, stany zapalne i dysfunkcje pęcherzyka żółciowego, przebyte zapalenie trzustki itp. Leczenie musi być przyczynowe tzn. trzeba usunąć przyczynę choroby lub uzupełnić braki np. enzymów trawiennych lub składu bakterii jelitowych. Może być konieczne wykonanie dodatkowych badań celem uściślenia diagnozy . Poza bad. krwi należy wykonać USG j. brzusznej, bad endoskopowe przewodu pokarmowego, bad kału. W Pana wieku raczej nie należy się spodziewać zmian nowotworowych ale po dłuższym stresie mogą być zmiany zapalne lub nawet owrzodzenia np. w żołądku czy dwunastnicy. Proponuję zacząć od zmiany diety , mniej stresów i ew. kontrolę u swojego lekarza.
 • Co zrobić w przypadku torbieli włosowej?

  Co zrobić w takim przypadku torbieli włosowej? Pod koniec października miałem operację na torbiel włosową. Znieczulenie ogólne, podczas operacji kroplówki z antybiotykami, ponieważ rana była bardzo zropiała, 3 przetoki. Tydzień po operacji zaczęto zdejmować szwy i rana się otwarła. Resztę szwów zostawiono. Do dzisiejszego dnia rana zagoila goi się na chwile i zaraz po tym robi się dziurka i leci krew. Zaproponowano mi drugą operację tylko, że z otwartą raną bez gojenia. Czy należy jeszcze czekać czy zgodzić się na operację i mieć spokój? Rana znajduje się w rowku pomiędzy pośladkami.
  Lek. Ryszard Maciejowski
  Lek. Ryszard MaciejowskiChirurg
  Proponuję zgodzić się na drugi zabieg.
 • Czy to może być nowotwór przełyku?

  Witam serdecznie. Wyniki z dzisiejszej gastroskopii. Przelyk bez zmian w gornej i srodkowej czesci. Linia Z nierowna, polozona na wysokosci ok 30 cm od lini zebow. (hist-pat) Nad linia Z kilkanascie linijnych nadzerek 3 do 6 mm (LA typ B)vWpust z gory i w inwersji rozwarty. Cechy duzej przepukliny rozrworu przelykowego. Sciany zoladka podatne na rozdymanie, perastaltyka zachowana. Blona sluzowa dna i trzona zoladka prawidlowa. W antrum blona sluzowa plamkowato zaczerwieniona. W okol odzwiernika kilka drobnych uniesionych nadzerek. Odzwiernik obrzekniety, zaczerwieniony. Opuszka dwunastnicy i czesc zstepujaca bez zmian. Test ureazowy na Hp dodatni. Bardzo proszę o interpretacje bo wizyte kontrolna mam za ponad miesiac. Czy to moze byc nowotwor przelyku?
  Lek. Ryszard Maciejowski
  Lek. Ryszard MaciejowskiChirurg
  Ma Pan przepuklinę rozworu przełykowego z zapaleniem części nadwpustowej przełyku. Nie jest to nowotwór.

Znaleźliśmy dla Ciebie innych lekarzy tej samej specjalizacji

Umów wizytę

WT.13.03
ŚR.14.03
CZW.15.03
WT.13.03
ŚR.14.03
CZW.15.03
 • Lek. Adam Soral

  Lek. Adam Soral

  Chirurg
  Konsultacja chirurgiczna - chirurgia ogólna100,00 zł
  Oświęcimska 3/3, Chrzanów
  Centrum Medyczne IGAMED
  loader
 • Lek. Jerzy Wszołek

  Lek. Jerzy Wszołek

  Chirurg
  Konsultacja chirurgiczna - chirurgia ogólna100,00 zł
  Oświęcimska 3/3, Chrzanów
  Centrum Medyczne IGAMED
  loader

Badania

Zabiegi

Leczone choroby