Lek. Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski

Chirurg
Jaworzno, śląskie
 • Zaufany specjalistaSpecjalista zdobył 160 punktów za aktywność w ostatnim miesiącu
 • 50553
  punkty za aktywność
 • 12603podziękowania za odpowiedzi
 • 6531udzielonych odpowiedzi
 • 1
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Chirurg, Jaworzno

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Specjalistyczny Gabinet ChirurgicznyGrunwaldzka 235, Jaworzno
  tel.: 604 965...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (6531)
 • Opinie (5)
  średnia:

Jestem lekarzem od 2000 r. Posiadam specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuję w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej 235 oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie, a także w Poradni Przyszpitalnej. Obecnie jestem doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Moje szczególne...

Czytaj więcej

Kursy i staże

Kursy w zakresie USG Doppler, jamy brzusznej, tarczycy, sutków, węzłów chłonnych. Szkolenia i kursy w technikach chirurgii małoinwazyjnej (np. laparoskopia) oraz plastyki przepuklin głównie z wszczepami. Kursy skleroterapii, plastyki wałów paznokciowych. Członek towarzystwa flebologicznego.

Publikacje

Po wszczęciu przewodu doktorskiego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym (06.2013 r.)

Języki

łaciński, niemiecki, angielski, rosyjski

odpowiedzi na pytania (6531)

 • Co oznacza duża ilość żółci w stolcu?

  Witam. Od jakiegoś czasu zalatwiam sie zolcia doslownie zolc zamiast stolca. Do tego dochodzi klucie w prawym albo lewym boku pod zebrami. Choruje na Zjd. Biore debretin i debutir nie widze poprawy. Mialam juz mase badan wszysto ok z tym ze te badania robilam 3 lata temu wtedy moj stolec był ok. Powinnam powtorzyc badania? Moze to watroba szwankuje stad ta zolc zamiast stolca?
  Lek. Tomasz Stawski
  Lek. Tomasz StawskiChirurg
  Radziłbym w takim przypadku powtórzyć badania zwłaszcza wykonać kontrole USG jamy brzusznej oraz kolonoskopię. Taka zmiana konsystencji stolca może być np. związana z jakimś stanem zapalnym w zakresie jelita grubego.
 • Co oznacza ból brzucha u 19-letniej osoby?

  witam Piszę w imieniu syna 19 lat od miesiaca pobolewa go brzuch ,zrobilam mu test na helikobakterie i wynik miał dodatni .Leczył sie antybiotykami i omeprazolem ale bez zmian .Miał usg brzucha wszystko ok. bylismy u gastrologa pani doktor stwierdzila ze moze wyrostek,byl u lekarza po badania ale lekarz internista stwierdzil ze to nie wyrostek .Co robic dalej prosze mi podpowiedzieć boli go w okolicach pepka i zoladka
  Lek. Tomasz Stawski
  Lek. Tomasz StawskiChirurg
  W takim wypadku warto byłoby wykonać gastroskopię celem dokładnej oceny górnego odcinka przewodu pokarmowego. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować lekarz prowadzący.
 • Co może oznaczać ból nasady nosa?

  Co może oznaczać narastający ból i powiększenie chrząstki nasady nosa po obu stronach? Od dwóch lat cierpię na ból nasady nosa po obu stronach tworzą się dwa małe guzki. Od miesiąca ból się nasilił, a wyniki krwi wskazują, że rosną białe ciałka powyżej normy, a czerwone maleją. Od kilku dni pojawiła się silna gorycz w ustach. USG brzucha ani badanie na pasożyty nic nie wykazało.
  Lek. Tomasz Stawski
  Lek. Tomasz StawskiChirurg
  Być może to jakiś miejscowy stan zapalny. Jeśli przekroczona jest norma leukocytów lub zachwiany rozmaz krwi obwodowej warto byłoby jeszcze w tej sprawie skonsultować się z hematologiem.