Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Mgr Urszula Bieniek

Mgr Urszula Bieniek

Dietetyk
Warszawa, mazowieckie
 • 2139
  punktów za aktywność
 • 374podziękowania za odpowiedzi
 • 116udzielonych odpowiedzi
 • 14
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Dietetyk, Warszawa

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Przystań PsychologicznaPlac Konstytucji 6/42, Warszawa
  tel: 533 300 ...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (116)
 • Opinie

Mgr Urszula Bieniek jest dietetykiem. Pracuje w "Przystani Psychologicznej" w Warszawie.

odpowiedzi na pytania (116)

 • Ważę 90,2 kg, mam 13 lat i 167 cm wzrostu. Co zrobić, żeby schudnąć?

  Ważę 90,2 kg, mam 13 lat i 167 cm wzrostu. Co zrobić, żeby schudnąć 30 kilogramów?

  Mgr Urszula Bieniek
  Mgr Urszula BieniekDietetyk

  Witam,

  to przykre jak mało osób rozumie, że prawidłowa dieta, taka która da efekty przy minimalnym poczuciu działaniu wbrew sobie, to dopasowana dieta. Dopasowana, czyli biorąca pod uwagę parametry pacjenta, wiek, jego ulubione i nielubiane potrawy, efekty jakie chce osiągnąć oraz inne problemy, np.: choroby czy alergie pokarmowe, styl życia, itd. Nie można liczyć na to, że dieta znaleziona w internecie lub gazecie da długotrwałe efekty. Niestety nie da się - zwłaszcza w przypadku dużej nadwagi lub otyłości - powiedzieć „chcę schudnąć, proszę o dietę”.

  Proszę nie czuć się zbywanym/zbywaną (widzisz - nie wiem niczego o Tobie, nie znam nawet Twojej płci!), jednak mogę jedynie poradzić wizytę u pediatry lub lekarza pierwszego kontaktu, którego poprosisz o skierowanie do dietetyka. Twój problem jest znaczny, więc bardzo dobrze, że się nim interesujesz. Takie zdecydowanie ułatwi pracę i zdobywanie celów.

  Pozdrawiam i powodzenia!

 • Czy mam jakiekolwiek szanse, aby zostań modelką lub fotomodelką ? Czy warto próbować?

  Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy mam jakiekolwiek szanse, aby zostać modelką lub fotomodelką. Mam 16 lat, jestem szczupła mam 175 cm wzrostu. Biust 75 B. Lecz jest jeden problem - cierpię na pewną chorobę, którą bez problemu da się zamaskować makijażem, jest to bielactwo. Wiele osób powtarza mi, że powinnam spróbować. Ale czy tak naprawdę mam jakiekolwiek szanse? Pozdrawiam

  Mgr Urszula Bieniek
  Mgr Urszula BieniekDietetyk

  Witam,

  jak zapewniają prawie wszyscy ze środowiska mediów i wybiegów dla modelek, aby zostać modelką -  wbrew pozorom - nie należy jedynie mieć świetnej figury i idealnych wymiarów. Przede wszystkim chodzi o ciekawe rysy twarzy, umiejętność 'pracy z kamerą' oraz 'to coś'. Moim zdaniem więc, jeśli prócz pięknego wyglądu, cechowałby Panią upór w dążeniu do byciu modelką i pracowitość oraz odrobina szczęścia (choćby to, by na Pani drodze stanęli ludzie, którym zależałoby na czymś więcej niż ładna buzia) to niedoskonałość w postaci bielactwa byłaby sprawą drugorzędną.

  Jednak myślę sobie, że skoro Pani sama nie jest przekonana, to warto znaleźć inny, równie fascynujący zawód. Może nawet dotyczyć pracy w tym środowisku - bycie stylistką czy menadżerką.

  A tymczasem można wysyłać zdjęcia np. na konkursy w gazetach młodzieżowych, aby się sprawdzić i zobaczyć, czy modeling to faktycznie coś fajnego i odpowiedniego dla Pani. 

  Udanych wyborów :)

 • Laparoskopia - jak wyglądają procedury dopuszczenia do tego zabiegu?

  Dzień dobry! Mam 20 lat i ważę 120 kg przy wzroście 170 cm. Chciałabym się podać laparoskopii żołądka. Nie wiem tylko, jak wyglądają procedury dopuszczenia do takiego zabiegu, gdzie powinnam się udać na początek? Czy NFZ refunduje takie zabiegi? Czy jest jakaś klinika w trójmieście, która je wykonuje?

  Mgr Urszula Bieniek
  Mgr Urszula BieniekDietetyk

  Witam,

  nie bardzo rozumiem pytanie. Laparoskopia jest zabiegiem diagnostycznym, podczas którego można zdiagnozować urazy brzucha, pobrać wycinek, np. wątroby (biopsja) do dalszych badań itd. Skoro pytanie zostało zadane na forum o odchudzaniu i podaje Pani swoją masę ciała, zaszła chyba pomyłka w nazwie. Jeśli nie i faktycznie chodzi o laparoskopię, to gdyby była ona konieczna, skierowanie z pewnością wydałby lekarz podejrzewający jakąś chorobę.

  Jeśli miała Pani na myśli operacje bariatryczne, czyli chirurgiczne leczenie otyłości, to proszę zapoznać się z artykułem: http://portal.abczdrowie.pl/chirurgia-bariatryczna-skuteczna-u-60-pacjentow. Dodam, że wg danych dotyczących masy ciała i wzrostu kwalifikuje się Pani do tego typu operacji.

  W Polsce coraz więcej przypadków chirurgicznego leczenia otyłości jest refundowanych przez NFZ, jednak trzeba się liczyć z dość długą drogą do jej uzyskania, takie operacje bowiem są drogie. Na pewno potrzebne będzie skierowanie od lekarza POZ, historia walki z otyłością oraz dodatkowych chorób wiążących się z nadmiarem masy ciała (cukrzyca, problemy z sercem, bezdech nocny, itp.), wszystko to zamieszcza się w piśmie o zgodę na refundację do NFZ.

  Radziłabym poszukać w internecie konkretnych historii osób, które poddały się zabiegowi, tam dowie się Pani szczegółów. Przed operacją zostałaby Pani również wyedukowana dietetycznie (gdyż wbrew pozorom po zabiegu należy pilnować diety i wielu zaleceń) oraz poproszono by Panią o kontakt z psychologiem (dla sprawdzenia motywacji itp.).

  Zabiegi refundowane przeprowadzane są w kilku zaledwie szpitalach w Polsce, w Trójmieście była to dotychczas Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej (Gdańsk). Jednak z tego co wiem, nie trzeba być operowanym w swoim województwie.

  Radziłabym udać się do wspomnianej kliniki, dowiedzieć się czy przeprowadzają tego typu operacje i porozmawiać z lekarzem, z pewnością doradzi jakie należy przedsięwziąć kroki.

  Życzę powodzenia!

Potrzebujesz konsultacji?

Zobacz polecanych lekarzy

Umów wizytę

Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

ŚR.18.07
CZW.19.07
PT.20.07
ŚR.18.07
CZW.19.07
PT.20.07
 • mgr Katarzyna Dul

  mgr Katarzyna Dul

  Dietetyk
  Konsultacja dietetycznaod 130,00 zł
  Wileńska 37/39, Warszawa
  PsychoMedic
  Filtrowa 62, Warszawa
  PsychoMedic
  loader
 • Mgr Iga Królicka

  Mgr Iga Królicka

  Dietetyk
  Konsultacja dietetyczna120,00 zł
  Wiktorii Wiedeńskiej 9a, Warszawa
  WILMED
  loader
 • Aleksandra Bąk

  Aleksandra Bąk

  Dietetyk
  Konsultacja dietetyczna150,00 zł
  Topiel 12, Warszawa
  2Be Fit
  loader
 • Paulina Styrc

  Paulina Styrc

  Dietetyk
  Konsultacja dietetyczna130,00 zł
  Warszawska 55/3, Łomianki
  Twoje Centrum Medyczne Sp z o.o.
  loader
 • mgr Ewelina Gleń

  mgr Ewelina Gleń

  Dietetyk
  Konsultacja dietetyczna130,00 zł
  Filtrowa 62, Warszawa
  PsychoMedic
  loader

Popularne badania

Popularne zabiegi