Brak wyników
    • Kobieta
    • Mężczyzna

    Krioterapia

    0 wyników

    Krioterapia

    Brak wyników wyszukiwania. Spróbuj:
    • sprawdzić czy nie ma literówek
    • wyłączyć kilka filtrów
    • zwiększyć obszar wyszukiwania

    Krioterapia jest to sposób leczenia za pomocą zimna. Wyróżniane są dwie formy krioterapii: miejscowa oraz ogólna. Pierwsza z nich polega na poddaniu danego miejsca w ciele niskiej temperaturze (od -150 st. do -180 st. C). Wówczas chore tkanki ulegają destrukcji. Zabieg musi być powtórzony kilkakrotnie.

    Krioterapia ogólna (ogólnoustrojowa) wymaga wizyt w kriokomorze nie dłuższych niż 3 minuty. Temperatura w takim pomieszczeniu waha się od około -110 st. do -160 st. C. W przeciwieństwie do terapii miejscowej tkanki nie ulegają wtedy destrukcji. Organizm po zabiegach staje się bardziej odporny, dużo sprawniej przebiega proces przemiany materii, skóra staje się bardziej gładka i jędrna, zmniejsza się ból, a także poprawia się samopoczucie.

    Krioterapia jest polecana wszystkim, którzy cierpią między innymi z powodu zapaleń stawów, urazów mięśni i ścięgien, entezopatii, choroby Parkinsona, otyłości, depresji. Leczenie zimnem nie jest wskazane u osób, które np. mają problemy sercowe lub chorobę nowotworową, ukończyły 65 rok życia, cierpią na klaustrofobię.

    Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

    DOŁĄCZ DO NAS

    Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej