Brak wyników
    • Kobieta
    • Mężczyzna

    Test ciążowy

    0 wyników

    Test ciążowy

    Brak wyników wyszukiwania. Spróbuj:
    • sprawdzić czy nie ma literówek
    • wyłączyć kilka filtrów
    • zwiększyć obszar wyszukiwania

    Testy ciążowe stosowane są przez kobiety, które chciałyby jak najszybciej upewnić się, czy mogą spodziewać się dziecka. Wśród testów ciążowych wyróżnia się domowy test ciążowy, laboratoryjny test moczu oraz laboratoryjny test krwi. Z pewnością obecnie najpopularniejszy jest ten pierwszy.

    Polega on na umieszczeniu kilku kropel moczu na powierzchni testowej. Jeśli w płynie będzie znajdowała się gonadotropina kosmówkowa, wówczas wynik testu będzie pozytywny, co z dużym prawdopodobieństwem oznacza ciążę. Substancja ta jest bowiem wydzielana podczas zagnieżdżenia się zarodka w ścianie macicy.

    Testy ciążowe są wiarygodne do 3 miesiąca, później gonadotropina zanika. Należy przy tym pamiętać, aby bardzo dokładnie i uważnie przeczytać instrukcję dołączoną do testu. Panie powinny również upewnić się, czy minęło odpowiednio dużo czasu, aby wynik testu był wiarogodny (najlepiej wykonać test w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki lub najwcześniej 6 dni po prawdopodobnym zapłodnieniu). Rozwój technologii, medycyny oraz farmacji sprawił, że domowe testy ciążowe są coraz bardziej skuteczne i wiarygodne. Dużo pewniejsze wciąż jednak pozostają testy laboratoryjne.

    Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

    DOŁĄCZ DO NAS

    Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej