Brak wyników
    • Kobieta
    • Mężczyzna

    Elektrokoagulacja

    0 wyników

    Elektrokoagulacja

    Brak wyników wyszukiwania. Spróbuj:
    • sprawdzić czy nie ma literówek
    • wyłączyć kilka filtrów
    • zwiększyć obszar wyszukiwania

    Elektrokoagulacja jest częścią elektrochirurgii, która polega na usuwaniu zmian skórnych przy użyciu prądu elektrycznego. Metoda ta wykorzystywana jest głównie przy leczeniu kurzajek, znamion, kaszaków, włókniaków, różnego rodzaju brodawek, torbieli, naczyniaków, kępek żółtych, nadmiernego owłosienia oraz podczas operacji zamiast skalpela, w celu ograniczenia krwawienia. Zabieg ten może być także stosowany wśród osób, które posiadają na ciele drobne zmiany nowotworowe lub myślą o zamykaniu rozszerzonych naczyń krwionośnych. Istotną rolę odgrywa sprzęt, który wyposażony jest w elektrody posiadające różne końcówki: igły, nożyki, pętelki lub kulki. W zależności od poziomu zaawansowania zmian skórnych, elektrokoagulacja może trwać kilka lub kilkadziesiąt minut. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać niewielki ból, jednak nie jest to standardem. W przypadku wystąpienia bólu, osoba poddająca się elektrokoagulacji może liczyć na znieczulenie miejscowe.

    Rekonwalescencja nie trwa długo, jednak bezpośrednio po wykonanym zabiegu pacjent może zauważyć obrzęk, zasinienie lub zaczerwienienie. Objawy te ustępują po kilku godzinach, a cały proces gojenia jest kwestią indywidualną i w większości przypadków trwa od tygodnia do 21 dni.

    Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

    DOŁĄCZ DO NAS

    Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej