Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  lakowanie-zebow

  4 wyników
  Strona 1 z 1
  POPRZEDNIE
  NASTĘPNE

  Lakowanie zębów to nałożenie na szczelinki lub niewielkie zagłębienia na zębie specjalnego materiału – tzw. laku. Stomatolog może wykorzystać do tego kompozyt, żywicę lub cement szklano-jonomerowy. Laki nie muszą być białe czy zbliżone do odcienia zęba, ale mogą być również bezbarwne bądź kolorowe. Lakowanie może być przeprowadzane jedynie na całkowicie zdrowych i odsłoniętych zębach. Najpierw dentysta osusza i wytrawia powierzchnię zęba, by następnie nałożyć lak. Dzięki temu do zalakowanych miejsc nie dostają się szkodliwe bakterie, a zęby dłużej pozostają zdrowe. Lakowanie zębów jest działaniem zapobiegawczym, dlatego osoby, które szczególnie obawiają się wizyt u stomatologa, powinny zdecydować się na ten zabieg. Jest on bezbolesny i zabezpiecza ząb przed próchnicą.

  Zabieg lakowania jest szczególnie polecany dzieciom, które mogą mieć problem z dokładnym wyszczotkowaniem wszystkich trudno dostępnych miejsc. Należy dodać, że koszty lakowania do 7 roku życia pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

  Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

  DOŁĄCZ DO NAS

  Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej