Brak wyników
    • Kobieta
    • Mężczyzna

    obrzezanie

    1 wynik
    • 45360
      Sławomir Brzóska
      verified

      Zweryfikowany profil - informacje o lekarzu zostały sprawdzone i potwierdzone przez pracowników abcZdrowie

      Urolog
      7.0
      Ten lekarz posiada wysoki poziom zaufania. Oznacza to, że należy do grupy specjalistów, którzy oferują wysoką jakość świadczonych usług oraz chętnie pomagają swoim pacjentom.
      Więcej informacji o lekarzu
      Urologia:
      Cewnikowanie pęcherza moczowego
      Usunięcie cewnika z moczowodu
      Specjalistyczny Gabinet Urologiczny Sławomir Brzóska
      Staszica 12, Trzcianka
      Specjalistyczny Gabinet Urologiczny Sławomir Brzóska
      Wojska Polskiego 72, Krzyż Wielkopolski
      Specjalistyczny Gabinet Urologiczny Sławomir Brzóska
      Kopernika 11, Drezdenko
      Specjalistyczny Gabinet Urologiczny Sławomir Brzóska
      Wielatowska 10, Złotów
      Niepubliczny Zakład Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej Alfa-Piła Dariusz Brzóska
      Lotnicza 3, Piła
      Umów się na wizytę przez internet:
    Strona 1 z 1
    POPRZEDNIE
    NASTĘPNE

    Obrzezanie jest zabiegiem przeprowadzanym zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, choć znacznie częściej dotyczy właśnie płci męskiej. U kobiet polega na usunięciu łechtaczki, a w niektórych przypadkach nawet mniejszych i większych warg sromowych. Jest to swoisty rytuał, który ma miejsce w czasie, gdy dziewczynka staje się kobietą. Z kolei u mężczyzn zabieg opiera się na wycięciu znacznej części napletka, a czasami też usunięciu wędzidełka napletkowego. Jest przeprowadzony na niemowlętach lub chłopcach w wieku pokwitania. Zabieg wykonywany u mężczyzn nie wiąże się z żadnymi istotnymi zmianami w organizmie i jego działaniu. Inaczej jest z obrzezaniem kobiet. Tutaj bardzo często pojawiają się zakażenia i zapalenia narządów rodnych, a także utrudnione jest oddawanie moczu czy menstruacja. Ponadto pojawiają się problemy w czasie stosunków seksualnych (szczególnie pierwszego) oraz porodu. Dlatego też nie jest tolerowane przez ogół społeczeństwa. Obrzezanie to zabieg, który z reguły jest przeprowadzany ze względu na poglądy religijne (judaiści i islamiści) lub kulturowe, rzadziej z powodów medycznych. Ostatnie badania nad wpływem obrzezania na ryzyko występowania AIDS wykazały nieznacznie mniejszą liczbę nowych chorych w przypadku mężczyzn po zabiegu. Wynika to z faktu, iż wirus HIV będący powodem tej choroby często lokalizuje się w okolicach wału podżołędziowego w wydzielinie, która się tam zbiera. Po obrzezaniu jej kumulacja w tym miejscu jest znacznie zmniejszona, a nawet wyeliminowana. Lekarz może zalecić obrzezanie, gdy pacjent cierpi na stulejkę, ma za krótkie wędzidełko napletkowe lub zbyt luźny napletek, czy też jego napletek skleja się z żołędzią. Pacjenci przed zabiegiem nie muszą w żaden specjalny sposób przygotowywać się do niego, a rana po obrzezaniu goi się około 4 tygodnie. W tym czasie zalecane jest powstrzymanie się od współżycia. Sam zabieg trwa około godziny i jest przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym.

    Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

    DOŁĄCZ DO NAS

    Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej