Brak wyników
   Brak wyników
   • Kobieta
   • Mężczyzna
   • Przed 10:00
   • Po 17:00
    Brak wyników

    stapedotomia

    stapedotomia

    Brak wyników wyszukiwania. Spróbuj:
    • sprawdzić czy nie ma literówek
    • wyłączyć kilka filtrów
    • zwiększyć obszar wyszukiwania

    Stapedotomia jest to operacja, która ma na celu leczenie otosklerozy. Choroba ta polega na niedosłuchu spowodowanym zaburzeniami funkcjonowania ucha środkowego i wewnętrznego. W czasie stapedotomii otochirurg wymienia nieruchomą kosteczkę słuchową w uchu na protezę.

    Przeprowadza się ją zwykle przez przewód słuchowy, więc w konsekwencji nie występują żadne zewnętrzne blizny, a odpowiednia ruchomość kostek słuchowych przywraca słuch. Sama proteza jest nieodczuwalna i całkowicie bezpieczna dla pacjenta. Efekty przeprowadzonego zabiegu są trwałe i zapobiegają rozwojowi choroby. Stapedotomia odbywa się w znieczuleniu ogólnym, a po jej zakończeniu bardzo rzadko pacjentowi potrzebne są środki przeciwbólowe. Opatrunek z ucha zdejmuje się po około tygodniu.

    Jak każda operacja, również stapedotomia może wiązać się z pewnymi komplikacjami, jednak są one niezwykle sporadyczne. Powikłania, jakie mogą się pojawić to między innymi: infekcje, brak poprawy słuchu, uszkodzenie struny bębenkowej, porażenie nerwu twarzowego, zaburzenia równowagi, niedosłuch. Po operacji pacjent powinien kilka dni pozostać w szpitalu, a po około miesiącu przeprowadzić badanie słuchu. Stapedotomia jest wskazana dla osób, które mają patologiczną próbę Gelle, cienką błonę bębenkową lub przewodzeniowe upośledzenie słuchu. Operacji nie powinien być poddawany pacjent o złym stanie zdrowia, narzekający na szumy uszne, cierpiący na duży niedosłuch lub posiadający tylko jedno słyszące ucho.

    Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę.Dowiedz się więcej.