Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  Test ciążowy

  0 wyników

  Test ciążowy

  Brak wyników wyszukiwania. Spróbuj:
  • sprawdzić czy nie ma literówek
  • wyłączyć kilka filtrów
  • zwiększyć obszar wyszukiwania

  Testy ciążowe stosowane są przez kobiety, które chciałyby jak najszybciej upewnić się, czy mogą spodziewać się dziecka. Wśród testów ciążowych wyróżnia się domowy test ciążowy, laboratoryjny test moczu oraz laboratoryjny test krwi. Z pewnością obecnie najpopularniejszy jest ten pierwszy.

  Polega on na umieszczeniu kilku kropel moczu na powierzchni testowej. Jeśli w płynie będzie znajdowała się gonadotropina kosmówkowa, wówczas wynik testu będzie pozytywny, co z dużym prawdopodobieństwem oznacza ciążę. Substancja ta jest bowiem wydzielana podczas zagnieżdżenia się zarodka w ścianie macicy.

  Testy ciążowe są wiarygodne do 3 miesiąca, później gonadotropina zanika. Należy przy tym pamiętać, aby bardzo dokładnie i uważnie przeczytać instrukcję dołączoną do testu. Panie powinny również upewnić się, czy minęło odpowiednio dużo czasu, aby wynik testu był wiarogodny (najlepiej wykonać test w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki lub najwcześniej 6 dni po prawdopodobnym zapłodnieniu). Rozwój technologii, medycyny oraz farmacji sprawił, że domowe testy ciążowe są coraz bardziej skuteczne i wiarygodne. Dużo pewniejsze wciąż jednak pozostają testy laboratoryjne.

  Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę.Dowiedz się więcej.