Dr n. med. Anna Wilczyńska

Dr n. med. Anna Wilczyńska

Ginekolog, Położna
 • 3716
  punktów za aktywność
 • 331podziękowań za odpowiedzi
 • 677udzielonych odpowiedzi
 • 7
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Ginekolog
 • 1
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Położna

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

  • O mnie
  • Odpowiedzi dla pacjentów (677)
  • Opinie (13)
   średnia:

  Dr n. med. Anna Wilczyńska jest specjalistą w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Ginekologii i Położnictwa Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Posiada certyfikat umiejętności USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, a także międzynarodowy certyfikat umiejętności...

  Czytaj więcej

  Języki

  • angielski

  odpowiedzi na pytania (677)

  • Czy torbiel na jajniku mogła doprowadzić do poronienia wczesnej ciąży?

   Dostałam 3-miesięczną kurację D*** + C**, bez monitoringu. Po 3 miesiącach miałam się zgłosić na wizytę. Po 3 miesiącach, przed zgłoszeniem się do ginekologa, zrobiłam test ciążowy i okazało się, że jestem w ciąży. Więc niebawem poszłam na wizytę, przy badaniu USG okazało się, że na prawym jajniku jest duża torbiel o średnicy 5,5 cm, ale lekarka powiedziała, że nie mam się tym absolutnie martwić, ale ja i tak się bałam. Ciąży na usg jeszcze nie było widać, twierdziła że jedynie endometrium i śluzówka może wskazywać na ciążę. Kazała jechać na Beta HCG i w tym samym dniu wynik wyszedł w przedziale 4-5 tydzień. Zadzwoniłam z wynikiem i powiedziała, że na pewno jestem w ciąży, zapytałam także, czy mam brać D***, bo mi się akurat skończył a wcześniej przy wizycie zapomniałam pytać – powiedziała, że nie, mam ostawić lek.

   Za 9 dni wystąpiły bóle podbrzusza i lekkie plamienie krwią. Zmartwiłam się i od razu pojechałam do mojej lekarki. Powiedziała, że dobrze, że mówię i zrobiła usg. Na usg jeszcze nic nie widziała, ale zdziwiło mnie, że nie widać torbieli. Więc zapytałam, czy torbiel tam jeszcze jest? Ona na to, że nie jest spłaszczony, musiał pęknąć. Dała receptę na D*** i kazała mi kolejny raz jechać na Beta HCG i zadzwonić z wynikiem, czy brać D***, czy nie. Wynik w ciągu 9 dni wzrósł z 220 tylko na 407 co mnie bardzo zmartwiło. Zadzwoniłam z wynikiem i powiedziała, że słabo rośnie i wziąć D*** 2x1 tabl. Plamienie nie ostawało, a kolejną wizytę miałam mieć dopiero za 5 dni. Za 3 dni przestałam czuć objawy ciążowe typu bolesność piersi i miałam mniejsze parcie na pęcherz, a plamienie było dalej:( Pojechałam sprawdzić Beta HCG i wynik wyszedł trochę niższy 381, co jak zobaczyłam od razu doprowadziło mnie do płaczu. Załamałam się. Zadzwoniłam do ginekolog i powiedziała mi, że już nic z tego nie będzie i D*** mogę sobie już podarować, a potem albo niech pani jeszcze weźmie te 2 dni. Porażka..... no i czekałam te 2 dni do wizyty. Na drugi dzień popołudniu zaczęły się straszne bóle podbrzusza, plamienie było już większe, można powiedzieć, że słabe krwawienie. Wiedziałam, że nie jest dobrze. Resztę popołudnia i całą noc zwijałam się z bólu i potem całe następne do południa, aż do wizyty popołudniowej, gdzie w końcu dostałam leki przeciwbólowe. Zrobiła usg i powiedziała, że poronienie i że albo oczyści się samo albo w przypadku, gdyby nie dała skierowanie i mówiła, że jak mocno będzie lecieć krew to od razu do szpitala. Powiedziała, że nie zna przyczyny poronienia, że nie wiadomo, a ja obawiam się, że zna i że to wszystko jej wina.

   Mianowicie mam pytanie, czy w takiej sytuacji lekarka w ogóle mogła dawać C*** bez monitoringu przez 3 miesiące co się dzieje? Gdzie prawdopodobnie przyczyna wytworzenia tej torbieli były właśnie te leki. Czy pękniecie torbieli mogło spowodować poronienie? I czy winą nie było odstawienie D***? Czy nie powinna mnie wysłać do szpitala? Proszę o odpowiedź.

   Dr n. med. Anna Wilczyńska
   Dr n. med. Anna WilczyńskaGinekolog, Położna

   Dzień dobry!
   Pani lekarka postępowała zgodnie z obecnie obowiązującymi standardami. Przy stosowaniu wymienionego przez Panią leku nie ma obowiązku monitorowania owulacji. Torbiel, o której Pani pisze najwyraźniej była torbielą prostą, która nie miała wpływu na przebieg Pani ciąży.

   Główną przyczyną poronień tak wczesnych są zazwyczaj nieprawidłowe gamety lub pierwsze podziały komórkowe. Kolejną przyczyną są infekcje dróg rodnych. Ponad 60% przyczyn poronień jest nieznanych.

   Wysłanie Panią do szpitala nic by nie zmieniło w postępowaniu. W zagrażającym poronieniu najważniejsze jest pozostawanie w łóżku i spokój.

   Z poważaniem
    

  • Częste bóle brzucha, krew w kale - do jakiego specjalisty powinnam się zgłosić?

   Od dwóch tygodni mam częste bóle w dole brzucha i często chodzę do toalety. Brzuch jest często wzdęty. Zaczęłam oddawać kał do 4 razy dziennie. Podczas toalety odczuwam silne bóle brzucha, pojawia się krew. Czasem wygląda to jak rozwolnienie a czasem wygląda całkiem normalnie a czasem to tylko gazy z dziwną wydzieliną podobną do krwi lub jakiegoś dziwnego płynu z odbytu. Do jakiego lekarza powinnam się udać i jakie badania zrobić, by dowiedzieć się co jest tego przyczyną?

   Dr n. med. Anna Wilczyńska
   Dr n. med. Anna WilczyńskaGinekolog, Położna

   Dzień dobry!

   Najlepiej proszę się udać do internisty lub gastrologa. Lekarz zleci dodatkowe badania oprócz zbadania Pani brzucha i per rectum, takie jak morfologia, OB, enzymy wątrobowe, kał na krew utajoną i pasożyty.

   Prawdopodobnie będzie potrzebne też USG jamy brzusznej czy kolonoskopia.
   Opisywane przez Panią objawy mogą sugerować chorobę Leśniowskiego Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita, chorobę wrzodową albo guzy w obrębie jamy brzusznej.

   Objawy mogą też być spowodowane np. obecnością pasożytów w przewodzie pokarmowym.

   Z poważaniem

  • Blizna krocza po porodzie: co robić, by przestała boleć?

   Dzień dobry. Mam 22 lata. Mam problem z blizną krocza po porodzie. Jestem 10 miesięcy po urodzeniu i kilka tygodni temu zauważyłam, że trochę rozeszła mi się blizna. jednak niezbyt mocno, więc się nie martwiłam, ale kilka dni temu zauważyłam, że blizna przy wejściu do pochwy i w tylnej jej części się rozrywa. Zaczęłam odczuwać ból i boję się, że całkowicie się rozejdzie. Odczuwam ogromny dyskomfort. Seks stał się praktycznie niemożliwy. Wejście do pochwy i pochwa w związku z tym ponownym pęknięciem jest bardzo duża. Nie wiem co robić. Proszę o poradę.

   Dr n. med. Anna Wilczyńska
   Dr n. med. Anna WilczyńskaGinekolog, Położna

   Dzień dobry!
   Są dwie możliwości. Po pierwsze może Pani poczekać, aż blizna sama się zagoi. Po drugie może Pani zgłosić się do lekarza w celu wykoanania ponownego szycia krocza lub / i plastyki pochwy.
   Z poważaniem.

  Znaleźliśmy dla Ciebie innych lekarzy tej samej specjalizacji

  Umów wizytę

  WT.13.03
  ŚR.14.03
  CZW.15.03
  WT.13.03
  ŚR.14.03
  CZW.15.03
  • Lek. Beata Olszak-Sokołowska

   Lek. Beata Olszak-Sokołowska

   Ginekolog, Ginekolog dziecięcy
   Konsultacja ginekologiczna - dzieciod 201,94 zł
   Grunwaldzka 82, Gdańsk
   POLMED S.A.
   Grunwaldzka 82, Gdańsk
   POLMED S.A.
   loader
  • Lek. Jacek Szczepański

   Lek. Jacek Szczepański

   Ginekolog
   Konsultacja ginekologicznaod 90,87 zł
   Grunwaldzka 82, Gdańsk
   POLMED S.A.
   Os. Kopernika 21, Starogard Gdański
   POLMED S.A.
   10 Lutego 11, Gdynia
   POLMED S.A.
   loader
  • Lek. Filip Bydliński

   Lek. Filip Bydliński

   Ginekolog
   Konsultacja ginekologiczna121,16 zł
   Dabrówki 10, Katowice
   POLMED S.A.
   loader
  • Dr n. med. Bogusław Berliński

   Dr n. med. Bogusław Berliński

   Ginekolog
   Konsultacja ginekologiczna151,45 zł
   Grzybowska 61, Warszawa
   POLMED S.A.
   loader
  • Lek. Marek Wydrzyński

   Lek. Marek Wydrzyński

   Ginekolog
   Konsultacja ginekologicznaod 141,36 zł
   Puławska 410 A, Warszawa
   POLMED S.A.
   Twarda 18, Warszawa
   POLMED S.A.
   loader

  Badania

  Zabiegi

  Leczone choroby