Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

Dr n. med. Anna Zofia Antosik

Dr n. med. Anna Zofia Antosik

Psychiatra
Warszawa, mazowieckie
 • 2964
  punkty za aktywność
 • 249podziękowań za odpowiedzi
 • 192udzielone odpowiedzi
 • 3
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Psychiatra, Warszawa

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Anna Zofia Antosik WójcińskaPowstańców Śląskich 89C, Warszawa
  tel: 50453052...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (192)
 • Opinie (3)
  średnia:

Anna Zofia Antosik jest lekarzem psychiatrą. Pracuje na Oddziale Chorób Afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Wolskiego w Warszawie. Prowadzi również prywatną praktykę lekarską.

Publikacje

Artykuły:
1. Antosik-Wójcińska A, Bzinkowska D, Święcicki Ł, Bieńkowski „Post-ECT hyperthermia and rapid mood improvements: a case report”. J. Neuropsychiatry Clin. Neurosci. - 2014, vol.26, nr 2, E21 IF: 2.397
2. Antosik-Wójcińska A, Bzinkowska D, Chojnacka M et al. „Addiction" to phenelzine - case report” Psychiatr. Pol. - 2013, t. 47, nr 1, s.127-134 IF: 1.480
3. ...

Czytaj więcej

Języki

Polski
Angielski

odpowiedzi na pytania (192)

 • Moje życie straciło sens...

  Życie moje straciło sens, nie mam na nic siły i myślę, że gdybym umarła, wszystkim byłoby lepiej. Tracę apetyt, nie mam ochoty na nic. Często nie śpię po nocach, płaczę bez powodu. Czynności wykonuję jak robot, bez emocji. Są dni, kiedy jest dobrze, ale częściej myślę, że żyć tak dalej to naprawdę nie ma sensu. Jestem w trakcie rozwodu, wyjechałam za granicę, nie mogę znaleźć pracy, do Polski nie mogę wrócić, bo to dom męża. Córka młodsza się odsuwa, bo nie daję jej pieniędzy. Starsza ma problemy ekonomiczne, a ja nie mogę pomóc. Więc gdzie tu sens życia?

  Dr n. med. Anna Zofia Antosik
  Dr n. med. Anna Zofia AntosikPsychiatra

  Szanowna Pani!

  Jak najszybciej powinna Pani zgłosić się do lekarza psychiatry, gdyż opisywane objawy są prawdopodobnie skutkiem depresji. Ważne jest to, aby nie odkładała Pani wizyty na później, gdyż Pani stan psychiczny może dalej się pogarszać. Lekarz po rozmowie z Panią określi, jakie nasilenie mają dolegliwości, zweryfikuje ich depresyjne podłoże i zleci Pani właściwe leczenie. Rozumiem, że Pani sytuacja życiowa jest obecnie trudna, myślę jednak, że wizyta u psychiatry jest w tym przypadku niezbędnym wydatkiem. Nie wiem, jak jest u Pani ze znajomością języków obcych ani w jakim kraju Pani przebywa, myślę jednak, że znaczna większość lekarzy włada płynnie angielskim, w razie problemów zawsze może Pani zabrać na wizytę osobę, która będzie tłumaczyć Pani słowa.

  Pozdrawiam serdecznie

 • Co robić, by być szczęśliwym?

  Mam pytanie: jak mam uwierzyć w siebie, jak się uśmiechać, jak się nie dołować, jak być pewnym siebie, tego co robię, jak być szczęśliwym?

  Dr n. med. Anna Zofia Antosik
  Dr n. med. Anna Zofia AntosikPsychiatra

  Szanowny Panie/Szanowna Pani!

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytania. Gdyby istniała jedna recepta na szczęście, to wszyscy stosowaliby ją i nie byłoby ludzi smutnych. Proszę rozejrzeć się wokół siebie: każdy z nas poszukuje szczęścia, uporczywie dąży do niego, gubi się i odnajduje drogę, są to normalne koleje życia. Jeśli jednak jest tak, że nagle pojawiło się u Pani/Pana poczucie beznadziejności, niezadowolenia z życia, apatia i zniechęcenie, to może należałoby zastanowić się, czy objawy te nie wynikają z choroby. Doradzałabym wizytę u psychiatry, który oceni Pani/Pana stan i pomoże znaleźć przyczynę tego czarnego widzenia świata i depresyjnej samooceny.

  Pozdrawiam serdecznie

 • Czy psycholog mi pomoże?

  Witam. W tym roku nie udało mi się zdać poprawki i muszę powtarzać klasę w LO. To bardzo mnie zabolało, mam do siebie żal, że nie poświęciłam wystarczająco dużo czasu na naukę, zarazem mam też żal do losu, że taki zawód spotkał właśnie mnie. Najgorsze jest to, że na rodziców, na których w głębi duszy bardzo mi zależy, kompletnie nie mogę liczyć. Dla nich ta powtórka to osobista porażka, nie szczędzą mi gorzkich słów i wymownego milczenia. Wciąż jest to odgrzebywane na nowo, czasami sama boję się tego, co rodzi się w mojej głowie, gdy mama po raz kolejny wraca do tematu. Nowa klasa jest ok, ale nie mogę pozbyć się uczucia tracenia czasu. Martwią mnie zmiany, które zauważyłam u siebie; w ostatnich tygodniach przytyłam ok. 7 kg, a to dlatego, że tylko jedzenie daje mi chwilę szczęścia. Lubię się przejadać, bo wtedy wydaję się sobie taka...niegroźna. Nie muszę myśleć o niczym poza bólem brzucha i uczuciem ciężkości. W mojej głowie przez cały dzień pojawiają się obrazy, których sama do końca nie rozumiem. Migają mi obrazki przedstawiające moment, w którym dzieje mi się krzywda. Idę schodami i widzę, jak z nich spadam; patrzę na tablicę i widzę, jak z impetem uderzam w nią głową; leżę w łóżku i mimowolnie układam się w pozycji osoby z podciętymi żyłami. Niby wszystko odbywa się tak jak zawsze, znajomi chyba nie widzą wielkiej zmiany. Mimowolnie tworzę iluzję spokojności, choć tak naprawdę chciałabym wreszcie, wreszcie wybuchnąć przeogromnym płaczem i wykrzyczeć całemu światu, jak bardzo jestem nieszczęśliwa i jak bardzo czuję się skrzywdzona i samotna. Nie mogę uwolnić się od myśli, że z dnia na dzień obudowuję się jakby watą, pancerzem, który ma sprawić, żeby tak bardzo mnie nie bolało. Żeby już nie bolało. Coraz mniej czuję i słyszę, jakbym za jakiś czas kompletnie miała zapaść się w swoje ciało i zniknąć. Nie lubię siebie takiej: zobojętnionej, smutnej, wciąż i wciąż roztkliwiającej się nad sobą. Jeszcze niedawno miałam wielkie plany co do przyszłości, teraz potrafię zaplanować tylko kolejny posiłek. Nie piszę tego tylko po to, by móc choć trochę z siebie wyrzucić. Chcę wiedzieć, czy jeśli zgłoszę się do psychiatry, to on będzie mógł zapisać mi leki, które pomogą mi wrócić do żywych i zapanować nad swoim nastrojem? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź i z góry bardzo za nią dziękuję. Małgorzata
  Dr n. med. Anna Zofia Antosik
  Dr n. med. Anna Zofia AntosikPsychiatra

  Witam.

  Po przeczytaniu maila dochodzę do wniosku, że jak najszybciej powinnaś udać się do psychiatry lub psychologa. Z maila wnioskuję, że jesteś osobą niepełnoletnią, stąd w Twoim przypadku będzie to psychiatra lub psycholog dziecięcy. Na wizytę musisz udać się z opiekunem prawnym, czyli jednym z rodziców. Rozumiem, że w obecnej trudnej sytuacji ciężko będzie Ci rozmawiać z rodzicami, obawiam się jednak, że będzie to konieczne. Różne okoliczności zewnętrzne wpływają na dodatkowe pogarszanie się twojego stanu psychicznego, myślę więc, że bez specjalistycznej pomocy (przede wszystkim psychologicznej), trudno ci będzie wrócić do pełnej formy. Pomoc psychologa byłaby przydatna także w zakresie pracy nad motywacją i poprawieniem wyników szkolnych, sądzę więc, że po namyśle i przeanalizowaniu sytuacji rodzice nie będą oponować, jeśli chodzi o pomoc specjalisty.

  Pozdrawiam serdecznie

Potrzebujesz konsultacji?

Zobacz polecanych lekarzy

Umów wizytę

Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę. Dowiedz się więcej.

NIEDZ.27.05
DZIŚ28.05
JUTRO29.05
NIEDZ.27.05
DZIŚ28.05
JUTRO29.05
 • Lek. Sławomir Fornal

  Lek. Sławomir Fornal

  Psychiatra
  Konsultacja psychiatryczna170,00 zł
  Białobrzeska 40A, Warszawa
  PsychoMedic
  loader
 • dr Joanna Głowacka

  dr Joanna Głowacka

  Psychiatra, Psychoterapeuta
  Konsultacja psychiatryczna170,00 zł
  Filtrowa 62, Warszawa
  PsychoMedic
  loader
 • Dr n. med. Krzysztof Bożejko

  Dr n. med. Krzysztof Bożejko

  Psychiatra
  Konsultacja psychiatrycznaod 170,00 zł
  Wileńska 37/39, Warszawa
  PsychoMedic
  Al. KEN / Przy Bażantarni 11, Warszawa
  PsychoMedic
  Filtrowa 62, Warszawa
  PsychoMedic
  loader
 • Lek. Agnieszka Jamroży

  Lek. Agnieszka Jamroży

  Psychiatra
  Konsultacja psychiatryczna170,00 zł
  Kasprowicza 48, Warszawa
  PsychoMedic
  loader
 • dr n. med. Krzysztof Staniszewski

  dr n. med. Krzysztof Staniszewski

  Psychiatra
  Konsultacja psychiatryczna170,00 zł
  Filtrowa 62, Warszawa
  PsychoMedic
  loader

Badania

Zabiegi

 • Leczenie psychiatryczne

Leczone choroby