Dr hab. n. med. Bartłomiej Kałużny

Dr hab. n. med. Bartłomiej Kałużny

Okulista
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
 • Zaufany specjalistaSpecjalista zdobył 160 punktów za aktywność w ostatnim miesiącu
 • 465
  punktów za aktywność
 • 40podziękowań za odpowiedzi
 • 19udzielonych odpowiedzi
 • 1
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Okulista, Bydgoszcz

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Klinika Okulistyczna OFTALMIKAModrzewiowa 15, Bydgoszcz
  52 3...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (19)
 • Opinie (10)
  średnia:

Dr hab. n. med. Bartłomiej Kałużny jest specjalistą w dziedzinie okulistyki. Zajmuje się głownie chirurgią zaćmy, chorobami rogówki i powierzchni oka, chirurgią refrakcyjną, kontaktologią oraz optyczną tomografią koherentną. Zawodowo związany z Kliniką Chorób Oczu Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz Kliniką Okulistyczną OFTALMIKA.


Wiceprzewodniczący Sekcji...

Czytaj więcej

Kursy i staże

 • Podyplomowe Studium Organizacji i Zarządzania w Ochronie Zdrowia (2000-2001)
 • Stopnie i tytuły naukowe: doktorat (2005), habilitacja (2010)
 • Specjalizacja z okulistyki (2006)
Czytaj więcej

Publikacje

 • Nagroda za najlepszą pracę prezentowaną na 35 Kongresie ECLSO w Londynie, 23-26.06.2005
 • Nagroda ARVO International, maj 2006 r., Fort Lauderdale, USA
 • Nagroda Zespołowa Rektora UMK w Toruniu I Stopnia za osiągnięcia w dziedzinie naukowo-badawczej w 2005 roku
Czytaj więcej

odpowiedzi na pytania (19)

 • Czy po plexerze mogę poddać się plastyce powiek?

  czy po plexerze który mialam wykonany 13.03.2017 moge poddać się platyce powiek dolnych?poz.g
  Dr hab. n. med. Bartłomiej Kałużny
  Dr hab. n. med. Bartłomiej KałużnyOkulista
  Dzień dobry, działanie PLEXER polega na zastosowaniu łuku elektrycznego. Miejscowo występująca wysoka temperatura skutkuje „odparowaniem” zmian z powierzchni skóry. Czynnikiem aktywnym, jest plazma – rodzaj zjonizowanej materii przypominającej stanem skupienia gaz. Plazma działa punktowo, dokładnie w leczonym miejscu, bez zbędnego oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki, i co szczególnie ważne, bez naruszania głębszych warstw skóry. Dlatego nie widzę przeciwskazań do wykonania plastyki powiek dolnych, oczywiście tylko wówczas jeśli są do niej wskazania. Ocenę wskazań do zabiegu wykonuje lekarz wykonujący takie zabiegi na wizycie kwalifikacyjnej. Pozdrawiam Bartłomiej Kałużny.
 • Czy możńa wyleczyć niedowidzenie lewego oka?

  Dzien dobry,syn ma obecnie 7 lat,w wieku 6 zdiagnozowano u niego niedowidzenie oka lewego. Okulary nosi o'mocy' 5 i 3 (sa o jeden'plus'mniejsze,niz faktyczna wada 6 i 4 ).Mial naswietlanie oka niedowidzacego. Nastapila poprawa , na specjalistycznej tablicy widzial nawet do 4 rzedow Zaslonke powinnien nosic ( wg zalecen ) godzine dziennie,jednak nie zawsze nam sie to udaje.Mam wrazenie, ze od kilku dni oko lewe mu ucieka do srodka. Czy jest jeszczce szansa,ze troche to mu sie polepszy ?
  Dr hab. n. med. Bartłomiej Kałużny
  Dr hab. n. med. Bartłomiej KałużnyOkulista
  Dzień dobry, Niedowidzenie jest wynikiem nieskorygowanej wady wzroku. Pewne zmiany są już niestety nieodwracalne. Na tym etapie ważne są regularne kontrole okulistyczne i bezwzględne przestrzeganie zaleceń okulisty, czyli noszenie korekcji okularowej i zasłanianie oka lepiej widzącego na czas określony na ostatniej wizycie. Ćwiczenia pleoptyczne ("naświetlanie") jeśli są wskazane przez okulistę badającego, również wspomagają widzenie i warto je wykonywać. Natomiast trudno dokładnie przewidzieć, jak oko będzie widziało w przyszłości. Trzeba pamiętać, że być może część zalecanych teraz czynności wypłynie jedynie na utrzymanie stanu bieżącego, czyli sprawi, że niedowidzenie się nie pogłębi i to też jest sukces. Mało które dziecko chętnie poddaje się takim zaleceniom, ale prawie każde w przyszłości tego żałuje, a czesto ma również pretensje do rodziców, że nie dość skutecznie tego egzekwowali. Pewne zawody wiążą się ze spełnieniem kryteriów wzrokowych dotyczących minimalnej ostrości wzroku i widzenia obuocznego. Teraz dla dziecka ma znaczenie "uciążliwość" zasłaniania oka, ale w przyszłości może się okazać, że przez zaniedbane niedowidzenie nie może być np. policjantem, żołnierzem czy kierowcą. Pozdrawiam Bartłomiej Kałużny.
 • Czy stan dwojenia po zabiegu zeza jest odwracalny?

  Dzień. Dobry byłem operowany na zeza zbieznego.oko po operacji nie chce sie goic i pojawiło sie dwojenie ktore przeszkadza w funkcjonowaniu.czy stan jest odwracalny?od operacji mija szósty tydzień
  Dr hab. n. med. Bartłomiej Kałużny
  Dr hab. n. med. Bartłomiej KałużnyOkulista
  Dzień dobry, dwojenie może mieć więcej przyczyn. Być może wynika z pooperacyjnego obrzęku i ustąpi w czasie. Niezbędne jest badanie na synoptoforze i ocena kąta zeza po operacji. W przypadku nadal występującego zeza lekarz prowadzący oceni, czy są wskazania do ponownej operacji. Serdecznie pozdrawiam Bartłomiej Kałużny.