- Strona główna
- Ortopedia
Ortopedia
3136 wyników- Eugeniusz Panek1 maja 38, BobrownikiUmów się na wizytę przez internet:
- NCMed Przychodnieul. Polanki 7, GdańskSzpitalul. Powstańców Warszawskich 01-II, GdańskNZOZ REHASPORT CLINICpl. Plac Dwóch Miast 1, GdańskUmów się na wizytę przez internet:
- Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralny Szpital WeteranówŻeromskiego 113, ŁódźUmów się na wizytę przez internet:
- Sienkiewicza Henryka 14/14, OpoleUmów się na wizytę przez internet:
- Tadeusz KrawczykWitosa 33, WałbrzychUmów się na wizytę przez internet:
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynieul. Żołnierska 18, OlsztynNZOZ "Olsztyńscy Ortopedzi"ul. Johanna Gottfrieda Herdera 10, OlsztynWojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynieul. Żołnierska 18a, OlsztynUmów się na wizytę przez internet:
- Szarych Szeregów 5, OlsztynUmów się na wizytę przez internet:
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw WewnętrznychFabryczna 27, BiałystokUmów się na wizytę przez internet:
- Sztygarska 28, LubinUmów się na wizytę przez internet:
- Robert PełkaLicealna 18, OpoleUmów się na wizytę przez internet:
- Lecznice Citomed sp. z o.o. w Toruniuul. Marii Skłodowskiej-Curie 73, Toruńul. Podgórna 12, ToruńUmów się na wizytę przez internet:
- Kościelna 61/3, Siemianowice ŚląskieCentrum Leczenia OparzeńJana Pawła II 2, Siemianowice ŚląskieUmów się na wizytę przez internet:
- Marek WiśniewskiLubelska 1, WałbrzychUmów się na wizytę przez internet:
- Andersa 100, WałbrzychUmów się na wizytę przez internet:
- Centrum Medyczne Dom LekarskiBohaterów Warszawy 42, SzczecinUmów się na wizytę przez internet:
Lekarz ortopeda zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób oraz urazów, które związane są z narządami ruchu. Przyszły ortopeda musi posiąść wiedzę z anatomii człowieka, zagadnienia związane z fizjologią ruchową oraz z zakresu biomechaniki. Ortopedia jest ściśle powiązana z chirurgią urazową, czyli traumatologią. Aby móc rozpocząć specjalizację w dziedzinie ortopedii, należy mieć ukończony podyplomowy staż lekarski. Lekarz ortopeda najczęściej w swojej pracy spotyka się z pacjentami ze złamaniami kości oraz skręceniami stawów. Taki specjalista zajmuje się także: zerwanymi lub naciągniętymi wieszadłami, ścięgnami i mięśniami, zapaleniami stawów, deformacjami stawów lub kości, schorzeniami pleców i kręgosłupa oraz wrodzonymi deformacjami szkieletu. Po ukończeniu specjalizacji z ortopedii i traumatologii lekarz posiada uprawnienia do: samodzielnego rozpoznawania i leczenia wad wrodzonych lub nabytych narządu ruchu, amputacji oraz protezowania kończyn, chirurgii ręki oraz plastyki skóry, transplantacji narządów i tkanek, orzekania o czasowej niezdolności do pracy.