Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  badanie-eng

  33 wyników
  Strona 1 z 13
  POPRZEDNIE
  NASTĘPNE

  Badanie ENG, nazywane również badaniem elektrofizjologicznym, elektronystagmograficznym, badaniem przewodzenia w nerwach lub po prostu elektronystagmografią, pozwala ocenić zmysł równowagi poprzez rejestrowanie prędkości przewodzenia bodźców.

  Jest jedną z najbardziej popularnych metod wykorzystywanych w okulistyce, laryngologii oraz neurologii, której poddać się mogą wszyscy bez względu na wiek, płeć czy też stan zdrowia. Najczęściej w badaniu tym uczestniczą osoby, które zostały skierowane przez lekarza, skarżące się na niepokojące objawy, takie jak zawroty głowy, zachwianie równowagi, mające wrażenie wirowania lub kołysania podłoża niezależnie od tego, w jakiej pozycji się znajdują. Inną grupę biorących udział w badaniu stanowią osoby, u których wymagana jest ocena układu równowagi ze względu na charakter wykonywanej pracy – czyli pracujące na wysokości. Pomocne jest ono w przypadku niedosłuchu odbiorczego, a także w chorobie Menière’a.

  Badanie trwa od 10 do 60 minut i w większości przypadków jest bezbolesne. Otrzymany wynik zawiera nie tylko opis, ale również wykres określający ruch impulsu.

  Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

  DOŁĄCZ DO NAS

  Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej