Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  badanie-eng

  45 wyników
  Strona 1 z 13
  POPRZEDNIE
  NASTĘPNE

  Badanie ENG, nazywane również badaniem elektrofizjologicznym, elektronystagmograficznym, badaniem przewodzenia w nerwach lub po prostu elektronystagmografią, pozwala ocenić zmysł równowagi poprzez rejestrowanie prędkości przewodzenia bodźców.

  Jest jedną z najbardziej popularnych metod wykorzystywanych w okulistyce, laryngologii oraz neurologii, której poddać się mogą wszyscy bez względu na wiek, płeć czy też stan zdrowia. Najczęściej w badaniu tym uczestniczą osoby, które zostały skierowane przez lekarza, skarżące się na niepokojące objawy, takie jak zawroty głowy, zachwianie równowagi, mające wrażenie wirowania lub kołysania podłoża niezależnie od tego, w jakiej pozycji się znajdują. Inną grupę biorących udział w badaniu stanowią osoby, u których wymagana jest ocena układu równowagi ze względu na charakter wykonywanej pracy – czyli pracujące na wysokości. Pomocne jest ono w przypadku niedosłuchu odbiorczego, a także w chorobie Menière’a.

  Badanie trwa od 10 do 60 minut i w większości przypadków jest bezbolesne. Otrzymany wynik zawiera nie tylko opis, ale również wykres określający ruch impulsu.

  Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę.Dowiedz się więcej.