Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  badanie-nerwow-czaszkowych

  33 wyników
  Strona 1 z 13
  POPRZEDNIE
  NASTĘPNE

  Z racji tego, iż każdy człowiek posiada dwanaście nerwów czaszkowych, wykonywane badanie obejmuje analizę każdego z nich. W związku z tym poświęcone ono jest: nerwowi wzrokowemu, nerwowi trójdzielnemu (czuciowo-ruchowemu), nerwowi podjęzykowemu, nerwowi węchowemu, nerwowi dodatkowemu, nerwowi twarzowemu, nerwowi przedsionkowo-ślimakowemu, nerwowi okołoruchowemu, bloczkowemu, odwodzącemu oraz nerwom dolnym czaszkowym, w skład których wchodzą nerw błędny oraz nerw językowo-gardłowy.

  Badanie nerwów czaszkowych pozwala na postawienie diagnozy dotyczącej uszkodzeń nerwów oraz ich rozmieszczenia, a także umożliwia analizę objawów, które można przyporządkować do poszczególnych chorób związanych z zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego. Do badania mogą przystąpić zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, które mają problemy w zakresie mowy, czucia, unerwienia, ruchomości, słuchu, równowagi lub zaburzenia koncentracji, ponieważ w dużej mierze może ono przyczynić się do wykrycia ewentualnej choroby. Ze względu na różne ośrodki nerwowe, podczas badania pacjenci wykonują szereg czynności umożliwiających postawienie poprawnej diagnozy.

  Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

  DOŁĄCZ DO NAS

  Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej