Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  cytologia, Kraków

  0 wyników

  cytologia, Kraków

  Brak wyników wyszukiwania. Spróbuj:
  • sprawdzić czy nie ma literówek
  • wyłączyć kilka filtrów
  • zwiększyć obszar wyszukiwania

  W dzisiejszy czasach jest mnóstwo chorób układu rodnego, które dotyczą tylko kobiet. Jednym z nich są wszelkiego rodzaju nowotwory szyjki macicy. Dziś badaniem, które może rozpoznać taką chorobę w jej wczesnym stadium jest cytologia.

  Każda kobieta, która decyduje się na taką cytologię powinna mieć na uwadze to, że przynajmniej na dzień przed badaniem powinna powstrzymać się od współżycia i nie stosować tamponów i tym podobnych elementów. Poza tym ważne jest to, że musi takie badanie być przeprowadzone co najmniej cztery dni po miesiączce.

  Samo badanie jest bezbolesne i polega na pobraniu wymazu z pochwy i szyjki macicy przez specjalną szczoteczkę. Do badania mogą także przystępować i dziewice, ale przed jego rozpoczęciem powinny o tym poinformować lekarza. Wtedy ten używa nieco mniejszej szczoteczki. Wyniki takiego badania odbiera się już po kilku dniach. Oprócz wspomnianych już nowotworów taka cytologia potrafi także dostrzec nadżerki i sprawdza ogólną czystość układu każdej kobiety. Jest to bardzo ważne badanie dla płci pięknej.

  Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę.Dowiedz się więcej.