Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  cytologia, Poznań

  0 wyników

  cytologia, Poznań

  Brak wyników wyszukiwania. Spróbuj:
  • sprawdzić czy nie ma literówek
  • wyłączyć kilka filtrów
  • zwiększyć obszar wyszukiwania

  Wśród wielu badań, które dotyczą tylko i wyłącznie płci pięknej jak określane są kobiety jest cytologia. Przede wszystkim należy tutaj zaznaczyć, ze takie badanie jakim jest cytologia każda kobieta powinna przeprowadzać regularnie. Polega ono na pobraniu wymazu z pochwy i szyjki macicy.

  Dzięki takiemu badaniu lekarz może określić wiele chorób w dość wczesnym stadium kiedy są one jeszcze w całości wyleczalne. Mowa tutaj nie tylko o nowotworach, ale także i o nadżerkach. Oprócz tego badanie to sprawdza ogólna czystość tych miejsc. Na ogół jest tak, że takiemu badaniu kobiety poddają się raz do roku.

  Niemniej jednak są przypadki kiedy lekarz zaleca częstsze tego typu badania. Przykładem mogą być tutaj nosicielki wirusa HIV. Badanie to jest w całości bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut. Wyniki z takiego badania odbiera się natomiast po kilku dniach od jego przeprowadzenia. Pierwsze tego typu badanie powinna przeprowadzić kobieta po dwudziestym roku życia. Przystąpić do niego mogą także i dziewice, ale należy o tym poinformować lekarza przed badaniem.

  Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę.Dowiedz się więcej.