Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  densytometria-kosci

  0 wyników
  Strona 1 z 1
  POPRZEDNIE
  NASTĘPNE

  Densytometria to badanie wykonywane w celu oceny gęstości kości. Jest ono polecane wszystkim, którzy chcieliby wcześniej dowiedzieć się, czy są narażeni na osteoporozę. Pozwala również uniknąć innych przykrych konsekwencji słabych kości, np. złamań.

  Badaniu temu poddawana jest kość udowa, przedramienia oraz kręgosłup (odcinek lędźwiowy). Osoby wrażliwe nie muszą obawiać się tego badania, jest ono zupełnie bezbolesne. Podczas densytometrii wykorzystywany jest aparat rentgenowski ‒ na wybrane miejsce kierowany jest strumień promieniowania. Aby poddać się temu badaniu, nie jest wymagane skierowanie od lekarza. Na densytometrię powinny zdecydować się szczególnie dojrzałe kobiety, osoby cierpiące na reumatyzm oraz inne schorzenia stawów i kości. Ze względu na formę jego przeprowadzania nie jest odpowiednie dla kobiet w ciąży. Czas trwania badania jest bardzo krótki, czasem wystarczy poświęcić na nie mniej niż jedną minutę. Badanie densytometryczne kosztuje około 50 zł. Jest ono również refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

  Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

  DOŁĄCZ DO NAS

  Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej