Brak wyników
    • Kobieta
    • Mężczyzna

    ekstrakcja-zeba

    6 wyników
    Strona 2 z 2POPRZEDNIE
    NASTĘPNE

    Ekstrakcja zęba polega na całkowitym usunięciu go z łuku zębowego. Zabieg ten wykonuje się za pomocą specjalnych kleszczy. O konieczności ekstrakcji decyduje przede wszystkim stomatolog. Wskazania do zabiegu są bowiem bardzo precyzyjnie określone i powinny być bezwzględnie przestrzegane. Ekstrakcja zęba jest konieczna przy bardzo głębokim zepsuciu zęba oraz znacznym złamaniu. Ponadto należy usunąć ząb, gdy się chwieje, leczenie kanałowe zostało nieprawidłowo przeprowadzone lub gdy potrzebna jest przestrzeń w łuku zębowym dla zdrowia i prawidłowego wzrostu uzębienia. Po usunięciu zęba należy w niektórych przypadkach zastąpić go implantem, tak aby dziura powstała po ekstrakcji nie przyczyniła się do poważnych wad pozostałych zębów.


    Ekstrakcja zęba przeprowadzana jest przy znieczuleniu, jednak jej nieprzyjemne skutki (ból, nadwrażliwość, niemożność przyjmowania płynów oraz niektórych pokarmów) mogą być odczuwane nawet do 2 tygodni po zabiegu. Dlatego też decyzja o wyrwaniu zęba powinna być bardzo dobrze przemyślana. Warto również wiedzieć, że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają ekstrakcję zęba. Należą do nich między innymi: opryszczka, ciąża, epilepsja, cukrzyca, menstruacja, szczękościsk, a także ząb znajdujący się w tkance nowotworowej bądź naczyniaku.

    Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

    DOŁĄCZ DO NAS

    Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej